MotoGP v Le Mans: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez zvítězil v Jerezu a v Le Mans přidal další výhru, což byla 300. výhra Hondy v královské kubatuře. Márqueze na podium doprovodili jezdci Ducati – Dovi a Petrucci.
MotoGP v Le Mans: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Rodina Márquezových měla v neděli v Le Mans úspěšný den. V Moto2 zvítězil Alex Márquez a v MotoGP jeho bratr Marc, přičemž Marc navíc svým vítězstvím v Le Mans zajistil Hondě třísté vítězství v královské kubatuře. „V Le Mans to vždy bývá náročnější kvůli teplotě a počasí, tentokrát se to obzvlášť projevilo. Myslím, že jsem snad poprvé nasadil do závodu měkkou přední pneumatiku. Byla to jediná bezpečná volba. Zaměřil jsem se na konzistentnost jízdy. A když se rozestup mezi mnou a dalšími jezdci zvětšoval, ještě víc jsem přidal, stlačil jsem to pod 1:32 na kolo, abych si vybudoval aspoň dvousekundový náskok. Z dnešního výsledku mám opravdu radost. Je to skvělé, že jsem Hondě přinesl třísté vítězství!“ radoval se po závodě Márquez.

Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) – 2. místo

Před dvěma týdny v Jerezu dojel Dovi mimo podium. V Le Mans bojoval o druhé místo se svým kolegou Petruccim a podařilo se mu jej udržet za sebou. Dovi tedy dojel jako druhý. „Z výsledku mám radost,“ řekl Dovi po závodě. „Během tohoto víkendu byly podmínky opravdu náročné. Navzdory tomu všemu se nám však podařilo vybojovat druhé místo - a to nejen v závodě, ale i v průběžném hodnocení šampionátu. Když chceme s Márquezem bojovat až do konce, je nutném abychom nyní zůstali soustředění a snažili se nadále zlepšovat. V závodě jsem totiž nebyl schopen držet s ním tempo. Měl jsem potíže se zadní pneumatikou a v závěru jsem musel bojovat s Danilem, ale jeho rychlost mě vůbec nepřekvapila, znám ho dost dobře. Dojeli jsme si pro nejlepší možný výsledek, navíc šampionát zůstává otevřený. Už se strašně těším do Mugella. Je to dráha, kterou dobře známe a v minulosti jsme na ní vybojovali důležité výsledky,“ dodal Dovi.

Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati) – 3. místo

Po roční přestávce se na podium vrátil Danilo Petrucci, tentokrát to pro něj bylo první podium v roli jezdce tovární Ducati. „Byl to výborný závod, jsem rád, že jsem se zase vrátil na stupně vítězů. Už je to rok, co se mi to podařilo naposledy. V předchozích závodech jsme byli celkem konkurenceschopní, ale v kvalifikacích se nám tolik nedařilo, což nám pak komplikovalo situaci v závodě. Tentokrát jsme startovali z první řady. V úvodu jsem tedy udělal pár chyb, v jednu chvíli jsem dokonce klesl až na šesté místo, ale snažil jsem se zůstat v klidu. Dělal jsem maximum pro to, abych co nejvíce snížil náskok jezdců přede mnou. V závěru jsme pak s Andreou předvedli pěkný souboj. Při akceleraci byl lepší než já, ale já jsem ho naopak dotahoval na brzdách, ale nikdy jsem se k němu nedostal tak blízko, aby se mi jej podařilo předjet. Navíc jsem samozřejmě ani nechtěl příliš riskovat, protože je to můj týmový kolega. Dvojité pódium je pro tým skvělé. Teď se ještě musíme pokusit zopakovat to i v Mugellu,“ sdělil po závodě Petrucci.

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

Jack Miller (Pramac Racing) – 4. místo

Miller sice v průběhu závodu bojoval s Márquezem o první místo, ale nakonec skončil těsně mimo podium – čtvrtý. „Cítil jsem se výborně. Jelo se mi velmi dobře. Možná jsem až příliš tlačil na pilu, když jsem se snažil zůstat před Márquezem, ale musím uznat, že to byl dobrý souboj. Příště musíme udělat nějaký krok vpřed,“ řekl po závodě Miller.

Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) – 5. místo

Rossi si v Le Mans věřil na podium, ale nevyšlo mu to. Cílem projel jako pátý. „Doufal jsem, že bych se dnes mohl dostat na pódium. Přesto ale musím říct, že to byl pozitivní víkend, lepší než v Jerezu. Start se mi povedl a měl jsem i dobré tempo,“ zhodnotil svůj závod Rossi. „Vlastně jsem dojel docela těsně za našimi hlavními soupeři. Bohužel jsme však ztráceli při zrychlování, což nám na výjezdech ze zatáček komplikovalo snahy držet se s čelními jezdci. Během víkendu jsme však odváděli dobrou práce a motorka byla rychlá. Tam, kde je třeba jet opravdu tvrdě, tam jsem byl silný. V závěru jsem se cítil dobře a dařilo se mi zůstat s Dovim, Petruccim a Millerem. Doufal jsem, že předjedu Millera, ale neměl jsem k tomu dostatečnou rychlost. Nyní už však musíme myslet na Mugello. Uvidíme, jestli se nám tam bude dařit lépe,“ uzavřel Rossi.

Foto: Box Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.