MotoGP v Misanu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Poprvé od GP Malajsie2015 se na nejvyšší stupínek podíval Dani Pedrosa. Spolu s ním na podium vystoupili i jezdci Yamahy – Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, kteří se pak na tiskové konferenci pohádali.
MotoGP v Misanu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 1. místo

Jezdci mají za sebou závod, kdy po dlouhé době nedělal potíže déšť ani chladno. V Misanu bylo po celý víkend sucho a teplo. Za těchto podmínek si po téměř roce dojel pro vítězství Dani Pedrosa. Španěl stál naposledy na nejvyšším stupni loni v Malajsii. Po sanmarinském závodě je tedy spokojený. „Byl to fantastický závod a je to už dlouho, co jsem se naposledy cítil takto,“ prohlásil po závodě Španěl. „Abych pravdu řekl, byl jsem překvapen svým dnešním výkonem, protože jsem nečekal, že budu až tak rychlý. Bylo to vynikající. Klíčem byla rychlost. Byl jsem schopen jezdit stabilně rychlé časy, díky čemuž jsem dokázal dojet jezdce vpředu. Pro mě je to báječný pocit znovu vyhrát závod, po tom úsilí, které vynaložili ti, kteří byli se mnou v období plném problémů, což je má rodina, tým a fanoušci. Bylo to velmi těžké, mám tedy za ně všechny moc rád. Dnes jsem si to užíval, třebaže jsem měl trochu starosti ohledně výběru přední pneumatiky, protože jsem ji nepoužíval za podmínek s vyššími teplotami. Nakonec to dobře dopadlo. Byla to šance, kterou jsme museli využít. Řekl bych, že jsme vybojovali skvělé vítězství,“ hodnotí nedělní závod Pedrosa.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Valentino Rossi určitě chtěl před domácím publikem v Misanu vyhrát, ale tentokrát nestačil na Pedrosu. Během závodu Rossi předjel Lorenza způsobem, který se Lorenzovi nelíbil, což nakonec vyústilo v hádku na pozávodní tiskové konferenci. Před tím, než se začalo probírat zmiňované předjetí, Rossi o závodě sdělil: „Mým cílem bylo co nejvíce získat na Márqueze, a když jsem viděl, že mám dobré tempo, abych vyhrál, tak jsem byl spokojený. Později ovšem přijel Pedrosa a byl strašně rychlý. Dělal jsem maximum, ale on byl prostě příliš rychlý. Každopádně je z toho druhé místo. Je to škoda tady v Misanu, protože je to závod, který jsem chtěl vyhrát, ale dnes to zkrátka nebylo možné. Děkuji všem fanouškům, kteří dorazili na dráhu, bylo to fantastické.“

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Lorenzo se do závodu v San Marinu vydával z prvního místa. Po závodě nebyl spokojený a navíc byl Španěl nespokojený se způsobem, jakým jej jeho kolega Rossi předjel ve čtrnácté zatáčce. Závodník z Mallorky se domnívá, že Rossi byl při předjetí příliš agresivní a pokud by Lorenzo v té chvíli nenarovnal motocykl, mohli skončit oba na zemi. Rossi však tento názor nesdílí. Jinak Lorenzo k sanmarinskému závodu řekl následující: „Nemůžu být spokojený, protože jsem od závodu očekával víc. Chtěl jsem bojovat o vítězství, ale dnes jsem na to prostě neměl tu správnou rychlost. Obzvlášť Dani byl hodně rychlý a v některých kolech byl Rossi o nějakou desetinu rychlejší. Postupem času ujížděli, takže jsem se snažil udržet v jejich blízkosti. Upřímně řečeno, byli dnes rychlejší.“

MotoGP: První výhru letošní sezóny si z Misana veze Pedrosa

MotoGP: První výhru letošní sezóny si z Misana veze Pedrosa

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 4. místo

Márquez neměl v San Marinu nejlepší den. V závodě měl potíž s přední pneumatikou, takže musel raději jet na jistotu a vzdát boj o podium. V šampionátu má ovšem stále poměrně slušný náskok (43 bodů na Rossiho). „Tento závod byl opravdu složitý a řekl bych, že to nebyl jeden z mých nejlepších dní. Pustil jsem se na trať natěšený a cítil jsem, že budu schopen získat to, co jsem ztratil v prvních kolech, a dohnat Valentina a Jorgeho. Pak jsem ovšem pociťoval problémy s přední pneumatikou, hodně jsem ztrácel. Když mě Dani předjel, pokusil jsem se ho následovat, ale uvědomil jsem si, že bych spíš havaroval, než skončil na stupních vítězů, takže jsem se zaměřil na dokončení závodu. Musíme se nadále zlepšovat, ale pozitivní je, že jsme ztratili jen několik bodů během víkendu, který byl dobrý, ale nebyli jsme schopni ho patřičně zužitkovat v závodě. Teď před Aragonem jsme velmi motivovaní,“ prohlásil po závodě Márquez.

Maverick Viňales (Team Suzuki Ecstar) – 5. místo

Maverick Viňales se před týdnem dočkal svého prvního vítězství v královské kubatuře. Tentokrát dojel pátý, ale není nespokojený, naopak: „Jsem opravdu spokojený s tímto závodem, přestože jsem nebyl schopen získat pódium. Páté místo je opravdu dobrý výsledek s ohledem na to, kde jsme začali. Tahle trať je pro naši motorku jednou z nejtěžších a navíc tady bylo dost horko,“ vypráví mladý Španěl. „Při závodě jsem byl opravdu hodně spokojený s předkem, ale zadek neměl vůbec grip, takže jsem na to musel opravdu tvrdě tlačit a přizpůsobovat svůj styl jízdy. V úvodu se mi zadařilo držet se v čelní skupině, ale pak jsem se propadl. Zhruba v polovině závodu jsem ucítil, že můžu více zatlačit na pilu a zlepšily se i mé časy na kolo. Musel jsem přepustit jednu pozici kvůli překročení limitů trati, ale tu jsem zase rychle získal zpátky. Musím poděkovat svému týmu, který odvedl vynikající práci, a je to opravdu skvělé, že začínáme být konkurenceschopní i v horkých podmínkách,“ dodává Viňales.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšuje vedení v šampionátu

Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšu…

Joan Mir vybojoval své letošní sedmé vítězství a navyšuje vedení v šampionátu. Na podium se dostali i Philipp Oettl a zraněný Jorge Martin.

13.  8.  2017 |
Moto2: V závodě plném pádů vítězí Morbidelli

Moto2: V závodě plném pádů vítězí Mo…

Závod Moto2 byl bohužel plný pádů. Velký pád přišel hned v úvodu. Na podium vystoupili Morbidelli, Márquez a Lüthi.

13.  8.  2017 |