MotoGP v Misanu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Po zrušených závodech ve Velké Británii se jezdci přesunuli do Misana. Z výhry se raduje Andrea Dovizioso. Druhý dojel Marc Márquez a na podium se dostal i Cal Crutchlow.
MotoGP v Misanu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Dovi ovládl páteční tréninky, v sobotu se z pole position radoval jeho týmový kolega Lorenzo a v neděli se na nejvyšší stupínek podia podíval Dovi. Díky vítězství se Dovizioso posunul na druhé místo průběžného pořadí šampionátu. Na prvního Márqueze ovšem ztrácí 67 bodů. „V Misanu jsem si moc přál vyhrát,“ prozradil Dovi. „S Ducati jsme tu v posledních letech měli nějaké potíže. V srpnu se nám však během testů podařilo nějaké věci vylepšit, díky čemuž jsme mohli být v závodě konkurenceschopnější. O víkendu jsme odvedli dobrou práci. Musím říct, že se tu dařilo i Jorgemu a Marcovi, takže jsem si byl vědom toho, že budu muset jet v závodě opravdu perfektně, abych mohl vyhrát. Maximálně jsem se tedy koncentroval na svou strategii. Pak jsem se dostal do vedení a snažil jsem se získat menší výhodu, což se mi i podařilo. Pak už jenom zbývalo zvládnout dobře celou situaci a dojet do cíle. Jsem moc šťastný, protože vítězství v Misanu je důležité nejen pro Ducati i pro mě. Před mnoha lety to vypadalo, že tady v životě nebudu moci vyhrát, ale teď se to povedlo, což mě velmi těší,“ dodává spokojený vítěz.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Márquez v Misanu během závodu musel bojovat s Lorenzem o druhé místo. Lorenzo ovšem v závěru skončil na zemi, čímž se Márquez posunul na druhou příčku a na té už pak dojel do cíle. Márquez se napříč všemi třídami dostal na podium už celkem 112x, čímž vyrovnal Mika Hailwooda. „Mám radost z podia. Věděli jsme totiž, že se tu bude hodně dařit jezdcům Ducati a opravdu to tak bylo!“ sdělil po závodě úřadující šampion. „Jezdci Ducati zde nedávno testovali, ale my ne, což znamenalo, že o to více jsme museli zabojovat, abychom se jim přiblížili. Podařil se mi start, ale nějaký čas mi zabralo, než se mi podařilo správně zahřát pneumatiky. Pak se mi povedlo dojet jezdce Ducati a viděl jsem, že Dovi je na tom opravdu hodně dobře, proto jsem si jako cíl stanovil druhé místo. Držel jsem se za Jorgem, ale i on byl rychlejší než já. Hodně jsem tlačil na pilu, abych mu mohl být v posledním kole co nejblíže, ale on pak havaroval. Dojeli jsme tedy druzí, díky čemuž teď máme náskok 67 bodů v čele šampionátu. To je velmi důležité. Jsem spokojený a cítím se na motorce dobře. Na Aragon jsem připravený, navíc je to dráha, kterou mám rád,“ řekl dále Márquez.

Cal Crutchlow (LCR Honda Team) – 3. místo

Cal Crutchlow jel sice skoro celý závod mimo provizorní pódiová místa a nebyl v kontaktu s první trojicí, ale nakonec se vlivem Lorenzova pádu posunul na třetí místo. „Tým odvedl vynikající práci. Pro Ducati to byl domácí závod a já jsem byl velmi zklamaný kvůli zrušení mého domácího závodu, takže jsem tady do toho dal opravdu všechno,“ prohlásil Crutchlow po Misanu. „Samozřejmě musím říct, že jsme měli trochu štěstí, protože Lorenzo spadl, ale v konečném výsledku to není tak podstatné, protože jsme odvedli dobrou práci. Jsem pyšný na svůj tým a do Aragónu jedeme ve výborné formě. Jízdou za Maverickem a Alexem jsem ztratil aspoň vteřinu a to je právě to, kvůli čemu jsem ztratil kontakt s Marcem a Jorgem. Ale to se prostě někdy stává. V úvodu jsem nejela tak, jak by bývalo bylo potřeba, takže mě Rins prostě předjel, ale samozřejmě celkově máme z výsledku radost a těšíme se na další závody,“ uzavřel Crutchlow.

MotoGP: V Misanu vítězí Dovi, Márquez navyšuje vedení, Lorenzo na zemi

MotoGP: V Misanu vítězí Dovi, Márquez navyšuje vedení, Lorenzo na zemi

Alex Rins (Suzuki Ecstar) – 4. místo

Alex Rins si nakonec z Misana veze nepopulární bramborovou medaili, nicméně smutný z tohoto výsledku rozhodně není. „V průběhu celého závodního víkendu jsem měl potíže zajíždět dobře na pneumatikách střední směsi, takže jsme vybrali měkkou pneumatiku a na opotřebení jsem se nijak zvlášť nesoustředil, protože jsem věděl, že na měkké pneumatice budu silný,“ prozradil Rins. „Ze závodu mám radost, bylo to výborné. Podstatné bylo dobře odstartovat a snažit se udržet se v přední skupině. Později jsem se snažil držet si svůj rytmus, ale začalo to být stále náročnější a náročnější, protože jsem pociťoval, že přední pneumatika přestává správně držet. Přesto jsem však spokojený se čtvrtým místem a doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i nadále,“ doufá Rins.

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 5. místo

Maverick Viňales není spokojený po závodě v Misanu, kde dojel pátý, protože jej trápil problém s přilnavostí. „Závod byl pro náš tým náročný. Po startu jsem se cítil dobře, ve druhé zatáčce jsem si naplánoval, že využiju slipstreamu jezdců, kteří jeli přede mnou a budu si držet pozici až do cíle, protože během čtvrtého tréninku jsem měl opravdu dobrý pocit. Ovšem na rozdíl od soboty jsme měli v neděli potíže s přilnavostí. Musíme zjistit, co bylo příčinou. Už rok a půl se nám moc nedaří, takže je opravdu nutné pokusit se zjistit, kde ztrácíme. V Aragónu to bude těžké, protože tam bývá horko a kluzko, takže budeme muset něco vymyslet a zkusit, zda to bude fungovat,“ plánuje Viňales.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře