MotoGP: V počasím ovlivněném závodě vítězí Márquez

Závod v Misanu ovlivnil déšť. Z výhry se raduje Marc Márquez. Druhý dojel Bradley Smith. Na třetí místo se navzdory pádu v úvodu závodu propracoval Scott Redding. Je to jeho první podium v MotoGP.
MotoGP: V počasím ovlivněném závodě vítězí Márquez

Ještě před startem zahřívacího kola se dostal do potíží Michele Pirro. Jezdec startující na divokou kartu musel svůj stroj odtlačit do boxové uličky a z ní tedy musel i startovat. Motocykl se nepodařilo opravit, proto musel Pirro přesednout na stroj s pneumatikami do mokra.

Vedení se po startu ujal Jorge Lorenzo. Na trati bylo několik míst, kde pršelo. Byla tedy vydána signalizace, že jezdci mohou do boxů na případnou výměnu motocyklů, pokud by chtěli využít stroje s pneumatikami do mokra.

MotoGP: Lorenzo zůstal nepřekonán i v kvalifikaci

MotoGP: Lorenzo zůstal nepřekonán i v kvalifikaci

Třiadvacet kol před cílem stále vedl Lorenzo. Márquez byl druhý, Rossi třetí a déšť zesiloval. K výměně se však zatím přední jezdci nevydávali. Jako první se do boxů vydali jezdci mimo první trojici. Lorenzo, Márquez a Rossi zajeli do boxů až v následujícím okruhu. Andrea Dovizioso vytrvával i nadále, čímž se dostal do provizorního vedení, ale i on musel později do boxů na výměnu. Mezitím se před Lorenza (již na mokrých pneumatikách) dokázal dostat Márquez. Po Doviho zajetí do boxu převzal vedení Márquez. Lorenzo byl druhý a Rossi zůstal třetí, ale na vedoucí španělskou dvojici již ztrácel.

Petrucci, který v mokrém Silverstonu dojel na podiu, držel průběžnou čtvrtou příčku. V té době (když do cíle zbývalo devatenáct kol) došlo ke změně ve vedení. Márquez projel jednu ze zatáček hodně zeširoka, čehož využil Lorenzo a předjel svého krajana.

Předčasně skončil závod pro Hernandeze a domácího de Angelise, kteří společně upadli. Hernandez odešel po svých, de Angelisovi se vstávalo poměrně obtížně.

Sedmnáct okruhů před šachovnicí byl Márquez těsně za Lorenzem a vedoucí dvojici se značně přiblížil i Valentino Rossi. Na čele se tak objevila opět stejná skupina jako před výměnou motocyklů. Zdálo se, že přestává pršet a boxech už mechanici opět chystali stroje na suchý povrch.

Patnáct kol před cílem se Rossimu podařilo (k radosti domácího publika) posunout na druhé místo před Marca Márqueze. Úřadující šampion začal na Rossiho ztrácet. Ital se naopak hodně snažil útočit na první místo, ale Lorenzo se nechtěl nechat jen tak předjet. Dvanáct kol před závěrem se Rossi před Lorenza dostal. Lorenzo pak měl potíže s Márquezem, ale dokázal svého krajana za sebou udržet.

V této fázi zajížděl rychlá kola Loris Baz, který už měl opět suché pneumatiky. Další jezdci se rozhodli k výměně až později. Deset kol před cílem zamířil k výměně Márquez. Rossi a Lorenzo však ještě zůstávali na trati. A jezdci Yamahy nezamířili do boxů ani v následujícím okruhu. Ze včasné výměny motocyklu těžil Loris Baz, který byl osm kol před cílem pátý. V této době se na výměnu vydal Lorenzo a po výměně se zařadil až za Márqueze. Rossi stále zůstával. Zajel do boxů až v následujícím kole, což se neukázalo jako ideální taktika, protože tak Rossi přišel o vedení.

Když Rossi měnil motocykl, upadl jeho týmový kolega. Závodník z Mallorky je naštěstí v pořádku, ale poprvé se stane, že Lorenzo nevystoupí v San Marinu na podium.

Aktualizace: Lorenzo musel do mobilní kliniky na rentgen pravé ruky, která ho po pádu bolí.

Aktualizace 2: Dle informací na sociálních sítích nemá Lorenzo nic zlomeného.

Šest kol před závěrem vedl Márquez. Druhý byl Bradley Smith a na třetí místo se s dobrou taktikou dostal Loris Baz. Redding, který v úvodu závodu upadl, se propracoval na čtvrté místo a začal útočit na Baze. Rossi klesl až na páté místo.

MotoGP: Mokrý britský závod ovládli Italové – Rossi vítězí

MotoGP: Mokrý britský závod ovládli Italové – Rossi vítězí

Čtyři okruhy před koncem se Reddingovi podařilo překonat Baze. Dostal se tak na provizorní stupně vítězů. Rossi se sice Bazovi také přibližoval, ale jeho ztráta byla příliš velká na to, aby mohl Francouze dohnat.

Nakonec se po zvláštním závodě raduje z vítězství Marc Márquez. Kromě něj se na podium dostali i dva Britové. Druhý dojel Bradley Smith a poprvé se na podium v MotoGP dostal i Scott Redding.

Loris Baz nakonec na podium nedojel, přesto byl ze čtvrtého místa šťastný. Jedná se o jeho nejlepší umístění v MotoGP. Jako pátý dojel Valentino Rossi. Šesté místo si zajistil Danilo Petrucci. Následovali Andrea Iannone, Andrea Dovizioso a Dani Pedrosa. Desítku uzavřel Aleix Espargaro.

Karel Abraham nebodoval ani v San Marinu. Skončil jednadvacátý.

Další závod se jede za dva týdny v Aragonii.

GP San Marina - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Marc MARQUEZ Honda 146,6 48'23,819
2 Bradley SMITH Yamaha 146,3 7,288
3 Scott REDDING Honda 145,7 18,793
4 Loris BAZ Yamaha Forward 145,3 26,427
5 Valentino ROSSI Yamaha 145 33,196
6 Danilo PETRUCCI Ducati 144,9 35,087
7 Andrea IANNONE Ducati 144,8 36,527
8 Andrea DOVIZIOSO Ducati 144,8 37,434
9 Dani PEDROSA Honda 144,7 39,516
10 Aleix ESPARGARO Suzuki 144,7 39,692
11 Cal CRUTCHLOW Honda 144,6 41,995
12 Jack MILLER Honda 144,4 46,075
13 Mike DI MEGLIO Ducati 144,2 48,381
14 Maverick VINALES Suzuki 144,1 52,325
15 Alvaro BAUTISTA Aprilia 144 53,348
16 Stefan BRADL Aprilia 143,7 58,828
17 Nicky HAYDEN Honda 143,5 +1'02,649
18 Hector BARBERA Ducati 143,4 +1'04,768
19 Eugene LAVERTY Honda 143,4 +1'05,677
20 Claudio CORTI Yamaha Forward 138,8 1 kolo
21 Karel ABRAHAM Honda 137,4 1 kolo
Neklasifikováni    
  Pol ESPARGARO Yamaha 142,4 2 kola
  Jorge LORENZO Yamaha 141,5 8 kol
  Yonny HERNANDEZ Ducati 142,7 19 kol
  Alex DE ANGELIS ART 142,6 19 kol
  Michele PIRRO Ducati 98,7 19 kol
2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz