MotoGP v Motegi 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

V japonském Motegi už se rozhodlo o titulu v královské kubatuře. Marc Márquez získal pátý titul v MotoGP, celkově je to jeho sedmý titul.
MotoGP v Motegi 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Marc Márquez v Japonsku bojoval s Dovim o vítězství. Nedlouho před koncem ovšem Dovi upadl, čímž se rozhodlo nejen o vítězi japonské Grand Prix, ale i o titulu pro letošní rok. Dovi tímto pádem definitivně přišel i o teoretickou naději na titul. Márquez už má nyní na svém kontě celkem 7 titulů, z čehož pět z MotoGP a dva z nižších tříd. „Mám opravdu fantastický pocit. Řekl bych, že se mi splnil sen, nebo ještě lépe řečeno, že žiju svůj sen,“ radoval se po závodě Španěl. „Je to pro mě opravdu speciální, protože tu je celý můj tým, lidé od Hondy a HRC, dále také moje rodina a všichni pracovníci. Je to výborná sezóna a už v Aragonii jsem si byl vědom toho, že titulu už mám prakticky na dosah. Pak jsem si ale řekl, že není mým stylem takto přemýšlet. Musel jsem si tedy najít nějakou motivaci navíc. Dal jsem si tedy za cíl využít hned první šance k zisku titulu a zvítězit tady v Motegi,“ prozradil dále Márquez. „Jedná se o okruh, který je plný výzev, ale vypadá to, že se pod tlakem na motorce cítím ještě lépe! Vše proběhlo podle mých očekávání. Chtěl jsem dobře odstartovat a hned ze začátku předjet několik jezdců. Na konci prvního kola už jsem byl druhý a dokázal jsem se držet těsně za Andreou. Měl jsem v plánu, že bych mohl zaútočit ještě před posledním kolem, věřil jsem, že na to mám. On pak ovšem hodně zatlačil na pilu a udělal chybu, což je škoda, protože i on by si zasloužil stát tady na podiu. Každopádně při průjezdu cílem jsem cítil úplnou explozi radosti. Lidé ode mě mi připravili oslavu nazvanou Level7, ale já jsem o tomto plánu nic nevěděl. Nikdy to totiž nechci předem vědět. Řekl bych, že mi to takhle připravili, protože jsem tu hru v minulosti dost často hrával. Nyní už je čas oslavit sedmý titul a pak si můžeme užít poslední tři závody,“ dodal čerstvý sedminásobný šampion.

Cal Crutchlow (LCR Honda) – 2. místo

Britský jezdec Cal Crutchlow se v Japonsku podíval na podium. Dokázal těsně za sebou udržet Rinse a vystoupil tak na druhý stupínek. „Všichni viděli, že to byl pěkný souboj. Z výsledku domácího závodu Hondy máme radost, tým odvedl skvělou práci,“ zhodnotil Brit. „Problémem ale bylo, že Andrea Dovizioso neustále zpomaloval tempo, což jezdcům, kteří jezdili za námi, pomohlo k tomu, aby nás dohnali. Řekl bych ovšem, že se nám tuto situaci podařilo skvěle zvládnout. Přilnavost mi docela dělala potíže, takže jsem se musel snažit jezdit tak, abych maximálně šetřil pneumatiky a dokázal za sebou udržet Alexe Rinse. Pak Dovi spadl, čímž jsem se posunul na druhé místo, z umístění mám radost. Momentálně se nám daří jet opravdu velmi dobře, poslední dobou jsme měli několik pěkných výsledků, takže na Phillip Island jedeme plní optimismu,“ říká Crutchlow.

MotoGP: Márquez vítězí v Japonsku a získává další titul

MotoGP: Márquez vítězí v Japonsku a získává další titul

Alex Rins (Team Suzuki Ecstar) – 3. místo

Alex Rins se sice v Japonsku dostal na podium, do cíle dorazil jako třetí, ale bezprostředně po závodě příliš spokojeně nevypadal, protože se mu těsně nepodařilo překonat Crutchlowa. Nakonec ovšem převládl pozitivní pocit z umístění na stupních vítězů: „Jsem šťastný a radost má samozřejmě i můj tým, protože pro ně je Japonsko domácí závod. Zajeli jsme velmi dobrý závod, po startu jsem několik jezdců předjel a udržoval jsem si dobré tempo,“ řekl po závodě Rins. „Pak Andrea upadl, já jsem se zamyslel a zdálo se mi, že už by Crutchlow mohl být až moc daleko přede mnou, nicméně jsem  se ho pokusil dotáhnout. Dostat se před něj ovšem bylo příliš těžké, protože on je na brzdách opravdu hodně tvrdý. Dojeli jsme však třetí a z toho mám radost. Stále se učím a baví mě bojovat s ostatními jezdci, přestože je to někdy i dost náročné. Pokusíme se v závěru sezóny získat ještě více pódií!“ slibuje Rins.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Stejně jako o dva týdny dříve v Thajsku se i v Japonsku musel Rossi smířit se čtvrtým místem, ale až tak moc smutný být nemusí, protože vzhledem k Doviho pádu se Rossi docela přiblížil šanci na zisk titulu vicemistra. Nyní Rossi na Doviho ztrácí jen devět bodů. „Čtvrté místo není špatný výsledek,“ zhodnotil Ital. „Odvedli jsme velmi dobrou práci, ráno se nám podařilo učinit další pokrok a na motocyklu jsem se cítil lépe. Do závodu jsem tedy vstoupil s optimismem, snažil jsem se zabojovat o stupně vítězů, ale někteří jezdci byli bohužel rychlejší než já. Nechtěl jsem se ovšem vzdát a snažil jsem se vyhnout se chybám a dokončit závod v co nejlepším tempu,“ prozradil dále Rossi.

Alvaro Bautista (Angel Nieto Team) – 5. místo

Alvaro Bautista si v Japonsku vyjel umístění v první pětce a už tento týden se objeví v sedle tovární Ducati, protože nahradí zraněného Lorenza. „S výsledkem jsem spokojený, tento víkend hodnotím pozitivně,“ sdělil po závodě Španěl. „Povedl se mi start, mohl jsem se dostat do přední skupiny, ale když jsem jel za Pedrosou, bylo pro mě náročné zastavit motocykl a zatočit, protože se mi přehřívala přední pneumatika. Když už jsem mohl předjíždět a pneumatika začala být v pořádku, dojel jsem Zarca s Rossim. Zarco byl rychlejší v zatáčkách a bylo složité se mu přiblížit, ale zariskoval jsem při snaze o předjetí a ono to vyšlo, bylo to ale už trochu pozdě, protože Rossi už poodjel. Výsledek v první pětce je to nejlepší, co dnes bylo možné získat,“ zhodnotil Bautista.

Foto: Box Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz