MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Po Brně se jezdci hned vydali do Rakouska, kde se odehrála velká bitva mezi Dovim a Márquezem. Vítězně z ní nakonec vyšel Dovi. Márquez dojel druhý a na podium se dostal i Dani Pedrosa.
MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Dovi musel do poslední chvíle bojovat s Márquezem, ale nakonec se raduje z vítězství na Red Bull Ringu. Díky této výhře se posunul na druhé místo v celkovém pořadí šampionátu a na vedoucího Márqueze ztrácí 16 bodů. „Byl to dost bláznivý závod, především ta poslední zatáčka posledního kola, nicméně jsem dokázal zachovat klid, protože jsem očekával, že to Márquez zkusí,“ prohlásil po závodě Dovi. „Situace to byla poměrně náročná, protože v případě, že by mě Marc zavřel, tak by mě vytlačil a předjel. Podařilo se mi však jeho útok odrazit a vyhrál jsem závod! Jsem moc spokojený s tím, jak jsme zvládli celý tento víkend, který byl opravdu naprosto neuvěřitelný, a také jsem velmi spokojený s prací, kterou zde tým odvedl. Bylo těžké správně zvolit pneumatiky pro závod, ale nám se to povedlo. Máme za sebou skvělý závod a teď máme ty správné karty pro boj o titul,“ říká spokojený Ital.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Úřadující šampion si v Rakousku vyjel svou letošní pátou pole position. Z prvního místa vyrážel i v Brně a na Sachsenringu, takže jeho rakouská pole position byla třetí v třech po sobě jdoucích závodech. V závodě samotném svedl Márquez bitvu s Doviziosem o vítězství, ale nakonec se musel smířit s druhým místem. Márquez však zůstává v čele šampionátu. Na kontě má 174 bodů. „Nemohl bych pak v noci dobře spát, kdybych se v poslední zatáčce nepokusil vyhrát závod!“ prohlásil úřadující šampion.  „Ale nešlo to. Dnes měl Dovi oproti nám něco navíc, takže to je pak těžké ho předjet. Po celý závod jsem odváděl maximum, dal jsem do toho vážně všechno. Několikrát jsem i málem přišel o zadní přilnavost. Byla to skvělá bitva a Dovi si vítězství zasloužil, protože jel velmi dobře. Vybojoval jsem druhé místo, což je dobré. S dvaceti body jsem moc spokojený, protože jsem měl loni na této dráze docela potíže. Je to důležitý výsledek z hlediska šampionátu. Odvádíme dobrou práci, pěkně krok za krokem. Našli jsme dobrý základ, který nám umožnil být vpředu a být konzistentní ve všech situacích. Dnes jsem si akci v poslední zatáčce mohl dovolit, protože jsem se s motorkou cítil jistě. Je nezbytné nadále pokračovat v tomto duchu a v každém dalším závodě dojíždět na stupních vítězů,“ plánuje Márquez.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 3. místo

Dani Pedrosa dojel ve třetím závodě v řadě za sebou na stupních vítězů. V průběžném pořadí šampionátu je pátý a na čtvrtého Rossiho ztrácí jen dva body. „Jsem velmi spokojený s tím jak tento víkend nakonec dopadl a také mám moc velkou radost z umístění na stupních vítězů, protože jsme v trénincích měli problémy, musel jsem dokonce do první kvalifikace a nakonec jsem se kvalifikoval osmý,“ popisuje Pedrosa. „Během závodu se ale ukázalo, že jsem rychlejší, než jsem si myslel. Měli jsme ještě nějaké potíže s předkem a trápilo nás protáčení zadního kola, ale závodní strategie fungovala skvěle. Ze začátku jsem nejel příliš agresivně. S plnou nádrží jsem jel svým tempem, čímž se mi podařilo ušetřit palivo. Pak jsem postupně zrychloval a smazal jsem ztrátu na vedoucí skupinu, k čemuž mi dopomohl i souboj mezi Dovim a Marcem. Když jsem je však dojel, tak už jsem bohužel nedokázal udělat nic víc, protože se mi přehřála zadní pneumatika a chyběla mi k tomu potřebná přilnavost, abych s nimi mohl bojovat, jak jsem chtěl. Přesto jsem však spokojený s umístěním na stupních vítězů a také jsem velmi hrdý na svůj tým, protože odvedl skvělou práci, “ říká Španěl.

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

Jorge Lorenzo (Ducati Team) – 4. místo

Lorenzo vyrážel do rakouského závodu z první řady, brzy se ujal vedení, nějakou dobu vedl, ale nakonec se propadl mimo pódiová místa. Závod dokončil na čtvrté pozici. „Hodnotím to jako svůj nejlepší závod roku: vyrážel jsem z první řady, vedl jsem závod po dobu jedenácti kol a dorazil jsem do cíle závodu jen asi šest vteřin za vítězem,“ sdělil po závodě Španěl. „Tentokrát nám trochu chyběl výkon, protože od třetího kola jsem musel změnit mapu kvůli spotřebě paliva a zejména na rovinkách jsem v porovnání se soupeři ztrácel. Také pravá strana zadní pneumatiky mi dělala problém a nemohl jsem se dostat do kontaktu s vedoucí skupinou. V každém závodě se zlepšujeme a jezdím konzistentněji a daří se mi lépe využívat motorku. Chybí nám už jen trochu, pár desetin, abychom bojovali o vítězství, takže musíme být spokojení. Blahopřeji Andreovi, protože si výhru opravdu zasloužil,“ dodává závodník z Mallorky.

Johann Zarco (Monster Yamaha Tech3) – 5. místo

Zarcovi první sezóna v královské kubatuře vychází velmi dobře. V Rakousku si připsal další umístění v první pětici. Zároveň byl v Rakousku i nejúspěšnějším jezdcem satelitního týmu. „Byla to dobrá neděle a s tím, čeho jsme dosáhli, jsem velmi spokojený,“ hodnotí Francouz. „Ranní warm up nebyl jednoduchý a měl jsem trochu obavy z toho, jak to bude v závodě. Odpoledne se ovšem hodně oteplilo, takže měkká směs byla nejlepší volbou. Přesto všechno zde panovala určitá nejistota ohledně toho, co se v závodě stane. Každopádně jsem spokojený se startem a s tím, jak jsem si vedl v prvním kole. Pak asi po pátém kole jsem se cítil opravdu silný, ale předjíždění bylo dost složité. Když jsem se dostal na pátou pozici, pneumatiky už byly trochu sjeté, takže jsem se snažil to zvládnout. Chtěl jsem dojet Lorenza na čtvrté pozici, ale nešlo to. Zároveň jsem musel myslet na udržení pátého místa, protože Viñales byl za mnou a dost tlačil na pilu. Nakonec to byl skvělý konec. Jsem rád, že jsem zpátky v první pětce. Tento výsledek je skvělý pro šampionát i pro moji sebedůvěru,“ řekl po závodě Zarco.

Foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:33 | Trénink MotoGP bude pokračovat od 10:35. odkaz
10:26 | Trénink je stále přerušen, na dráze je pořád hodně vody, ale aktuálně neprší.
10:05 | RED FLAG 🚩 The session has been halted due to track conditions #ValenciaGP 🇪🇸 odkaz
10:05 | Z důvodu nevyhovujících podmínek na dráze byl přerušen první trénink MotoGP.
9:19 | Dle očekávání je ve Valencii mokro. odkaz

Harmonogram

GP Valencie, Valencie
Pátek 16. listopadu
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 17. listopadu
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 18. listopadu    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00