MotoGP v Kataru 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

První závod letošní sezóny ovládl úřadující mistr světa Jorge Lorenzo. Na druhém místě dojel Andrea Dovizioso a první trojici doplnil Marc Márquez.
MotoGP v Kataru 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Jorge Lorenzo se do katarského závodu vydával z prvního místa. Brzy po startu sice o tuto pozici přišel, protože jej překonali jezdci Ducati, ale nakonec se Lorenzovi podařilo prodrat se vpřed a dojel vítězně do cíle. „Pro mě byla všechna kola tohoto závodu jedněmi z nejlepších v kariéře. Díky tomu jsem dokázal vyhrát a proto jsem mohl v posledních třech okruzích udělat malý rozdíl, který mi zajistil vítězství,“ řekl jezdec z Mallorky po závodě. „Rozhodli jsme se použít měkkou zadní pneumatiku, protože na tvrdé jsem nebyl schopen jet tak rychle. Tvrdší směs se měla postupně zlepšovat, ale myslím, že tomu bylo opačně. Měkká pneumatika se měla postupně zhoršovat,“ dodává jezdec s tím, že je velmi pyšný na svou jízdu a také je spokojen s nastavením motocyklu.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Na druhém místě se v Kataru umístil Andrea Dovizioso. Jezdci Ducati se sice tolik nedařilo v předsezónních testech, ale v závodě se držel v bojích o přední pozice. V závěru bojoval s Márquezem, ale nakonec dokázal udržet druhé místo před Španělem. „Začít sezonu tímto způsobem je jako sen!“ říká nadšený Dovi. „Jsem skutečně velmi rád a chci poděkovat svému týmu, protože jsme odvedli skvělou práci, abych byl konkurenceschopný,“ prohlásil Ital, který loňskou sezónu dokončil bez dobrého pocitu s motocyklem. Nyní je spokojený s prací, kterou s týmem odvedli. „Jsme teprve na začátku a je možné, že to nebude pořád stejné během celého roku, ale máme výborný základ, který nám dává potřebnou jistotu pro nadcházející závody,“ věří Dovi.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 3. místo

Marc Márquez vyrážel do závodu z druhého místa. Po startu několik pozic ztratil. Pak se vrátil zpět a v závěru bojoval s Doviziosem o druhé místo. Nakonec se však musel smířit s nejnižším stupínkem podia. „Z třetího místa mám radost, protože vím, že jsme odvedli maximum a jen před dvěma týdny jsme byli o sekundu pomalejší v porovnání s ostatními jezdci na pódiu,“ zhodnotil mladý Španěl. „Závod byl rychlejší, než jsme čekali. Měli jsme však dobrý víkend, protože jsme z našeho výkonu vyzískali maximum na okruhu, kde to pro nás nikdy nebývá snadné. Velkou část závodu jsem jezdil za Doviziosem, kterého jsem nebyl schopen předjet, protože to bylo náročné kvůli jeho zrychlení na rovince,“ popisuje Márquez, který Doviho sice v závěru na okamžik dokázal předjet, nicméně pozici neudržel a dojel až třetí. Márquez však věří, že další okruhy budou pro něj lepší.

MotoGP: Do nové sezóny vstoupil nejlépe Lorenzo

MotoGP: Do nové sezóny vstoupil nejlépe Lorenzo

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Devítinásobný šampion Rossi si z Kataru odvezl bramborovou medaili. Dojel těsně za Márquezem. „Nakonec to byl skvělý závod, tempo bylo velmi rychlé od začátku do konce, ale já jsem bohužel zůstal vzadu a neměl jsem dostatečnou rychlost na to, abych mohl zaútočit,“ hodnotí Rossi. „Potřebujeme rychlejší tempo a možná i výběr pneumatik může udělat rozdíl, ale nevíme. Možná bych s měkčí pneumatikou mohl jet rychleji, ale možná naopak pomaleji,“ uvažuje Ital.

 Dani Pedrosa (Repsol Honda) – 5. místo

Dani Pedrosa se nedokázal držet v bojích o vítězství ani o podium. Za vítězným Lorenzem zaostal zhruba o 14 vteřin. Na svého kolegu Márqueze ztratil přibližně 12 vteřin. „Byl to náročný závod. Začal jsem dobře, ale v první zatáčce jsem jel zeširoka. Byl jsem pátý nebo šestý, což byla dobrá pozice pro následování vedoucí skupiny, ale já jsem neměl dostatečně velkou rychlost, takže jsem postupně ztratil kontakt,“ vypráví Pedrosa, který je nespokojený se svou ztrátou na vítěze. Věří však, že se do příštího závodu mohou zlepšit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz