MotoGP v Mugellu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Dovi sice do svého domácího závodu nastupoval se zdravotními problémy, ale nakonec se dočkal výhry. Na podium jej doprovodili Maverick Viňales a Danilo Petrucci.
MotoGP v Mugellu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Andrea Dovizioso v neděli odpoledne dovršil úspěch domácích jezdců v Mugellu. Třídu Moto3 vyhrál Migno, v Moto2 se po dlouhých letech dočkal výhry Pasini a v královské kubatuře zvítězil k radosti domácích diváků Ital na italském stroji – tedy Andrea Dovizioso na motocyklu Ducati. Ačkoliv Dovi nezahájil neděli podle svých představ, protože měl zdravotní problémy, nakonec však může odjíždět z Mugella velmi spokojený. Díky svému vítězství se posunul na druhé místo v průběžném pořadí šampionátu. „Ačkoliv dnešek pro mě nezačal vůbec dobře, protože jsem v noci nespal kvůli otravě z jídla, tak to nakonec byl fantastický den,“ zhodnotil Dovi bezprostředně po závodě. „Nebyl jsem zrovna při síle, ale věděl jsem, že mám výbornou motorku, protože jsme celý víkend velmi dobře pracovali a také jsem velmi vnímal podporu ze strany svých fanoušků, fyzioterapeuta a rodiny, což pro mě bylo opravdu velmi důležité. Ačkoliv jsem nebyl v ideální kondici a ani jsem nebyl nejrychlejším mužem na dráze, zvolil jsem perfektní strategii a ve správný čas jsem se dostal na správnou pozici. Vyhrát v Mugellu je opravdu speciální!“ raduje se Dovi.

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Maverick Viňales přijel do Mugella jako vedoucí muž šampionátu. Do závodu vyrazil z pole position. V samotném závodě však nestačil na domácího Doviziosa, ale to nemění nic na tom, že i do Katalánska pojede jako vedoucí jezdec šampionátu. „Opravdu jsem velmi šťastný a spokojený,“ prohlásil po závodě Viňales. „Dnes to bylo hodně o tom udržet se na motorce. Když jsem pozoroval, jak Valentino klesá pořadím a Marc je vzadu, pomyslel jsem si: 'OK, dnes je den, kdy je třeba získat druhé místo a hodně bodů.' Už jen to, že jsem mohl jet na motorce, bylo štěstí, protože mě po předchozím pádu hodně bolela ruka. Jsem tedy s výsledkem velmi spokojen. Bolest jsem docela dost vnímal, když byla motorka neklidná, ale jinak jsem se během závodu cítil dobře. Jako vždy jsem byl připraven hodně zabrat v závěrečných pěti kolech, ale jak už jsem se zmínil, dnes šlo hlavně o to zůstat na motorce,“ shrnul Viňales.

Danilo Petrucci (Octo Pramac Yakhnich) – 3. místo

Před domácími diváky se s motocyklem značky Ducati dostal na stupně vítězů i Danilo Petrucci. „Je to neuvěřitelné!“ neskrýval své nadšení Petrucci. „Když jsem byl čtvrtý, řekl jsem si, že je to OK a chtěl jsem čekat na poslední kolo, ale pak jsem si řekl, že je to přece domácí Velká cena, tak to tedy zkusím. Předjel jsem Valentina, pak Mavericka a chtěl jsem i Doviho, ale to bylo těžké. Snažil jsem se udržet se za ním, ale zadní pneumatika už mi tak dobře nesloužila. Když mě předjel Maverick, podíval jsem se za sebe s tím, že mě možná předjede i Valentino, ale nepředjel … Nakonec jsem vybojoval podium, takže to hodnotím jako skvělý den,“ uzavírá Petrucci.

MotoGP: Na italské půdě vítězí Ital Dovi s italským strojem

MotoGP: Na italské půdě vítězí Ital Dovi s italským strojem

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Pro Rossiho nebyl úvod domácího závodního víkendu nijak snadný. Jen pár dní před odjezdem do Mugella měl Rossi nepříjemnou nehodu při tréninku na motokrosovém motocyklu. Musel dokonce zůstat přes noc v nemocnici. Povolení ke startu od lékařů nakonec dostal, ale zranění zůstávalo bolestivé. Postupně se Rossiho stav zlepšoval. V sobotní kvalifikaci si vyjel druhé místo. V závodě se ovšem nakonec musel smířit se čtvrtou pozicí. „Byl jsem si vědom toho, že tento závod bude mnohem náročnější než obyčejně,“ sdělil Rossi po závodě. „Na motorce jsem jel dobře a ani mě to moc nebolelo, ale úplně ideální to nebylo. Věděl jsem, že 23 kol bude dlouhých a náročných. Dělal jsem maximum, perfektně jsem odstartoval a několik kol jsem se držel v čele závodu, ale nedokázal jsem jet tak, jak bych opravdu chtěl. V závěru jsem se snažil držet se čelních jezdců, ale neměl jsem sílu na útok na Danila. Byl bych býval rád vystoupil na podium, ale nemohl jsem udělat nic víc. Jsem trochu zklamaný, že jsem nebyl v Mugellu na pódiu, ale vzhledem k tomu, kde jsem byl před pár dny, hodnotím tento víkend celkem pozitivně. Být tady a jet před tolika fanoušky je opravdu úžasné. Teď nás za pár dní čeká Katalánsko, tedy další důležitý závod, takže se pokusím zotavit a být v perfektní formě,“ slibuje Ital.  

Alvaro Bautista(Pull&Bear Aspar Team) – 5. místo

Dva předchozí závody (v Le Mans a v Jerezu) Bautista nedokončil. V Mugellu se mu však dařilo dobře, dokonce za sebou udržel i úřadujícího šampiona Márqueze a závod dokončil na páté pozici. „Po dvou nedojetých závodech v Jerezu a v Le Mans bylo opravdu důležité dokončit tento závod,“ prohlásil po Mugellu Bautista. „Tempo jsem měl slušné, ale v úvodu jsem byl nějaký ztuhlý, tak jsem přišel o pár pozic. Pak jsem se postupně uvolnil, dostával jsem se do rytmu a předjížděl soupeře. Když jsem dohnal Marca Marqueze, zamyslel jsem se nad tím, jak moc mám na to tlačit, abych ho nechal za sebou, ale bylo to těžké. V posledním kole jsem se mu snažil zavřít dveře, aby mě nepředjel. Nakonec se mi povedlo udržet ho za sebou a skončil jsem pátý. Jsem spokojený, že jsem dokončil závod a hlavně jsem rád, že jsem ho dokončil takovým způsobem. Toto je skutečná pátá pozice. Není to jak v Argentině, kde jsme byli čtvrtí vlivem problémů jiných jezdců. Tento výsledek je před Barcelonou skutečně povzbuzením,“ říká spokojený Španěl.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:30 | Jorge Martin si při nehodě poranil ruku, kotník a hlavu. Musí do nemocnice na další vyšetření. odkaz
12:07 | Alex Márquez spadl v závěru třetího tréninku - upadl těsně před svým bratrem. odkaz
11:49 | Jorge Martin je dle posledních zpráv při vědomí a byl převezen do zdravotního střediska. odkaz
11:40 | Trénink MotoGP byl přerušen po nehodě Jorge Martina. odkaz
16. dubna | Ode dneška je možné žádat o vrácení peněz za nákup vstupenek na brněnskou Grand Prix. Více informací zde: odkaz