MotoGP: V odloženém tréninku se na první pozici udržel Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo zůstává nejrychlejším jezdcem i po druhém tréninku. Na druhé místo se posunul Cal Crutchlow. Třetí místo patří Danimu Pedrosovi.

Druhý trénink královské kubatury začal o sedm minut později kvůli výpadku proudu v Jerezu.

Jorge Lorenzo si už v předstihu naděluje dárky ke svým zítřejším šestadvacátým narozeninám – ovládl oba dnešní tréninky, přičemž ve druhém vylepšil svůj nejrychlejší čas na hodnotu 1:39,562s. Necelé dvě desetiny vteřiny na něj ztratili druhý Cal Crutchlow a třetí Dani Pedrosa.

Na čtvrté místo klesl (oproti prvnímu tréninku) Valentino Rossi. Marc Márquez zůstal na „svém“ pátém místě. Svou pozici si vylepšil Alvaro Bautista – posunul se z osmé na šestou příčku. Sedmým nejrychlejším jezdcem byl Andrea Iannone se satelitní Ducati.

Post nejrychlejšího jezdce CRT převzal Hector Barbera na osmém místě. Za ním skončil Aleix Espargaro (rovněž s motocyklem CRT).

Nicky Hayden uzavřel elitní desítku.

Naši jezdci uzavřeli výsledkovou listinu. Zraněný Karel Abraham skončil 23. A poslední místo patří Lukáši Peškovi.

Danilo Petrucci měl technickou potíž – od jeho motocyklu se zakouřilo a zadýmilo. Jezdec musel stroj odstavit.

Upadli Yonny Hernandez a Stefan Bradl (přičemž odklízení Bradlova stroje z kačírku dalo traťovým komisařům zabrat – jeden z nich dokonce upadl).

20:38 | Danny Kent v Německu nahradí zraněného Antonelliho. odkaz
10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz