MotoGP v Sepangu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Po čtyřech závodech bez vítězství se na nejvyšší stupínek vrátil dvojnásobný šampion třídy MotoGP – Marc Márquez. Na podium jej doprovodili Valentino Rossi a Jorge Lorenzo.
MotoGP v Sepangu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda) – 1. místo         

Marc Márquez si v Malajsii dojel pro dvanácté vítězství letošní sezóny, čímž vyrovnal Doohanův rekord z roku 1997. Do konce zbývá ještě jeden závod, takže má Márquez ještě šanci tento výkon překonat. A po vítězné Malajsii si Márquez věří. Závod v Malajsii Márquez hodnotí jako fyzicky velmi náročný z důvodu velkého horka, ale zároveň je velmi šťastný, že se mu podařilo vyrovnat rekord v počtu vítězství za sezónu. „Věděli jsme, že takové počasí v Malajsii musíme očekávat, ale dnes bylo obzvlášť horko. Nám všem se zdálo těžké dojet až do konce závodu. V polovině závodu se tempo zpomalilo, protože si myslím, že si každý potřeboval trochu oddechnout! Se svým závodem jsem spokojený, protože první zatáčka byla tak trochu noční můra, ale byl jsem schopen se vrátit vpřed a zůstat tam, přičemž jsem se snažil chladit pneumatiky a brzdy,“ vypráví Márquez.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Po vítězství v Austrálii si Valentino Rossi dojel pro druhé místo. Bojovat s Márquezem o vítězství až do cíle se Italovi nakonec nepodařilo, přesto není z výsledku ze závodu v rozpálené Malajsii nijak rozčarován. „Tento závod je pro jezdce tím nejtěžším, ale cítil jsem se dobře díky své přípravě. To znamená, že jsem odvedl dobrou práci. Druhé místo je pro mě pozitivní, protože jsme se o víkendu hodně snažili a byl jsem opravdu silný. Motocykl jsme vylepšili dnes ráno a pak ještě odpoledne. Motocykl byl na závod perfektní. Bojoval jsem hodně a užíval jsem si bitvu s Jorgem a také boj s Marcem. V jednu chvíli jsem si myslel, že bych mohl vyhrát, ale Marc byl bohužel příliš rychlý,“ uznal Rossi, který už nyní myslí na závod ve Valencii. Rossiho cílem je získat druhé místo v pořadí světového šampionátu.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

I třetí jezdec v cíli – Jorge Lorenzo – si po závodě v Malajsii stěžoval na počasí: „Tento závod byl velmi obtížný. Byl to pravděpodobně nejteplejší závod v Malajsii za celých 12 let, co zde závodím. Měl jsem dobrý start a byl jsem velmi odvážný v prvním kole. Tlačil jsem na maximum po dobu prvních sedmi až deseti kol, ale pak jsem postupně začal zpomalovat, bylo to stále horší a horší. Valentino byl opravdu rychlý a během druhé části závodu se mu podařilo udržet stejné tempo, jaké jsem měl já na začátku. Bylo velmi těžké jezdit a bojovat. Nebyl jsem v takové formě jako v Silverstone nebo Misanu. Během těchto tří týdnů mimo Evropu jsem tolik netrénoval, takže jsem nebyl tak rychlý,“ přiznává Lorenzo.

Výsledky

MotoGP: Márquez dvanáctým vítězstvím sezóny vyrovnal rekord

Stefan Bradl (LCR Honda) – 4. místo

Po nedokončeném závodě v Austrálii si Stefan Bradl v Sepangu spravil chuť čtvrtým místem. „Jsem opravdu rád, že jsem tento těžký závod zakončil na čtvrtém místě. Bylo totiž opravdu neuvěřitelné horko. Odváděli jsme dobrou práci během celého víkendu. Po prvním prudkém brzdění v závodě jsem cítil, že můj předek není dost dobrý k útoku a myslel jsem na to, že musím zvládnout dvacet kol. Snažil jsem se chytit Doviho, ale z nějakých důvodů byl trochu rychlejší.“ V další fázi závodu však Dovizioso zpomalil (a klesl až na osmé místo) a Stefan Bradl si z Malajsie nakonec veze „bramborovou medaili“.

Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) – 5. místo

I pro britského závodníka, který v Austrálii vybojoval své první umístění na stupních vítězů, byl závod v Malajsii náročný, přesto až do konce bojoval se Stefanem Bradlem o čtvrtou příčku. Nakonec však zůstal pátý, ale nesmutní: „Je to pro nás skvělý výsledek. Byl to opravdu těžký závod a složitý víkend obecně. V trénincích jsme nikdy nebyli zcela tam, kde jsme být chtěli a kvalifikovat se do třetí řady, to nám situaci také neulehčilo. Přesto - dokončit závod jako pátý a 20 sekund za vítězem, je velmi dobrý výsledek,“ říká spokojený Brit, který se nyní soustředí na zisk šestého místa v šampionátu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:47 | McPhee si udělal výlet mimo trať, ale situaci ustál. odkaz
11:40 | Xavi Vierge má zlomený palec. Musí do Barcelony na operaci a do zbytku závodního víkendu v Assenu už nezasáhne.
11:18 | Lecuona už se vrátil ze zdravotního střediska. Je ve svém boxu.
11:17 | Po svém pádu musel do zdravotního střediska i Iker Lecuona, kterého letos hodně často trápí zranění.
11:16 | Xavi Vierge měl nepříjemný pád. Musel na vyšetření do zdravotního střediska kvůli bolesti ruky. odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 23. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 24. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 25. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
MotoGP warm up   09:10–09:30
Moto2 warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
MotoGP závod   13:00
Moto2 závod   14:30

Nejčtenější články

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

včera |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

včera |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Crutchlow podepsal s HRC, zůstane u týmu LCR Honda

Crutchlow podepsal s HRC, zůstane u …

Těsně před závodem v Assenu byl oficiálně oznámen podpis smlouvy mezi Calem Crutchlowem a HRC.

21.  6.  2017 |
Slabší kubatury – zajímavosti před závody v Assenu

Slabší kubatury – zajímavosti před z…

Tento týden se jezdci vypraví do nizozemského Assenu, kde je čeká osmý podnik letošní sezóny. Níže následují některé statistické údaje vztahující se ke slabším kubaturám.

19.  6.  2017 |