MotoGP v Misanu: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo si připsal suverénní vítězství a upevnil si vedení v šampionátu, Valentino Rossi zajel na suchu vynikající závod a dojel druhý, třetí místo získal v těsném finiši poprvé v MotoGP Álvaro Bautista.
MotoGP v Misanu: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 1. místo
Španěl s yamahou ve speciálních barvách si ve Velké ceně San Marina v Misanu po suverénní jízdě připsal šesté vítězství v sezoně a první po dvou měsících. Naposledy se radoval rovněž na italské půdě v Mugellu. Díky odstoupení Daniho Pedrosy si upevnil celkové vedení. "Byl to náročný víkend, protože během kvalifikace a warm-upu to bylo mezi mnou a Danim hodně těsné. Bohužel měl v závodě smůlu, nejdřív na začátku a potom ho vyřadil Héctor. V Holandsku jsme měli smůlu my, teď on, v takových závodech se může stát cokoliv," politoval mistr světa z roku 2010 svého aktuálně největšího soupeře v boji o titul. "Musíme být spokojeni s výsledkem a s náskokem, který máme. Samozřejmě jsme teď klidnější než před závodem. Ten byl těžký pro všechny. Když máte nastavit šasi, elektroniku a vše pro závod, nestačí jen kvalifikace. Během závodu bylo větší horko, takže byla menší přilnavost. V první zatáčce jsem málem havaroval, ale zvládl jsem to."

Valentino Rossi (Ducati Team) - 2. místo
Devítinásobný mistr světa se k radosti domácích fanoušků podruhé v sezoně prosadil na stupně vítězů, za Lorenzem zaostal o 4,398 sekundy. "Byl to opravdu hezký závod, jsem velmi šťastný. Je to skvělý výsledek, který bych chtěl věnovat Sicovi (Marku Simoncellimu) a jeho rodině, Paolovi, Rosselle a Martině. Chci taky poděkovat všem, kteří se mnou pracují a všem v týmu, kteří dělají maximum, stejně jako já. Po dvou náročných letech jsme to opravdu potřebovali. Jsem velmi potěšený, protože jsme absolvovali suchý závod na vysoké úrovni, celou dobu jsme byli rychlí a měli jsme malou ztrátu na Lorenza," pochvaloval si Ital, který závodil s novým rámem a kyvnou vidlicí, což mu umožnilo změnit geometrii. "Zlepšil se pocit z přední části, motorka se mi při zrychlování zdála lépe vyvážená. Nastavení, kterého jsme dosáhli, bylo také dobré. Bude důležité dál pracovat a dělat maximum, abychom Ducati dostali i v dalších závodech tak vysoko, jak jen to bude možné."

Álvaro Bautista (San Carlo Honda Gresini) - 3. místo
Mistr světa stopětadvacítek z roku 2006 se vůbec poprvé v téměř tříleté kariéře jezdce MotoGP prosadil na stupně vítězů, Andreu Doviziosa porazil ve finiši o 0,003 sekundy. To vše na trati, která je nově pojmenovaná po loni tragicky zesnulém Simoncellim, který závodil právě v barvách týmu Fausta Gresiniho. "Vždy je hezké dojet na pódiu, zejména, když je to poprvé v MotoGP. Navíc je to mimořádný víkend pro mě i pro tým, protože naše vzpomínay na Marka jsou velmi silné na okruhu, který je pojmenovaný na jeho počest. Po několika těžkých závodech jsme tu pracovali dobře a dokázali až do konce bojovat o pódium. Jsem velmi šťastný kvůli týmu i Markovi, protože si jsem jistý, že kdyby tu byl, posouval by nás vpřed. Dnes jsem mohl cítit jeho ruku na svém rameni a nakonec jsem si připadal, jako by moje jméno zmizelo z mé kombinézy a byl tu s námi Marco," vzpomínal Španěl na svého předchůdce, jako by cítil jeho duši ve svém těle. "Je to pro nás neobyčejný den. Málem jsem upadl na startu, cítil jsem loket skoro na zemi. Jsem šťastný za všechny, kteří mi věřili, a toto velmi zvláštní pódium chci věnovat také jim."

Lorenzo celkově vede již s 270 body, Pedrosa je druhý s 232, třetí je Casey Stoner, který se zotavuje po operaci, se 186, následuje Dovizioso se 163, pátý je Cal Crutchlow se 122, který v Misanu nedokončil. Pouhé dva body na něj ztrácí šestý Rossi, Bautista zaostává o další dva body a je sedmý.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.