MotoGP v Sepangu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Po čtyřech závodech bez vítězství se na nejvyšší stupínek vrátil dvojnásobný šampion třídy MotoGP – Marc Márquez. Na podium jej doprovodili Valentino Rossi a Jorge Lorenzo.
MotoGP v Sepangu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda) – 1. místo         

Marc Márquez si v Malajsii dojel pro dvanácté vítězství letošní sezóny, čímž vyrovnal Doohanův rekord z roku 1997. Do konce zbývá ještě jeden závod, takže má Márquez ještě šanci tento výkon překonat. A po vítězné Malajsii si Márquez věří. Závod v Malajsii Márquez hodnotí jako fyzicky velmi náročný z důvodu velkého horka, ale zároveň je velmi šťastný, že se mu podařilo vyrovnat rekord v počtu vítězství za sezónu. „Věděli jsme, že takové počasí v Malajsii musíme očekávat, ale dnes bylo obzvlášť horko. Nám všem se zdálo těžké dojet až do konce závodu. V polovině závodu se tempo zpomalilo, protože si myslím, že si každý potřeboval trochu oddechnout! Se svým závodem jsem spokojený, protože první zatáčka byla tak trochu noční můra, ale byl jsem schopen se vrátit vpřed a zůstat tam, přičemž jsem se snažil chladit pneumatiky a brzdy,“ vypráví Márquez.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Po vítězství v Austrálii si Valentino Rossi dojel pro druhé místo. Bojovat s Márquezem o vítězství až do cíle se Italovi nakonec nepodařilo, přesto není z výsledku ze závodu v rozpálené Malajsii nijak rozčarován. „Tento závod je pro jezdce tím nejtěžším, ale cítil jsem se dobře díky své přípravě. To znamená, že jsem odvedl dobrou práci. Druhé místo je pro mě pozitivní, protože jsme se o víkendu hodně snažili a byl jsem opravdu silný. Motocykl jsme vylepšili dnes ráno a pak ještě odpoledne. Motocykl byl na závod perfektní. Bojoval jsem hodně a užíval jsem si bitvu s Jorgem a také boj s Marcem. V jednu chvíli jsem si myslel, že bych mohl vyhrát, ale Marc byl bohužel příliš rychlý,“ uznal Rossi, který už nyní myslí na závod ve Valencii. Rossiho cílem je získat druhé místo v pořadí světového šampionátu.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

I třetí jezdec v cíli – Jorge Lorenzo – si po závodě v Malajsii stěžoval na počasí: „Tento závod byl velmi obtížný. Byl to pravděpodobně nejteplejší závod v Malajsii za celých 12 let, co zde závodím. Měl jsem dobrý start a byl jsem velmi odvážný v prvním kole. Tlačil jsem na maximum po dobu prvních sedmi až deseti kol, ale pak jsem postupně začal zpomalovat, bylo to stále horší a horší. Valentino byl opravdu rychlý a během druhé části závodu se mu podařilo udržet stejné tempo, jaké jsem měl já na začátku. Bylo velmi těžké jezdit a bojovat. Nebyl jsem v takové formě jako v Silverstone nebo Misanu. Během těchto tří týdnů mimo Evropu jsem tolik netrénoval, takže jsem nebyl tak rychlý,“ přiznává Lorenzo.

MotoGP: Márquez dvanáctým vítězstvím sezóny vyrovnal rekord

MotoGP: Márquez dvanáctým vítězstvím sezóny vyrovnal rekord

Stefan Bradl (LCR Honda) – 4. místo

Po nedokončeném závodě v Austrálii si Stefan Bradl v Sepangu spravil chuť čtvrtým místem. „Jsem opravdu rád, že jsem tento těžký závod zakončil na čtvrtém místě. Bylo totiž opravdu neuvěřitelné horko. Odváděli jsme dobrou práci během celého víkendu. Po prvním prudkém brzdění v závodě jsem cítil, že můj předek není dost dobrý k útoku a myslel jsem na to, že musím zvládnout dvacet kol. Snažil jsem se chytit Doviho, ale z nějakých důvodů byl trochu rychlejší.“ V další fázi závodu však Dovizioso zpomalil (a klesl až na osmé místo) a Stefan Bradl si z Malajsie nakonec veze „bramborovou medaili“.

Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) – 5. místo

I pro britského závodníka, který v Austrálii vybojoval své první umístění na stupních vítězů, byl závod v Malajsii náročný, přesto až do konce bojoval se Stefanem Bradlem o čtvrtou příčku. Nakonec však zůstal pátý, ale nesmutní: „Je to pro nás skvělý výsledek. Byl to opravdu těžký závod a složitý víkend obecně. V trénincích jsme nikdy nebyli zcela tam, kde jsme být chtěli a kvalifikovat se do třetí řady, to nám situaci také neulehčilo. Přesto - dokončit závod jako pátý a 20 sekund za vítězem, je velmi dobrý výsledek,“ říká spokojený Brit, který se nyní soustředí na zisk šestého místa v šampionátu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


25. května | Tito Rabat dnes slaví 30 let. odkaz
22. května | Zemřel bývalý motocyklový závodník Bohumil Staša. Bylo mu 75 let.
22. května | Dnes jsou to dva roky, co zemřel Nicky Hayden. odkaz
19. května | Mir a Abraham upadli už v zahřívacím kole. odkaz
19. května | Poprvé od Japonska 2017 vítězí Alex Márquez. odkaz