MotoGP v Sepangu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Ani závodní víkend v Malajsii se neobešel bez potíží s počasím. Závod MotoGP musel být dokonce kvůli dešti odložen. Na podium se nakonec dostali Dovi, Rossi a Lorenzo.
MotoGP v Sepangu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Poprvé od roku 2009 se Dovi dostal na nejvyšší stupínek podia. Navíc se stal už devátým jezdcem, který letos tento pocit okusil. „Bylo pro mě velmi důležité, abych letos vyhrál závod. Dost dlouho jsem se o to snažil a už jsem párkrát také byl i docela blízko, takže s dnešním výsledkem jsem opravdu velmi spokojený,“ pravil po nedělním závodě Dovi. „V úvodu závodu jsem nebyl tolik schopen tlačit na pilu, ale nevzdával jsem se, nechyboval jsem, v pravou chvíli jsem překonal Iannoneho a Rossiho a nastavil jsem své vlastní tempo. Jsem velmi spokojen s naším letošním pokrokem,“ pokračuje. „Usilovně pracuji s ohledem na nadcházející sezonu a toto vítězství, které jsme vybojovali až v závěru sezony, je ta správná odměna za všechno vynaložené úsilí,“ uzavírá Ital.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Závod v Sepangu ukončil Rossi na druhém místě a tím si také pojistil zisk titulu vicemistra pro letošní rok. Rossi je vicemistrem už třetí rok v řadě za sebou. „S ohledem na druhé místo v šampionátu jsem si pro dnešek jako hlavní cíl stanovil dokončení závodu před Jorgem, ale také jsem si přál vyhrát, protože jsem měl hned na začátku s motorkou velmi dobrý cit,“ řekl Rossi po závodě. „Dost jsem bojoval s Iannonem, který byl hodně rychlý. Když jsem jej předjel, věřil jsem si, ale jakmile vody na dráze začalo ubývat, pneumatiky se začaly zahřívat, dostal jsem se trochu do potíží, zejména pak s předkem motorky. Zažil jsem dvě dost horké chvilky, celkem hodně jsem riskoval a také chyboval. Dovizioso byl v tomto okamžiku velmi rychlý a ujížděl. Zisk druhého místa v šampionátu je důležitý, protože souboj s Lorenzem je vždy intenzivní. Když člověk porazí jezdce, který je silný jako Jorge, je to výborné. Nakonec to tedy byla úspěšná sezona. Chtěl jsem vyhrát, ale nebylo to možné,“ dodává nový letošní vicemistr.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Lorenzovi se letos vůbec nedařilo v mokrých závodech, tentokrát se však v mokrém závodě dostal na podium, k čemuž mu dopomohly i pády soupeřů. „Abych pravdu řekl, měl jsem dnes opravu štěstí, protože bez pádů soupeřů bych dojel tak pátý nebo šestý. Crutchlow, Iannone a Márquez havarovali a já jsem se nakonec dostal na stupně vítězů, takže je to dobré,“ zhodnotil závodník z Mallorky. „V minulosti jsem byl na mokrém povrchu v závodech konkurenceschopný, když jsem se cítil skvěle. Především jsem vítězil v závodech se zastávkami v boxech, získával jsem v dešti umístění na stupních vítězů a také pole position. S pneumatikami Michelin jsem měl letos na mokrém povrchu, především pak na začátku, problém získat potřebnou jistotu s přední pneumatikou. To pro mě bylo velmi obtížné. Po Brně jsme učinili nějaké úpravy v nastavení. Zde jsem měl na dráze větší úroveň přilnavosti než obyčejně, takže jsem pociťoval větší jistotu a byl jsem schopen být konkurenceschopnější. No, v závodu asi o trochu méně než v kvalifikaci, ale nakonec mi trocha štěstí umožnila dostat se až na stupně vítězů. Do Valencie se nyní přesouváme s jasným cílem a to potvrdit třetí místo v šampionátu,“ dodává odhodlaně Lorenzo.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Devátým vítězem letošního roku je Dovi

Hector Barbera (Avintia Racing) – 4. místo

Barbera se v Japonsku a v Austrálii svezl v sedle tovární Ducati, když nahrazoval zraněného Iannoneho. Ani v jednom z těchto závodů však nebodoval. Úspěch přišel až při návratu na svůj původní motocykl, kdy v mokré Malajsii dojel jako čtvrtý. „Mám opravdu velkou radost, protože tohle čtvrté místo je neuvěřitelné a navíc se jedná o můj nejlepší výsledek v MotoGP,“ raduje se Barbera. „Po dvou složitých závodech v Japonsku a Austrálii jsem rozhodně potřeboval takový výsled na posílení sebedůvěry a získání síly před domácím závodem ve Valencii. Tento výsledek rozhodně přišel ve správný čas. Mám radost nejen za sebe, ale i za svého týmového kolegu Lorise, který to potřeboval ještě víc než já. Je to fantastický výsledek pro celý tým. Letos ukazujeme, že tvrdou prací, velkým nasazením a nesmírnou vášní lze dosáhnout důležitých věcí. Avintia je toho nejlepším příkladem, protože nemáme zázemí jako mnoho dalších týmů, ale ve vášni jsme mistry světa. Po sedmnácti závodech jsme v elitní desítce před mnoha továrními stroji a do Valencie jedeme s odhodláním ukázat znovu to nejlepší, abychom letošní vynikající sezónu zakončili co nejlépe,“ prohlašuje Španěl.

Loris Baz (Avintia Racing) – 5. místo

Na mokrém povrchu se podobně jako v Brně zadařilo Bazovi. V Brně se mu podařilo překonat svého kolegu Barberu a slavil tehdy čtvrté místo. Nyní si jezdci Avintie pořadí (oproti Brnu) prohodili, Baz tentokrát na Barberu nestačil a dojel pátý, přesto je s výsledkem spokojený. „Poslední tři týdny byly pro mě hodně náročné, takže jsem se před závodem modlil, aby pršelo,“ sdělil Francouz. „Po tomto víkendu se můžeme vrátit domů opravu velmi spokojení,“ pokračuje jezdec. „Byl to opravdu vynikající závod. Hodně jsem si užil souboj s Hectorem. Je to fantastický výsledek pro tým. Závod byl náročný. Jak trať osychala, začínala se mi přehřívat zadní pneumatika, takže z dokončení závodu v elitní pětce mám obrovskou radost. Valencie je domácím závodem mého týmu a vlastně jej za domácí považuji i já, protože bydlím nedaleko okruhu, takže se budeme snažit držet tempo a bojovat o co nejlepší výsledek,“ slibuje Francouz.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

16:20 | Francesco Bagnaia pojede u týmu Sky Racing Team VR46 i v příštím roce. odkaz
16:18 | Aron Canet bude jezdit v Moto3 u týmu Estrella Galicia 0,0 i v příštím roce.
21. června | Cal Crutchlow zůstává s týmem LCR Honda.
12. června | Jesko Raffin dnes slaví 21 let.
11. června | Kromě pěti pádů na dráze měl Márquez tento víkend i jeden pád v boxové uličce, když zakopl o startér: odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 23. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 24. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 25. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
MotoGP warm up   09:10–09:30
Moto2 warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
MotoGP závod   13:00
Moto2 závod   14:30

Nejčtenější články

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
MotoGP v Montmeló 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Montmeló 2017: Ohlasy první…

Na katalánském okruhu Montmeló nedaleko Barcelony se Andrea Doviziso dočkal své druhé letošní výhry. Spolu s ním se na podium podívali i Marc Márquez a Dani Pedrosa.

13.  6.  2017 |
Smith by měl být připraven na závod v Assenu

Smith by měl být připraven na závod …

Bradley Smith si během závodního víkendu v Katalánsku poranil malíček a nyní pracuje na tom, aby byl pro závod v Assenu v pořádku.

16.  6.  2017 |
Slabší kubatury – zajímavosti před závody v Assenu

Slabší kubatury – zajímavosti před z…

Tento týden se jezdci vypraví do nizozemského Assenu, kde je čeká osmý podnik letošní sezóny. Níže následují některé statistické údaje vztahující se ke slabším kubaturám.

19.  6.  2017 |
Crutchlow podepsal s HRC, zůstane u týmu LCR Honda

Crutchlow podepsal s HRC, zůstane u …

Těsně před závodem v Assenu byl oficiálně oznámen podpis smlouvy mezi Calem Crutchlowem a HRC.

21.  6.  2017 |