Francesco Bagnaia

Francesco Bagnaia

Francesco Bagnaia
Joan Mir
Joan Mir
Jack Miller
9
Fotogalerie

MotoGP: V předčasně ukončeném závodě bere výhru Bagnaia

Závod byl předčasně ukončen po nehodě Oliveiry a Lecuony. Účastníci nehody by nakonec měli být víceméně v pořádku. Oliveira je na pozorování u lékaře. Pro výhru si dojel Bagnaia. Na podium jej doprovodili Mir a Miller. Nový šampion Quartararo poprvé v letošním roce nedokončil závod.

Francesco Bagnaia se už popáté v řadě vydával do závodu z první pozice. Z první řady dále startovali i Jack Miller a Joan Mir. Nový šampion Quartararo, který v Portimão zvítězil letos zjara, startoval až ze sedmého místa. Domácí závodník Oliveira – vítěz Velké ceny Portugalska z loňského roku – vyrážel až jako sedmnáctý. Na startu chyběl Marc Márquez, který si při tréninku způsobil otřes mozku. Místo něj dnes závodil Stefan Bradl.

Závod byl vypsán na pětadvacet kol a po startu se vedení ujal Bagnaia. Na druhé místo se zařadil Miller a na třetí Mir. O chvíli později si pak Miller a Mir pozice prohodili. Hned v úvodu upadl Petrucci.

Ve druhém kole závodu vedl Bagnaia, následovali Mir, Miller, Martin a Alex Márquez. Quartararo se posunul na šesté místo. Velmi dobré tempo měl Joan Mir, který se hodně přiblížil vedoucímu Bagnaioivi. Miller na Mira naopak spíše ztrácel. Martin, Márquez a Quartararo jeli v těsném vláčku za Millerem. Když pak spolu začali bojovat Martin a Alex Márquez o čtvrté místo, tak Miller dokázal využít situace a trochu poodjel.

Devatenáct kol před koncem pokračoval na první pozici Bagnaia. Druhý zůstával Joan Mir, ale v tuto chvíli už nebyl v těsném kontaktu s vedoucím jezdcem.  Třetí pozici držel Miller. Čtvrtý byl Alex Márquez, první pětku uzavíral Martin, který měl těsně za sebou Quartarara. Výlet mimo trať si udělal Iker Lecuona a přišel tak o několik pozic. Na zemi pak o něco později skončil Aleix Espargaro. Jezdec vstal s dopomocí.

V první pětce se pořadí neměnilo ani sedmnáct kol před závěrem. Ke Quartararovi a Martinovi, kteří bojovali o páté místo, se ovšem přibližoval Zarco. Patnáct kol před závěrem se Quartararo na chvíli ukázal před Martinem na páté pozici, ale Španěl mu předjetí rychle vrátil. Alex Márquez útočil na třetího Millera a v nájezdu do dalšího kola se před něj dostal a posunul se tak na provizorní podium. Quartararo (zatím) nenacházel recept na Martina, naopak se před něj třináct kol před koncem dostal Zarco. Quartararo se před tím, než jej Zarco předjel, zavlnil a vyjel mimo ideální stopu.

Dvanáct okruhů před šachovnicí vedl Bagnaia s náskokem zhruba 1,5 sekundy před Mirem. Třetí byl Alex Márquez a kousek za ním jezdil Miller.

Bagnaia dále navyšoval náskok ve vedení. Devět kol před cílem už to bylo téměř 2,5 sekundy. Druhý Mir měl náskok zhruba 1,5 sekundy před Alexem Márquezem. Těsně za Alexem byl Miller, pak mezera a za ní bojovali Martin, Zarco a Quartararo o páté místo. K právě zmíněné trojici se navíc přibližoval Pol Espargaro. V dalším kole se pak Quartararo dostal na šesté místo před Zarca. O další kolo později pak Miller na rovince předjel Márqueze, ale ten mu předjetí okamžitě vrátil.

Pět okruhů před závěrem se Miller znovu dostal před Márqueze a tentokrát už mu to Márquez nevrátil. Na zemi skončil nový šampion Quartararo, který bojoval s Martinem a Zarcem o páté místo. Jezdec je naštěstí v pořádku. Do dnešního dne byl Quartararo jediným jezdcem, který bodoval ve všech dosud odjetých letošních závodech. Dneškem ovšem tuto sérii ukončil.

Tři kola před závěrem pokračoval na první pozici Bagnaia neohrožován nikým ze soupeřů. Osamoceně druhý pokračoval i Mir. Třetí Miller měl velmi těsně za sebou Alexe Márqueze. První pětku uzavíral Zarco, který ovšem nebyl v kontaktu s jezdci před ním.

Na zemi společně skončili Oliveira a Lecuona a byla vyvěšena červená vlajka.  Vzhledem k tomu, že bylo odjeto více než 75 % plánované délky závodu, tak vyvěšením červené vlajky závod skončil. Oliveira i Lecuona nakonec vypadají, že se jim nic vážného nestalo. Incident je vyšetřován.

Vítězí Bagnaia. Druhý je Mir a třetí Miller. Do první pětky se vešli i Alex Márquez a Johann Zarco.

GP Algarve - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Francesco BAGNAIA Ducati 165,4 38'17,720
2 Joan MIR Suzuki 165,2 2,478
3 Jack MILLER Ducati 165 6,402
4 Alex MARQUEZ Honda 165 6,453
5 Johann ZARCO Ducati 164,9 7,882
6 Pol ESPARGARO Honda 164,7 9,573
7 Jorge MARTIN Ducati 164,7 10,144
8 Alex RINS Suzuki 164,7 10,742
9 Enea BASTIANINI Ducati 164,4 13,84
10 Brad BINDER KTM 164,4 14,487
11 Takaaki NAKAGAMI Honda 163,9 20,912
12 Luca MARINI Ducati 163,8 22,45
13 Valentino ROSSI Yamaha 163,8 22,752
14 Andrea DOVIZIOSO Yamaha 163,6 26,207
15 Stefan BRADL Honda 163,6 26,284
16 Maverick VINALES Aprilia 163,5 26,828
17 Franco MORBIDELLI Yamaha 163,4 27,863
Neklasifikováni    
  Miguel OLIVEIRA KTM 164,4 1 kolo
  Iker LECUONA KTM 164,3 1 kolo
  Fabio QUARTARARO Yamaha 164,8 3 kol
  Aleix ESPARGARO Aprilia 162,9 16 kol
  Danilo PETRUCCI KTM   0 kol

Foto: Mirco Lazzari, Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud