MotoGP v Montmeló 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Na katalánském okruhu Montmeló nedaleko Barcelony se Andrea Doviziso dočkal své druhé letošní výhry. Spolu s ním se na podium podívali i Marc Márquez a Dani Pedrosa.
MotoGP v Montmeló 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Ital Dovi zvítězil letos již při svém domácím závodě v Mugellu a hned o týden později dokázal vyhrát i v Katalánsku. V celkovém pořadí šampionátu je druhý za Viňalesem, kterému se v Katalánsku nedařilo. Z Katalánského vítězství je Dovi trochu, překvapený, jak sám přiznal, ale už před startem věděl, že budou hodně konkurenceschopní, navíc měli všichni jezdci hodně potíže s přilnavostí a také bylo třeba od začátku hodně šetřit pneumatiky. „Byl to především strategický závod a my jsme byli dobří v poznávání limitů trati a pneumatik,“ prohlásil po závodě Dovi. „V závodě jsem dokázal být velmi rychlý, aniž bych musel příliš tlačit na pilu, když jsem se dostal za Pedrosu. To mi hodně pomohlo v závěrečných deseti kolech, když jsem ho předjel a následně jsem si vybudoval malý náskok na dvě Hondy. Můžu říct, že jsme dnes byli v opravdu vynikající formě!“ dodává Ital.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Marc Márquez během svého domácího víkendu několikrát upadl. V sobotu skončil na zemi čtyřikrát, z čehož dvakrát v kvalifikaci a v neděli upadl ve warm upu – jednou přímo na dráze a jednou v boxové uličce, kde zakopl o startér. V závodě už neupadl a dokončil na druhém místě. „S tím, jak dopadl tento víkend, mohu být nakonec spokojený, protože s čtyřmi pády v sobotu a s jedním z nedělního rána to pro mě bylo po psychické stránce poměrně náročné,“ hodnotí Márquez. „Každopádně mi tým pomohl znovu najít sebedůvěru v sebe samotného i v motorku. Před závodem jsem si řekl, že jsem ten stejný Marc jako loni a mým stylem je vždy pořádně bojovat a nikdy nic nevzdat, což někdy udělá ten důležitý rozdíl. Odstartoval jsem tedy s cílem zvítězit. Hned v úvodu jsem měl velké štěstí, když do mě narazil Petrucci, byl to naštěstí jen boční kontakt, protože jinak by to byla pohroma. Snažil jsem se udržovat klidnou mysl, předjel jsem Daniho a snažil jsem se vyvinout tlak na Doviho. Po pár kolech mi však došlo, že je to prostě Doviho den, takže jsem se smířil s druhým místem. Šampionát je dlouhý, nevíme tedy co dále očekávat. Musíme se tedy soustředit na sebe, udržet si potřebnou koncentraci a snažit se vždy odvádět maximum,“ sdělil po závodě Márquez.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Druhé vítězství v řadě za sebou si zajistil Dovi

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 3. místo

Márquezův kolega Pedrosa vyrážel do katalánského závodu jako první, ale v cíli se nakonec musel smířit se třetí pozicí. V průběžném pořadí šampionátu je čtvrtý. „S dneškem jsem spokojený, protože umístění na stupních vítězů je vždy pěkné, když přihlédneme k tomu, jak těžké je ho v MotoGP získat. Minulý týden jsme měli strašný závod, kdežto tady jsem vybojoval pole position a vystoupil jsem na podium před domácím publikem, což je skvělé,“ raduje se Pedrosa. „Abych byl upřímný, očekával jsem, že na tom budu o něco lépe, ale podmínky pro pneumatiky byly po celý víkend dost složité a ani v závodě nebyla přilnavost dobrá. Snažil jsem se držet v čele závodního pole, ale když mě Dovi na rovince předjel, viděl jsem, že se mu daří šetřit pneumatiky o něco víc než mně. Snažil jsem se o to po celou dobu, ale lépe už to zkrátka nešlo. Nakonec jsem si řekl, že nejdůležitější bude zůstat v sedle a vybojovat body. Pro závod jsme vybrali střední směs zadní pneumatiky. Ta už však byla v závěru hodně na limitu. Přesto si však myslím, že to byla lepší volba než volba obou tvrdých pneumatik. Nebylo to jednoduché, ale na pódium jsme se dostali,“ prohlásil v neděli Pedrosa.

Jorge Lorenzo (Ducati Team) – 4. místo

Lorenzo se sice chvíli objevil v čele katalánského závodu, ale následně se o několik míst propadl. Následně ztracené pozice získával zpět a nakonec si z Katalánska veze nepopulární „bramborovou“ medaili. „Druhé vítězství pro Ducati v řadě za sebou je dalším výborným výsledkem pro tým. Pro mě je to poprvé, co jsem dojel závod se ztrátou menší než deset vteřin za vítězem a navíc to bylo poprvé, co jsem vyrážel z první řady a byl jsem i pár kol ve vedení,“ popisuje Lorenzo. „Znamená to tedy, že se neustále zlepšujeme. V závodě byla škoda, že jsem od šestého kola na nějakou dobu přišel o své tempo. Několikrát mě soupeři předjeli při brzdění a uprostřed závodu jsem přišel o hodně času, když jsem měl horší tempo v porovnání s vedoucí skupinou. V závěru jsem dokázal získat několik pozic a dojel jsem závod na čtvrté pozici. Nyní je třeba pokračovat v práci a být konzistentnější v závodě,“ říká závodník z Mallorky.

Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) – 5. místo

První pětici v Katalánsku uzavřel Francouz Johann Zarco, který jede svou první sezónu v královské kubatuře a zatím se mu daří. Už byl jednou i na podiu, jednou čtvrtý a třikrát pátý. „S výsledkem jsem spokojený, ale také jsem i unavený! Myslím, že všem dělalo problémy horko,“ domnívá se Zarco. „Trať měla při závodě málo přilnavosti a pneumatiky rychle odcházely. Zmíněná situace ovšem pro mě nebyla až tak zlá. Když se něco takového stane, zdá se, že jsem schopen mít lepší pocit než soupeři. Start ze čtrnáctého místa značí, že začátek závodu bude těžký. Musel jsem bojovat, navíc v takové situaci existuje relativně velké nebezpečí kolize s dalšími jezdci. Domníval jsem se, že by mohlo být možné dotáhnout se k vedoucí skupině, protože moc nepokročili. Nicméně jeli stejným tempem, takže po polovině závodu sice nezvyšovali náskok, ale stejně jsem se k nim nemohl dostat. V závěru skončil na zemi Petrucci. Lorenzo mě předjel a vybudoval si náskok a navíc přede mnou byl Jonas. Viděl jsem, že má potíže, tak jsem udržoval koncentraci, abych volil dobrou stopu. V posledním kole jsem na něho zaútočil. Výsledek je velmi dobrý. Přestože to byl náročný víkend, dnes jsme dopadli dobře, takže to je opravdu dobrá motivace pro další závody,“ doplnil Zarco.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

14:09 | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
14:06 | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
13:49 | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
12:06 | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
12:04 | Paglianiho pád: odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 23. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 24. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 25. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
MotoGP warm up   09:10–09:30
Moto2 warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
MotoGP závod   13:00
Moto2 závod   14:30

Nejčtenější články

MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

včera |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

včera |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |