MotoGP v Mugellu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Třetímu evropskému závodu nakonec kraloval Jorge Lorenzo, ale před tím musel velmi zabojovat s Marcem Márquezem, který nakonec dojel druhý. Na podium se dostal i Andrea Iannone.
MotoGP v Mugellu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Závodník z Mallorky se letos raduje ze třetího vítězství. Tentokrát sváděl napínavou bitvu s Márquezem až do posledních metrů. Svého mladšího soupeře nakonec těsně přemohl, získal pro Yamahu sté vítězství v MotoGP a hlavně navýšil své vedení v čele šampionátu. Nyní vede Lorenzo před Márquezem o deset bodů. Márquez Lorenza v závodě svou rychlostí překvapil:  „Očekávali jsme, že o vítězství s námi budou bojovat Iannone a Viňales, kteří byli hodně rychlí, ale nakonec to byl Marc. Během tréninků nevypadal, že by měl potřebnou rychlost, ale v závodu mě neustále následoval,“ říká Lorenzo a dodává, že jeho štěstím v závěru závodu byl tentokrát motor. Během své jízdy za Márquezem si Lorenzo vzpomněl na jeden manévr, který jednou zkusil na de Angelise ve dvěstěpadesátkách a o totéž se Lorenzo pokusil i nyní: „Předjel jsem ho, ale byl jsem delší a on mě znovu předjel. V poslední zatáčce jsem to znovu zkusil na brzdách, ale on to tam zavřel, takže pokud bych pustil brzdu, možná bychom byli v sobě a skončili bychom na zemi, takže jsem se rozhodl zůstat na druhém místě a připravil jsem si rychlost pro poslední zatáčku a její výjezd ve větrném stínu. Když jsem ovšem vyjel ze zatáčky, myslel jsem si, že jsem asi prohrál,“ popisuje Lorenzo dramatický závěr závodu, který jej nakonec příjemně překvapil. „Motorka ho ovšem zvládla dojet, což nakonec vyústilo v překvapivé vítězství,“ uzavírá Lorenzo s tím, že se domnívá, že pokud by v nedělním závodě bojoval s Rossim nebo s Iannonem, nemusel by v takovém závěru být úspěšný.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Marc Márquez se sice v průběhu italského závodního víkendu neobjevoval na úplně nejvyšších příčkách, ale v samotném závodě se dokázal probojovat až za vedoucího Lorenza a pěkně jej potrápil až do posledních metrů. Na cílovou rovinku najel jako první, měl šanci, že srovná skóre s Lorenzem z hlediska počtu bodů, ale nakonec vyhrál Lorenzo a rozdíl mezi těmito jezdci je deset bodů. „Dnes jsme zajeli dobrý závod, dokázal jsem se dostat dopředu a vybojovat umístění na podiu, což je vždy dobré, ale ani s pomocí větrného stínu jsem nebyl schopný Jorgeho předjet,“ vypráví mladý Španěl. „Během víkendu jsme hodně bojovali s akcelerací a maximální rychlostí. Snažil jsem se do toho dát maximum a myslím, že jsem odjel, co bylo v mých silách, zkusil jsem vážně všechno. Několikrát jsem ve snaze zvítězit i zariskoval, ale na cílové rovince byl Jorge ve větrném stínu za mnou. Teď musíme zapracovat na zrychlení, protože tam stále ztrácíme,“ zhodnotil Márquez.

MotoGP: Po těsné bitvě s Márquezem se raduje Lorenzo

MotoGP: Po těsné bitvě s Márquezem se raduje Lorenzo

Andrea Iannone (Ducati Team) – 3. místo

Ital, který jede svou poslední sezónu s týmem Ducati (příští rok totiž přechází k Suzuki), měl na startu svého domácího závodu potíže se spojkou. Přišel o několik pozic, ale postupem času je získával zpět, až se nakonec propracoval až na stupně vítězů. „Jsem spokojený, protože se mi podařilo znovuzískat pozice a také jsem byl rychlejší než ostatní, ale bohužel jsem neměl dobrý start. Je to zklamání, protože pokud bych byl vedoucím jezdců blíž, domnívám se, že bych býval mohl bojovat o vítězství,“ domnívá se Iannone. „Když jsem dojel Doviziosa, vzájemně jsme se předjížděli, kvůli čemuž jsem ztratil dost času. Jakmile jsem se před něj definitivně dostal, šance, že dostihnu první dva, už nebyla žádná. V průběhu víkendu jsem byl rychlý, což znamená, že jsem se jezdecky hodně zlepšil a motorka je navíc konkurenceschopná. Za dva týdny v Barceloně to zkusíme znovu a snad to bude ještě lepší,“ slibuje Ital.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 4. místo

Španěl Pedrosa dojel už ve třetím závodě po sobě na čtvrtém místě. V Mugellu jel svou 250. Velkou cenu. Od podia byl vzdálen jen 168 tisícin. „V porovnání s těmi předchozími byl tento závod lepší,“ zhodnotil Dani, který měl určité potíže na startu. „Neměl jsem však špatnou rychlost, dokázal jsem získat několik pozic zpět, přičemž jsem využil i chyb soupeřů. Dokázal jsem se držet s Iannonem a zrychlit, abych se mohl pokusit bojovat o třetí místo, přestože on byl o něco rychlejší. Jezdil jsem za ním, ale bylo těžké ho předjet, protože na rovinkách byl rychlejší, dokonce bylo těžké i udržet se v jeho blízkosti,“ dodává Pedrosa.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 5. místo

Andrea Dovizioso letos příliš štěstí neměl. V Kataru sice dojel druhý, ale v Argentině jej smetl Iannone, takže musel do cíle po svých, v Americe jej srazil Pedrosa, ve Španělsku měl technický problém a ve Francii upadl. Ital je tedy za páté místo rád: „Víkend jsme ukončili na dobrém pátém místě, což je pozitivní, především z toho důvodu, že už jsem několik závodů neviděl šachovnici,“ říká Dovi. Jinak už tak spokojený není, protože se nedostal na stupně vítězů: „Zhruba v polovině závodu jsem začal pociťovat problém s pravým předloktím, přišel jsem o hodně síly. Kvůli této potíži jsem zpomalil a udělal jsem i několik chyb, například v zatáčce San Donato, což mi zabránilo bojovat o stupně vítězů. Jsem zklamaný kvůli týmu, protože jsme navzdory tomu, že to byl náročný víkend, dokázali najít dobré závodní tempo. Podium by tak bylo skvělou odměnou, ale bohužel jsme ho tentokrát nebyli schopni získat,“ smutní Dovi.

13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.
13. srpna | Tým Aspar Moto3 pojede od roku 2018 s motocykly KTM.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu moc nehnali, nejrychlejší Dovi

MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu …

V závěru tréninku Moto3 začalo pršet, takže jezdci MotoGP měli v úvodu také mokrou dráhu a většina z nich moc nespěchala z boxů. Nejlepší časy nakonec zajeli Dovi, Viňales a Pedrosa.

11.  8.  2017 |
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |