MotoGP v Silverstone 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

V pátek a v sobotu panovalo v Silverstone slunečné počasí. V neděli se však situace změnila a začalo pršet. Mokrý závod ovládl Valentino Rossi. Poprvé v kariéře se podíval na podium Danilo Petrucci, který dojel druhý. Třetí místo vybojoval Andrea Dovizioso.
MotoGP v Silverstone 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

V Brně přišel Valentino Rossi o vedení v šampionátu. Překonal jej jeho týmový kolega Jorge Lorenzo, který tehdy zvítězil. Oba jezdci Yamahy měli stejný počet bodů, ale Lorenzo měl na kontě více výher, díky čemuž se posunul do vedení. Nyní se zase situace obrátila. Po výhře na mokré britské dráze se do čela průběžného pořadí vrátil Rossi. Na Lorenza má nyní náskok dvanáct bodů. V Británii bojoval Rossi o první místo s Márquezem, ale Márquez na mokré trati upadl a musel odstoupit. Od té chvíle už Rossiho na první pozici nikdo neohrožoval a Ital si tak dojel pro čtvrté vítězství letošní sezóny. „Jsem velmi šťastný a také jsem pyšný na toto vítězství. Je to fantastický pocit! Myslím, že poslední mokrý závod, který jsem vyhrál, byl tak někdy před deseti lety,“ prohlásil nadšený Valentino. „Ráno jsem se probudil s dobrým pocitem. Můj tým odvedl skvělou práci a motorka byla fantastická od prvního kola warm upu. Cítil jsem se skvěle a na motorce jsem se začal cítit mnohem lépe, takže jsem věděl, že bych mohl být v závodě konkurenceschopný. Hodně jsem bojoval s Marcem, což bylo dost náročné. Snažil jsem se mu ujet, ale on pořád zůstával za mnou. Na velkoplošné obrazovce jsem pak viděl, že Marc havaroval, a také už jsem přestal slyšet zvuk jeho motorky, takže mi došlo, že se něco stalo. Po jeho pádu jsem zpomalil, protože jsem si myslel, že mám dostatečný náskok, ale ve skutečnosti Danilo nebyl až tak daleko, takže jsem znovu musel přitlačit na pilu, aby mě nedojel. Je to mé čtvrté vítězství sezony, takže jsem velmi šťastný, protože je to důležité pro šampionát. Dnes jsem byl hodně rychlý, cítil jsem velkou důvěru v motorku a je to fantastické vítězství na Silverstonu, kde jsem ještě nikdy předtím nevyhrál, takže dnes je to poprvé!“ uzavřel své vyprávění o vítězném závodě Rossi.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Mokrý britský závod ovládli Italové – Rossi vítězí

Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) – 2. místo

Ital Petrucci se vydával do britského závodu až z osmnácté pozice. Závod se však jel na mokré dráze, což si Danilo Petrucci přál. Nějakou dobu se pohyboval na třetí příčce, ale po pádu Marca Márqueze se dostal ještě o jedno místo výše. Jedná se o Petrucciho úplně první umístění na stupních vítězů. „Bylo to opravdu neuvěřitelný závod. Přál jsem si, aby pršelo, protože včera jsem pokazil kvalifikaci a do závodu jsem startoval až osmnáctý, což bylo složité,“ říkal po závodě spokojený Petrucci, který v té chvíli ani nemohl uvěřit tomu, že bojuje s Pedrosou a Lorenzem o přední místa. Jak sám říká, takovou situaci zná snad jenom z Playstationu. Dále Ital přiznává, že nevěděl, co má dělat. „Není jednoduché je předjet a to především proto, že jsou to Lorenzo a Pedrosa. Měl jsem obavy z Jorgeho, co udělá, pokud třeba společně spadneme! Bál jsem se jeho reakce, ne toho pádu. Snažil jsem se tedy udržet nějakou bezpečnou vzdálenost, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. V okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že bojuji o stupně vítězů, začal jsem se obávat pádu, protože na mokré dráze je to vždy nevyzpytatelné,“ pokračuje Petrucci. Po Márquezově pádu se začal Petrucci docela přibližovat Rossimu. „Už jsem byl z toho docela nesvůj, protože to u něj nebývá zvykem. Byla to zvláštní situace. Obyčejně ale, když s Valentinem trénujeme na jeho farmě, mívá pro takové situace vždy nějakou rezervu. V závěru už jsem nechtěl nic riskovat,“ dodává šťastný závodník, který se dle svých slov obával, že je to všechno jenom sen.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 3. místo

A třetím jezdcem na britských stupních vítězů byl také Ital – konkrétně Andrea Dovizioso na motocyklu Ducati. Dovi byl naposledy třetí ve Francii, v dalších šesti závodech pak dojel nejlépe šestý v Brně. Ve Velké Británii se tak po šesti závodech vrátil na stupně vítězů. Cesta k tomuto výsledku však pro Itala nebyla nijak snadná. „S třetím místem jsem velmi spokojený a moc rád bych poděkoval svému týmu, protože spolu velmi tvrdě pracujeme na tom, abychom znovu byli konkurenceschopní. Dnešek nebyl snadný hned z několika důvodů,“ vypráví Dovi. „Startovali jsme ze čtvrté řady a hned v úvodu jsem málem havaroval, protože zadní pneumatika náhle ztratila přilnavost a já jsem se tak ocitl na konci závodního pole. Navzdory tomu se mi podařilo celkem rychle vybojovalt ztracené pozice zpět a dokonce jsem se dostal až na druhé místo. Byl to těžký závod, bojoval jsem s Petruccim, takže jsem rád, že to takhle dopadlo. V závěru závodu jsme až příliš riskovali, když jsme se navzájem předjížděli, ale nakonec jsem se soustředil na udržení třetího místa,“ popisuje dále svůj závod Dovi.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Závodní z Mallorky se po vítězství v Brně dostal do vedení šampionátu, ale v Silverstone o něj opět přišel. Nyní se Jorge Lorenzo drží dvanáct bodů za svým týmovým kolegou. V britském mokrém závodě skončil Lorenzo pod stupni vítězů. „Start na hladkých pneumatikách přestavoval velmi nebezpečnou situaci, takže jsem byl rád, když déšť přidal a mohli jsme tak startovat na pneumatikách do deště. V prvních třech nebo čtyřech kolech jsem se cítil pohodlně a jezdil jsem dobře, ale ostatní jezdci začali postupem času jezdit rychleji než já. Valentino a Márquez mě předjeli a já jsem za nimi na třetí pozici každým kolem ztrácel hodně času. Oni totiž brzy nabrali lepší rychlost než já a já už jsem nedokázal udělat nic proto, abych je následoval,“ vyjádřil se Lorenzo. „Náhle, když jsem najížděl do šikany, jsem málem měl velkou nehodu s Espargarem, který tam udělal nepochopitelný manévr a je to vůbec zázrak, že jsem se udržel na motocyklu. Byl jsem vyděšený, ale naštěstí jsem zůstal na trati a snažil jsem se udržet si třetí pozici, ale Petrucci, Dovizioso a Pedrosa mě předjeli. Pak se mi dařilo postupně zrychlovat a zpátky jsem předjel Daniho. V posledních kolech jsem se dostal až k Doviziosovi, který udělal pár chyb, ale ochladilo se a začalo víc pršet. V tu chvíli jsem úplně přestal vidět, protože hledí se zamlžilo, takže jsem musel zpomalit, čímž jsem ztratil šanci na pódiové umístění, což je velká škoda. V dešti jsem zkrátka neměl takovou rychlost jako Valentino a Márquez,“ uzavírá Lorenzo.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Do britského závodu vyrazí z pole position Márquez

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 5. místo

Dani Pedrosa dojel pátý v horkém brněnském závodě a tento výsledek zopakoval i v deštivém Silverstone. Se svým závodem Španěl moc spokojený není. „Abych byl upřímný, tak to dnes nebyl nejlepší den,“ zhodnotil Pedrosa. „V dešti jsem měl na motocyklu prostě divný pocit. Neměli jsme dostatečnou přilnavost a jízda byla celkem nevyzpytatelná. Hned na startu jsem chyboval, protože jsem se dobře neodlepil a pak už jsem vlastně nenašel potřebný rytmus. Snažil jsem se dělat maximum, ale pocit jsem stejně neměl dobrý. Z posledních několika výsledků jsem docela nešťastný. Zkusím na tom víc zapracovat hned v příštím závodu – v Misanu – a uvidíme, zda se nám podaří dostat výš než v posledních pár závodech,“ dodává nespokojený Pedrosa.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

14:09 | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
14:06 | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
13:49 | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
12:06 | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
12:04 | Paglianiho pád: odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 23. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 24. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 25. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
MotoGP warm up   09:10–09:30
Moto2 warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
MotoGP závod   13:00
Moto2 závod   14:30

Nejčtenější články

MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

včera | | 8 N/A
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |