MotoGP v Mugellu: Ohlasy z pódia

Lorenzo se druhou výhrou v sezoně přiblížil celkově vedoucímu Pedrosovi, který dojel ve Velké ceně Itálie druhý. Po pádu Márqueze se na pódium posunul také Crutchlow.
MotoGP v Mugellu: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 1. místo
Malorčan vyhrál v Mugellu potřetí v řadě. Do čela závodu se dostal už v úvodu a zhruba od poloviny si začal budovat rozhodující náskok. "Podmínky byly pro nás dobré a neudělal jsem žádnou chybu. Podal jsem svůj nejlepší výkon, i když bylo víc horko než ráno. V horku se přitom pořád dost trápíme. Klíčová byla polovina závodu, kdy jsem byl s menším množstvím paliva v nádrži schopný brzdit později a zlepšil své časy na kolo o dvě desetiny. Dani v té chvíli zpomalil a já mohl ujet a vyhrát závod. Je to mimořádné, vyhrál jsem tu v posledních třech ročnících, takže je pro mě tato trať magická a je velmi pozitivní i pro Yamahu (v letech 2004 až 2008 tu s ní pětkrát vyhrál Valentino Rossi - pozn. red.)," liboval si dvojnásobný mistr světa MotoGP, ale dodal, že tým musí zapracovat, aby byla motorka konkurenceschopnější i na tratích, které nejsou tak plynulé jako Mugello. "Jsem velmi rád, že mohu toto vítězství věnovat prezidentovi Yamaha Motor Racing Šigetovi Kitagawovi, protože odchází do důchodu a tato velká cena byla jeho poslední. Odvedl pro tým skvělou práci a bude to pro nás velká ztráta. Doufám, že si teď bude vychutnávat nový život. Šťastný je i prezident (Hirojuki) Janagi, v roce 2010 byl v Malajsii, když jsem vyhrál šampionát, nyní jsem v jeho přítomnosti zvítězil v závodě."

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 2. místo
Katalánec v závodě postrádal tempo na boj o vítězství, přesto se dlouho držel na druhém místě, než ho těsně před svým pádem předjel týmový kolega Marc Márquez. Šampión stopětadvacítek i dvěstěpadesátek se pak vrátil na druhou příčku, kterou udržel až do cíle. "Necítil jsem se dnes na motorce pohodlně, ale jsem spokojen. Byl to obtížný víkend. Měl jsem problémy s přilnavostí zadní pneumatiky, ale získal jsem dvacet bodů a udržel vedení v šampionátu, což je pozitivní," pochvaloval si.

Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) - 3. místo
Angličan se dostal na pódium podruhé v řadě, tentokrát mu pomohl pád Márqueze. "Jsem opravdu rád, že jsem opět na pódiu, protože Mugello je jedním z prestižních závodů. Je to úžasný výsledek, musím pochválit tým Monster Yamaha Tech 3, který během víkendu odvedl neuvěřitelnou práci. Na motorce jsem se necítil dobře, ale dnešní nastavení bylo opravdu konkurenceschopné. Ve druhé polovině závodu jsem byl silný a konzistnentní, v posledních deseti kolech jsem se přibližoval Danimu a Marcovi. Byl jsem rychlý a měl rytmus, ale nerad dostávám pódium tímto způsobem. Je mi líto, že Marc havaroval, protože znovu odváděl úžasnou práci, ale abych byl upřímný, cítil jsem, že bych mohl dohnat Daniho a být třetí," věří. "Když jsem viděl, že Marc upadl, zpomalil jsem, abych neriskoval ztrátu druhého pódia v řadě, které je fantastickým úspěchem pro tým i pro mě. Jsem čtvrtý v šampionátu a nejlepší netovární jezdec, je to skvělý způsob zakonení víkendu, pokračujeme ve výborném vstupu do sezony."

V šampionátu vede nadále Pedrosa se 103 body, na druhé místo se výhrou posunul Lorenzo, který má nyní bodů 91, třetí Márquez zůstal po pádu na 77, Crutchlow je díky vyrovnaným výsledkům čtvrtý s 71.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


20. ledna | Jorge Lorenzo si při tréninku v Itálii zranil zápěstí. Zítra půjde na operaci v Barceloně. Bližší informace budou k dispozici po operaci.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes měl 32 let.
18. ledna | Dnes večer (od 18:00) bude probíhat představení týmu Ducati. Přímý přenos bude k dispozici na stránkách… odkaz
18. ledna | Jack Miller dnes slaví 24 let. odkaz
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 23 let.