MotoGP v Mugellu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Mugellu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Do italského závodu vyrazil jako první domácí Valentino Rossi. Pro výhru si ovšem nakonec dojel Jorge Lorenzo. Druhý skončil Andrea Dovizioso a Valentino Rossi obsadil třetí místo.

Jorge Lorenzo (Ducati Team) – 1. místo

V Mugellu se závodník z Mallorky dočkal svého prvního vítězství na stroji značky Ducati. „Jsem velmi šťastný! V sobotu jsem si řekl, že vyhrát v Mugellu na Ducati by bylo jako sen a teď se ten sen vyplnil,“ radoval se po výhře Španěl. „Je to jedno z mých nejcennějších vítězství, nejspíš na stejné úrovni jako to z roku 2003 ve 125ccm a z roku 2008 v MotoGP. Jsem nadšený a mám radost i kvůli týmu, protože získat vítězství na domácí dráze Ducati a po tak náročném víkendu je opravdu fantastické,“ pokračuje Lorenzo. „Rozhodl jsem se zabrat pořádně hned od začátku, takovým mým obvyklým stylem, a vše dopadlo výborně. Nemohl jsem si ani přát víc. Toto vítězství musíme oslavit ve velkém stylu. Vyhrál jsem po dlouhé době a udělal jsem to svým stylem. Máme za sebou těžké chvíle, ale vždy jsem si věřil, nevzdal to a byl jsem si vědom toho, že jsme výhře čím dál blíž. Nakonec jsme to dokázali!“ uzavírá vítěz.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Před rokem Dovi v Mugellu zvítězil. Letos nestačil na svého týmového kolegu a musel se smířit s druhým místem. „Upřímně řečeno jsem čekal víc než jen druhé místo, ale nakonec bylo v den závodu tepleji než v sobotu, takže jsme měli trochu pochybnosti ohledně volby přední pneumatiky,“ vypráví Ital. „Já a Rossi jsme zvolili jistější variantu, čímž byla tvrdší pneumatika, ale to bohužel moc dobře nefungovalo. Valentino přede mnou několikrát málem spadl a když jsem se snažil držet Jorgeho, nebyl jsem dostatečně rychlý v zatáčkách. Navíc se mi rychle opotřebovala zadní pneumatika, s čímž jsem muset v závěru bojovat. Každopádně jsme však vybojovali druhé místo a v průběžném podnocení se nám podařilo zmenšit ztrátu na Márqueze. Blahopřeji Jorgemu, odjel skvělý závod a výborně si vedl i z hlediska pneumatik,“ dodává Dovi.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Rossi startoval do závodu z pole position, ale nakonec skončil třetí. V průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhé místo. Po Mugellu je Rossi prvním jezdcem, který za svou dosavadní kariéru nasbíral přes 5000 bodů v královské kubatuře. „Byl to dost těžký závod, protože jsme museli jet s tvrdší přední pneumatikou a ta, jak jsme tušili, nenabídla až tak velkou přilnavost, takže závod byl opravdu dost náročný. Snažil jsem se nechybovat, což nebylo jednoduché a rovněž jsem vyvíjel snahu, abych udržel kontakt s předními jezdci. Jel jsem ve skupině s jezdci na měkké pneumatice, takže jsem doufal, že bych mohl mít v závěru lepší přilnavost než oni. Nakonec to tak i dopadlo, takže mám radost, protože pódium bylo cílem. Bylo to náročné, Iannone nechtěl boj o stupně vítězů vzdát, ale nakonec mám z Mugella dobrý pocit,“ sdělil po italském závodě Rossi.

Andrea Iannone (Suzuki Ecstar) – 4. místo

Ital Iannone před svým domácím závodem v Mugellu oznámil, že příští rok již nebude pokračovat s týmem Suzuki. V závodě pak bojoval o podium, ale nakonec se musel smířit se čtvrtým místem. „Snažil jsem se maximálně a samozřejmě jsem věřil, že bych se mohl dostat na stupně vítězů. Měli jsme však potíže se zadní gumou, dráha byla totiž hodně horká, takže jsme měli potíže při akceleraci a hlavně na rovinkách, což se pak těžko dohánízatáčkách,“ popsal své problémy Iannone. „Každopádně jsem však se závodem opravdu spokojený, v úvodu jsem dost tlačil na pilu, ale pak jsem asi polovinu času jezdil volnějším tempem, abych trochu pošetřil pneumatiky. Věděl jsem, že závěr závodu bude hodně důležitý a dal jsem do toho všechno. Čtvrté místo hodnotím pozitivně a věřím, že se v některých oblastech ještě dokážeme zlepšit, abychom zůstali vepředu, říká Ital.

Alex Rins (Suzuki Ecstar) – 5. místo

Rins na rozdíl od Iannoneho bude pokračovat se Suzuki i příští rok. Již má podepsanou smlouvu. V Itálii tento mladý Španěl dokončil závod na páté pozici, přestože nebyl v ideálním zdravotním stavu. „Mám radost, protože jsem vzhledem k včerejšímu velkému pádu takový výsledek nečekal. Při nehodě jsem si dost narazil rameno a nemám v něm teď takovou sílu,“ pravil těsně po závodě Rins. „Snažil jsem se ovšem soustředit na závod a ne na bolest v rameni. Z pátého místa mám radost. V závodě jsem získal nové zkušenosti, dokázal jsem si poradit ve vysokých teplotách a vypořádat se s nedostatkem přilnavosti na přední pneumatice. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci, výborně jsme dnes v týmu spolupracovali. Čeká mě další prohlídka v nemocnici a pak se budu snažit zotavit, abych byl v pořádku v Montmelo,“ dodává Rins.

Foto: Yamaha

Doporučujeme

Články odjinud