MotoGP: V prvním tréninku byl nejrychlejší Márquez, Miller zabloudil

Na osychající trati byl nejrychlejší Marc Márquez. Dále se umístili Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso. Jack Miller měl velký problém najít správnou cestu a jezdil po nesprávné části okruhu.

Jezdci se z Mugella přesunuli na katalánský okruh Montmeló nedaleko Barcelony. Jak už je v letošní sezóně téměř „zvykem“, opět dění ovlivnil déšť. Ráno v Katalánsku pršelo a dráha byla mokrá. Jezdci MotoGP ve svém prvním tréninku na dráhu moc nespěchali. Po dvaceti minutách mělo na svém kontě měřený čas jen sedm závodníků. Postupně se přidávali další. Dráha osychala.

Nejlepší čas nakonec zajel domácí jezdec – Marc Márquez. V první trojici se umístili i Cal Crutchlow a vítěz italského závodu – Andrea Dovizioso. Dovi už ovšem na Márqueze ztrácel přes 0,6 s.

Statistiky před GP Katalánska

Na čtvrtou pozici se zařadil Dani Pedrosa. První pětici uzavřel nováček Jonas Folger. Vedoucí muž šampionátu – Maverick Viňales – na šestém místě je posledním, kdo se vešel do jedné vteřiny ztráty.

Sedmý Sam Lowes na Aprilii zaostal o 1,179 s. Následovali Alvaro Bautista a Scott Redding. Desítku uzavřel Danilo Petrucci.

Ani v Katalánsku nejede zraněný Alex Rins. Opět jej nahrazuje Sylvain Guintoli.

Karel Abraham zahájil katalánský víkend na šestnácté pozici.

Potíže v tréninku měl Australan Jack Miller, který na okruhu zabloudil. Několikrát se projel po nesprávné části dráhy. Márquez Millerovi pomohl v hledání správné cesty, ale nakonec stejně musel zajet do boxů, protože dostal černou vlajku.