MotoGP v Rakousku 2020: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jezdci mají za sebou dramatický první závod v Rakousku. Závod dokonce musel být přerušen kvůli velké nehodě Zarca a Morbidelliho. Rossi a Viňales měli velké štěstí, že je trosky strojů těsně minuly. Pro výhru si dojel Andrea Dovizioso. Joan Mir poprvé vystoupil na podium. Jack Miller dojel třetí.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Dovi během závodního víkendu v Rakousku oznámil, že příští rok nebude pokračovat s Ducati. Den po tomto oznámení pak zajistil Ducati další vítězství na Red Bull Ringu. Od té doby, co se Rakousko vrátilo do kalendáře MotoGP, zatím tam nedokázal vyhrát jezdec s motocyklem jiné značky. Navíc toto Doviho vítězství v Rakousku bylo padesátým vítězstvím Ducati v MotoGP. Dovi se díky nedělnímu vítězství dostal na druhé místo šampionátu, přičemž na vedoucího Quartarara ztrácí 11 bodů. „Dnešní závod, který byl přerušen kvůli velké havárii Zarca a Morbidelliho, byl dost zvláštní,“ zhodnotil Dovi. „Dnes jsem na motorce neměl moc dobrý pocit, ale v některých oblastech jsem se cítil silný. Víkend začal dobře, ale nebyl jsem si jistý, jestli budeme moct závod vyhrát: sice jsme dokázali být okamžitě konkurenceschopní, ale stále nám něco chybí ve srovnání s předchozími lety. Tato trať vyhovuje vlastnostem našeho stroje Desmosedici GP, ale ještě budeme muset zapracovat na tom, abychom udělali další krok vpřed a abychom se dostali do pozice, že budeme moct bojovat o vítězství ve všech nadcházejících závodech, “ dodal Dovi.

Dovizioso na konci roku opustí Ducati

Dovizioso na konci roku opustí Ducati

Joan Mir (Team Suzuki Ecstar) – 2. místo

Pro své první podium v kategorii MotoGP si v Rakousku dojel Joan Mir. Jezdec z Mallorky nakonec dorazil do cíle jako druhý, když se mu v závěru podařilo překonat Millera. „Byl to úžasný den,“ radoval se Mir. „Už pár závodů jsem věděl, že mám tempo, abych byl na pódiu, ale pokaždé se něco stalo, kvůli čemu to nevyšlo. Své úplně první vítězství v kariéře jsem získal na této trati v Moto3 a tento výsledek je pro mě také jako vítězství! Jsem tak šťastný, že jsem druhý. Chtěl bych poděkovat všem členům týmu, kteří jsou tady a tvrdě pracují, aby mi poskytli nejlepší možnou motorku, a také děkuji i týmu, která pracuje z domu,“ řekl dále Mir.

Jack Miller (Pramac Racing) – 3. místo

Australan Miller musel v závěru rakouského závodu odrážet útoky Mira, ale nakonec se mu nepodařilo mladého Španěla udržet za sebou. Musel se tedy smířit se třetí pozicí. „Jsem velmi šťastný, byl to fantastický závod, motorka byla velmi rychlá a my jsme dokázali dosáhnout výsledku, na který jsme čekali a zasloužili jsme si ho,“ pravil po závodě spokojený Miller.

MotoGP: Ducati zůstává v Rakousku neporažena, Dovi si dojel pro vítězství

MotoGP: Ducati zůstává v Rakousku neporažena, Dovi si dojel pro vítězství

Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) – 4. místo

Binder si o týden dříve v Brně dojel pro své první vítězství v MotoGP. V Rakousku se mu sice příliš nedařilo v trénincích a ani kvalifikace mu nevyšla, ale v závodě se nakonec dokázal posunout až na čtvrté místo. „Dnešek byl mnohem lepší, než jsme čekali,“ přiznal Binder. „Musím říct, že jsem se čtvrtým místem spokojený. Začátek byl náročný, dařilo se mi získávat pozice, ale pak bohužel přišla červená vlajka, ale aspoň mi to dalo příležitost startovat z lepší pozice do opakovaného závodu. Po restartu jsem nepředjel moc jezdců, ale došlo k mnoha nehodám. Na jedné straně jsem docela spokojený, ale musím uznat, že sem měl také velké štěstí,“ dodal Binder.

Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) – 5. místo

Rossi sice v Rakousku nakonec dojel pátý, ale daleko podstatnější je, že se mu nic nestalo. Když totiž spolu kolidovali Zarco a Morbidelli, Rossiho jen těsně minuly trosky jejich strojů. Podobné štěstí měl i Rossiho kolega Viňales. „Upřímně řečeno, bylo dost těžké znovu startovat, ale neměl jsem na výběr. Takže jsem znovu odstartoval,“ přiznal Rossi. „Odjel jsem dobrý závod. Pro nás s Yamahou to tu není snadné. Trápíme se kvůli maximální rychlosti, takže je velmi obtížné bojovat s ostatními, ale tempo jsem měl dobré. Bohužel mě v deváté zatáčce dost agresivně předjel Binder, vytlačil mě z trati, takže jsme ztratili hodně času a přišli jsme o kontakt s první skupinou. Ale od té chvíle jsem měl pořád dobrý rytmus a nakonec jsem dokázal dojet jako pátý,“ dodal Rossi. Vyjádření Rossiho a Viňalese k výše zmíněné děsivé nehodě, je k dispozici zde:

Viňalese a Rossiho včera dělil jen malý kousek od velké tragédie

Viňalese a Rossiho včera dělil jen malý kousek od velké tragédie

Foto:  Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře