MotoGP v Misanu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

V neděli jezdci absolvovali závod v Misanu. Z vítězství se raduje Marc Márquez. Danilo Petrucci vedl větší část závodu, ale nakonec dojel druhý. Třetí místo obsadil Andrea Dovizioso.
MotoGP v Misanu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Před dvěma týdny ve Velké Británii Márquez nedojel z důvodu poruchy motoru. V čele šampionátu jej předstihl Dovi. Po Misanu se ovšem situace zase změnila. Márquez v závěru dokázal překonat Petrucciho a zvítězit. Díky tomu se opět vrátil do vedení šampionátu. „Tohle byl jeden z nejpovedenějších závodů mé kariéry,“ zhodnotil úřadující šampion. „Dodalo mi to skvělý pocit, protože tento závod si opravdu žádal maximální soustředění, aby se dalo zvládnout to napětí. Bylo opravdu jednoduché chybovat. Z toho důvodu jsem se rozhodl nechat útok až na poslední kolo. To kolo bylo skvělé, dost jsem zariskoval. Jenže když je tak vyrovnaná sezóna, mělo smysl snažit se získat dalších pět bodů za vítězství. Pochopitelně jsem po celý závod myslel na šampionát. Na začátku jsem neměl až tak dobrý pocit, což bylo asi tím, že na trati bylo tolik vody a navíc jsem zažil pár dost nebezpečných okamžiků. Lorenzo byl v úvodu velmi rychlý a pak byl hodně rychlý i Danilo, když se po Jorgeho pádu ujal vedení. Byl jsem však schopen ho následovat a nakonec jsem i zaútočil. Děkuji svému týmu za skvělou práci. Jsem šťastný za všechny po tom, co se stalo v Silverstone. Vždy se snažíme připravit na každou situaci, takže vzhledem k tomu, že víme, že změna nastavení z mokrého na suché je na této dráze zdlouhavá, domluvili jsme se, že pokud by se mi zdálo, že dráha osychá a že je snad i možnost, že dojde k výměnám motocyklů v boxech, dám týmu znamení. Nakonec jsem jim tedy i znamení dal. Dokonce, i přestože k výměnám nakonec nedošlo, bylo to tak správné. Tento šampionát je báječný, stát se může cokoliv, ale nyní jsme se vrátili do čela a máme stejný počet bodů jako Andrea. Posledních pět závodů bude náročných, ale budeme se maximálně snažit a dáme do toho sto procent,“ slibuje Márquez.

Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) – 2. místo

Danilo Petrucci vedl velkou část závodu. Ještě v předposledním kole vedl a byl blízko vítězství, ale nakonec se nedočkal, protože Márquez jej v nájezdu do posledního kola předjel. Petrucci se musel smířit s druhým místem. „Byl to skvělý závod. Od prvního kola jsem měl dobrý pocit,“ říká Ital. „Dlouho jsem vedl, než jsem si všiml, že se Marquez vrací zpátky. Očekával jsem, že mě bude chtít předjet a vzhledem k tomu strachu jsem se mu snažil ujet. Marquez odjel skvělé poslední kolo, vítězství si rozhodně zasloužil. Byl bych býval radši, kdybych vyhrál závod, přesto jsem ale moc spokojený s tím, jak víkend probíhal a musím poděkovat celému týmu,“ dodává Petrucci.

MotoGP: Po boji s Petruccim vítězí Márquez a vrací se do čela šampionátu

MotoGP: Po boji s Petruccim vítězí Márquez a vrací se do čela šampionátu

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 3. místo

Dovi přijel do Misana jako vedoucí muž šampionátu. Závod dokončil na třetí pozici. Márquez zvítězil, takže se opět vrátil do čela šampionátu a Doviho odsunul na druhé místo.  „Z třetího místa mám nakonec radost, protože se mi dnes nedařilo najít na motorce ten ideální pocit,“ vypráví Dovi. „Snažil jsem se držet těsně za Marquezem a Petruccim a zajel jsem 20 kol, ale podmínky na trati byly opravdu nevyzpytatelné. Jakmile jezdci přede mnou začali jezdit rychlejší časy, musel bych hodně riskovat, abych se s nimi udržel v kontaktu. Nakonec se mi jako lepší možnost jevilo trochu snížit tempo a přivézt domů 16 bodů za třetí místo, což je velmi důležité pro šampionát. Každopádně víkend v Misanu potvrdil, že jsme schopni mít dobré výsledky na každém okruhu a dokážeme bojovat o titul až do úplného konce,“ věří Dovi.

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Maverick Viňales startoval do závodu z prvního místa, ale nakonec se ani nedostal na podium. Cílem projel jako čtvrtý. V celkovém pořadí šampionátu je třetí. V Misanu byl Viňales jediným jezdcem tovární Yamahy, protože Valentino Rossi nestartoval z důvodu zranění. „S výsledkem jsem spokojený, protože je to nejlepší výsledek, jaký jsme za daných okolností mohli vybojovat,“ zhodnotil Španěl. „Snažili jsme se vybojovat co nejlepší výsledek, což tentokrát bylo čtvrté místo. Musíme i nadále pracovat stejným způsobem, protože dnešek znamenal značné zlepšení oproti mokrému závodu na Sachsenringu, zejména z hlediska ovládání motorky. V Aragónu budu muset zabojovat a věřím, že postupně dokážeme stáhnout šestnáctibodovou ztrátu na naše soupeře. Na suchu jsme byli hodně rychlí, jsem rád, že jsme tady v Misanu udělali další pokrok. Doufám, že se nám totéž podaří i v Aragónu,“ doufá Viňales.

Michele Pirro (Ducati Team) – 5. místo

Ital Pirro startoval v Misanu jako jezdec na divokou kartu. Nakonec se ztrátou necelých dvacet vteřin na vítěze dorazil do cíle závodu jako pátý. „Víkend nezačal dobře, protože jsem v kvalifikaci upadl, což bohužel neblaze ovlivnilo mou pozici na startovním roštu,“ sdělil Pirro. „Nechtěl příliš riskovat v úvodních kolech závodu, takže jsem začal pomaleji. V polovině závodu jsem začal zajíždět rychlejší kola a dařilo se mi stahovat ztrátu. Dost jsem se přiblížil Viñalesovi, ale měl jsem potíž udržet jeho tempo. Nakonec jsem upřednostnil přehnaně neriskovat, protože po včerejších dvou pádech jsem chtěl dokončit závod. Stále mám co zlepšovat zlepšit, protože mi chybí tempo v úvodu závodů, ale tento jsem si opravdu užil,“ prohlásil Pirro.

Foto: Repsol

16:17 | Xavier Simeon přestupuje do MotoGP k týmu Avintia.
15:18 | Rossi prošel lékařskou prohlídkou a může zítra nastoupit do tréninku. Po 1. tréninku se definitivně rozhodne, zda b… odkaz
14:31 | Barbera a Baldassarri budou příští rok novými jezdci týmu Pons ve třídě Moto2.
20. září | Khairul Idham Pawi dnes slaví 19 let.
20. září | Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii.

Harmonogram

GP Aragonie, MotorLand Aragon
Pátek 22. září
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:10–15:55
Sobota 23. září
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 24. září    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Rossi má za sebou první test na motocyklu po zranění nohy

Rossi má za sebou první test na moto…

Poslední srpnový den si Rossi zlomil nohu. Včera se poprvé od nehody znovu posadil na motocykl. Testoval na okruhu v Misanu.

19.  9.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

V sobotu se mnozí příznivci Angela Nieta sešli v Madridu, aby zde poctili tohoto nedávno zesnulého bývalého jezdce.

16.  9.  2017 |
Byl zveřejněn předběžný kalendář pro rok 2018

Byl zveřejněn předběžný kalendář pro…

Dnes byl zveřejněn předběžný kalendář MotoGP pro rok 2018. Oproti letošnímu roku bude o jeden závod více. Nově se totiž do kalendáře přidalo Thajsko, kde se pojede 7. října 2018. Brněnský závod je naplánován na 5. srpna 2018. Nejistota panuje ohledně toho, na kterém okruhu se příští rok pojede GP Velké Británie. Rozhoduje se mezi okruhem Silverstone a Donington Park.

13.  9.  2017 |
Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii

Valentino Rossi zkusí jet už v Arago…

Valentino Rossi testoval v pondělí a v úterý na okruhu v Misanu. Během dneška se mělo rozhodnout, zda Rossi pojede v Aragonii. A již je rozhodnuto. Rossi to zkusí.

včera |