MotoGP: V prvním tréninku se nejlepším časem blýskl Barbera

První trénink na GP Rakouska překvapivě ovládl Hector Barbera. Druhé místo obsadil Andrea Dovizioso a první trojici uzavřel Dani Pedrosa.

Z Brna se jezdci přesunuli do Rakouska, kde je také čeká poměrně dost proměnlivé počasí jako v Brně. Očekává se, že by během závodního víkendu mohlo zapršet.

První trénink dnes překvapivě ovládl Hector Barbera s časem 1:24,631. Pouhých 0,088 s ztratil Andrea Dovizioso s tovární Ducati a zařadil se na druhé místo. První trojici zkompletoval Dani Pedrosa.

Za Pedrosou se seřadili jeho krajané Maverick Viňales a také aktuálně vedoucí muž šampionátu Marc Márquez. Šestý nejlepší čas má na svém kontě Johann Zarco.

Statistiky před závody v Rakousku

Za Francouzem skončili jezdci týmu Octo Pramac Racing – Danilo Petrucci a Scott Redding. Devátý je Jorge Lorenzo s tovární Ducati, který na Barberu s Ducati týmu Avintia Racing ztrácí 0,407 s. Cal Crutchlow na desáté pozici zaostal již o více než půl vteřiny. Mimo první desítku je zatím například Valentino Rossi nebo Andrea Iannone, který loni v Rakousku vyhrál.

Karel Abraham je na rakouském okruhu letos poprvé, protože loni jezdil superbiky, takže se zde loňského závodu nezúčastnil. Zatím Karel uzavírá výsledkovou listinu.

Kromě tradičních jezdců je v Rakousku i Mika Kallio, testovací jezdec KTM. Fin zde startuje na divokou kartu. Po prvním tréninku je Kallio sedmnáctý.