MotoGP v Rakousku 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Po brněnském závodě, který se nesl ve znamení tropických teplot, přišel závodní víkend v Rakousku, kde jezdce pro změnu potrápil déšť. V den závodu už ovšem bylo sucho. Pro výhru si dojel Lorenzo. Druhé místo obsadil Márquez a třetí skončil Dovi.

Jorge Lorenzo (Ducati Team) – 1. místo

Stejně jako v Brně se i v Rakousku na prvních třech místech objevili Dovi, Lorenzo a Márquez, jen s tím rozdílem, že si trochu prohodili pozice. Z výhry se nakonec po boji s Márquezem radoval Lorenzo. Márquez se musel smířit s druhou pozicí. Andrea Dovizioso – vítěz brněnského závodu – dojel v Rakousku jako třetí. Lorenzo je po výhře v Rakousku samozřejmě velmi spokojený. „Byl to fantastický závod, možná jeden z nejlepších v mé kariéře. Prostě neuvěřitelný! Vyhrát s Ducati na okruhu, kde jsem ještě nikdy před tím nezvítězil, a po takových soubojích s Márquezem, je pro mě opravdu něco velmi speciálního,“ neskrýval nadšení Lorenzo. „Před závodem jsem se zamýšlel  nad strategií a učinil jsem stejné rozhodnutí jako v Brně a to tedy, že nejprve budu šetřit pneumatiky a zaútočím v závěru. Byl jsem jedním z mála na měkkých gumách a díky svému jezdeckému stylu jsem je dokázal udržet ve formě až do konce. Když jsem začal bojovat s Márquezem, byl jsem si vědom toho, že bude těžké jej předjet. Rozhodl jsem se tedy zaimprovizovat a co nejlépe využít akcelerace DesmosediciGP. To nakonec zafungovalo. Teď jsme na třetím místě v průběžném hodnocení šampionátu, jsem však hlavně pyšný na naši týmovou práci. Naše motorka se neustále zlepšuje a věřím, že i v dalších závodech budeme bojovat o vítězství. Teď si však ještě chvíli užiji tento okamžik s celým týmem," dodává Lorenzo.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Márquez dlouho bojoval o vedení s Lorenzem, ale nakonec se musel smířit s druhou pozicí, nicméně nemusí být nijak zvlášť smutný, protože stále vede šampionát s poměrně komfortním náskokem. „Závod jsem si vážně užil. Odvedl jsem své maximum, a nakonec jsem skončil druhý. V Brně mi chybělo sebevědomí na boj o vítězství, ale tady jsem to zkusil. Od začátku jsem tvrdě tlačil na pilu. Jel jsem na tvrdé směsi se strategií co nejdříve ujet soupeřům. Věděl jsem totiž, že Dovi a Lorenzo zde mohou být hlavně v závěru závodu, kdy už bývají pneumatiky hodně sjeté, dost rychlí,“ popsal svou strategii Márquez. „Když už jsem začínal věřit, že tato strategie vyjde, znovu mě dojeli. Byl to však výborný souboj. Pokoušel jsem se bránit, měnit stopu, ale nešlo to. Red Bull Ring je tratí, kde se Ducati daří, obzvlášť pak na rovinkách. To jsou situace, kdy se snažíme dělat maximum a využít našich silných stránek. Šlo nám to na brzdách a při vjezdech do zatáček. Toho rozhodně využijeme i na dalších okruzích,“ slibuje úřadující šampion.

MotoGP: Po bitvě s Márquezem vítězí v Rakousku Lorenzo

MotoGP: Po bitvě s Márquezem vítězí v Rakousku Lorenzo

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 3. místo

Po vítězství v Brně se Dovi v Rakousku musel smířit se třetí pozicí. V aktuálním pořadí šampionátu je čtvrtý za svým kolegou Lorenzem. „Na startu se mi bohužel nepodařilo dostat se do boje o první pozici. Nedařilo se mi dostat se před Jorgeho, přestože jsem byl i rychlejší než on,“ litoval Dovi. „Když jsem se pokoušel dostat se před něj, využíval jsem dost zadní pneumatiku, což mělo za následek, že zhruba deset kol před cílem začala přicházet o přilnavost, což mou jízdu trochu ovlivnilo. Od této chvíle už jsem nemohl závod nijak ovlivnit, v zatáčkách jsem často jel i mimo svou stopu. Je to škoda, protože se nám velmi daří na brzdách, ale každý závod je zkrátka jiný a my se příště budeme muset více snažit pošetřit pneumatiky," říká Dovi.

Cal Crutchlow (LCR Honda Team) – 4. místo

Cal Crutchlow v Brně dorazil do cíle jako pátý a v Rakousku si o jedno místo polepšil. Sice jej mrzí, že nebyl na podiu, ale vyloženě nespokojený není.  „Nedokázali jsme sice vybojovat pódium, ale před tímto závodním víkendem jsem říkal, že výsledek do šestého místa bude dobrý, což se nám povedlo. Jel jsem dobře, ale v úvodu jsem mi nepovedlo se udržet jezdců vepředu,“ hodnotí Brit. „S tvrdou přední gumou to nešlo, musel jsem ji nejprve zahřát, protože jsem ve čtvrté zatáčce prvního kola málem spadnul. S výsledkem jsem samozřejmě spokojený. V posledních letech jsem tu končil patnáctý, takže čtvrté místo je samozřejmě velký pokrok. To, že si z Rakouska vezeme pěkné body a také to, že se nám dařilo v předchozích závodech, mi umožní více zariskovat v Silverstonu. První pětka je tam samozřejmostí a určitě se pokusím před domácími fanoušky dostat na pódium,“ slibuje Brit.

Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing) – 5. místo

Ital Petrucci v rakouském závodě uzavřel první pětici a s výsledkem je relativně spokojený. „Byl to dobrý víkend,“ zhodnotil Ital. „Jsem opravdu šťastný, protože jsme odvedli výbornou práci. Věděl jsem, že nebude snadné vybojovat stupně vítězů. Snažil jsem se aspoň zaútočit na čtvrtého Crutchlowa, nepovedlo se to, ale až tak to nevadí, získali jsme aspoň nějaké důležité body,“ uzavírá Petrucci.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře