MotoGP v Silverstone: Ohlasy z pódia

Výsledky Velké ceny Velké Británie odpovídají stavu šampionátu, ale Lorenzo, Stoner i Pedrosa se na čelní příčky propracovávali postupně.
MotoGP v Silverstone: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 1. místo
Španěl vyhrál potřetí v řadě a celkově letos již počtvrté, přitom do závodu startoval až ze čtvrtého místa a v úvodu se dokonce pohyboval na příčce páté. V šestém kole se posunul na druhé místo a o čtyři kola později předjel i vedoucího Caseyho Stonera. "Dnes to byl velmi těžký závod. Chlapi vepředu byli velmi silní a rychlí, takže bylo pro mě těžké dohnat je a udržet se jich. Zadní pneumatika postupně odcházela, ale věřil jsem si. Byl jsem rychlejší než oni," vzpomínal. "Když jsem je dohnal, nechtěl jsem havarovat, tak jsem byl trpělivý a čekal na správnou chvíli. Když jsem dostihl Caseyho, měli jsme skvělou bitvu, naštěstí pro nás jsem měl lepší tempo a předjel ho." Na Lorenzově výhře už nic nezměnila ani chyba, které se dopustil čtyři kola před cílem.

Casey Stoner (Repsol Honda) - 2. místo
Australan sice v úvodu vedl, ale nakonec na Lorenza nestačil. "V úvodních kolech jsme viděli rychlost Yamahy a vzbudila ve mně obavy. Už ve třetím kole jsem neměl dobrý pocit z motorky, především na levé straně se pneumatika zničila téměř okamžitě. Měl jsem plán zkusit se dostat do čela a udržet se tam, ale bylo těžké předjet Bena. Pak udělal malou chybu, dostal jsem se před něj a zkusil se tam udržet," vzpomínal dvojnásobný mistr světa na okamžiky, kdy v závodě vedl. Už v té době tušil, že si první místo nebude užívat dlouho. Přesto udělal maximum pro jeho udržení. "Hodně jsme ztráceli přilnavost na okrajích pneumatiky, neměli jsme tak rychlost v zatáčkách, museli jsme myslet na hladký vjezd i výjezd, což bylo dost obtížné. Dnes jsme potřebovali více přilnavosti, abychom mohli jsme bojovat o vítězství. Když jsme si na konci závodu prohlíželi zadní pneumatiky, viděli jsme, že na té naší bylo něco špatně."

Dani Pedrosa (Respol Honda) - 3. místo
Katalánec měl po závodě smíšené pocity, ale s pódiem byl spokojen, protože v minulosti se mu v Silverstone příliš nedařilo. "Máme za sebou obtížný víkend. Díky počasí pro nás nebylo jednoduché nastavit motorku. Navíc jsem neměl zrovna nejlepší start. V prvním kole jsem byl sedmý, ale zachoval jsem klid a v každém kole zrychloval. Dokázal jsem předjet Doviziosa, Bautistu i Spiese a dohnat Caseyho," připomněl. Lorenzo se mezitím vzdálil a dva pokusy předjet Stonera nevyšly. "Pak měl znovu problémy v poslední šikaně. Zkusil jsem jít před něj, ale v duchu jsem viděl obě Repsol Hondy na zemi, tak jsem se spokojil se třetím místem. Pro oba je pozitivní být na pódiu, když uvážíte, že je to pro tým první závod s tímto typem přední pneumatiky. Ale pro šampionát to není dobré. Potřebujeme se posunout dopředu a vyřešit problémy, protože Jorge je velmi silný."

Výsledky Velké ceny Velké Británie v Silverstone odpovídají také stavu šampionátu. Vede Lorenzo se 140 body před Stonerem (115) a Pedrosou (101).


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.