MotoGP: V sobotu ráno se ukázal v dobré formě Dani Pedrosa

Nejlepší čas sobotního rána zajel Dani Pedrosa, přičemž těsně za sebou nechal svého týmového kolegu Marca Márqueze. Třetí čas zaznamenal Valentino Rossi.

Dani Pedrosa, který zatím stále má teoretickou šanci na titul, se ve třetím tréninku dostal do čela výsledkové tabulky. Vedoucí jezdec šampionátu, Marc Márquez, opět upadl, ale vrátil se zpět do hry a vybojoval druhou pozici. První trojici uzavřel Valentino Rossi. Alvaro Bautista skončil čtvrtý. Jorge Lorenzo byl pátým nejrychlejším, přičemž na Pedrosu ztratil pouze 0,161s. V součtu tří volných tréninků se (díky výsledku z druhého tréninku) Lorenzo může radovat z prvního místa.

Bradley Smith v sobotu dopoledne obsadil šestou příčku. Za ním se seřadili Nicky Hayden a Cal Crutchlow. Pozici nejrychlejšího jezdce s motocyklem CRT převzal Colin Edwards na devátém místě. Desítku doplnil Randy de Puniet.

Lukáš Pešek se v sobotu objevil na jedenadvacáté příčce, v celkovém pořadí tří tréninků je dvaadvacátý.

Už je rozhodnuto o deseti postupujících do druhé kvalifikace. Z jistého postupu se radují Lorenzo, Pedrosa, Márquez, Rossi, Bautista, Smith, Crutchlow, Hayden, Edwards a de Puniet.

Kvůli zranění z předchozího závodu už do dalšího programu australského víkendu nezasahuje Stefan Bradl. Stefan se sice pokusil jet první volný trénink, ale jeho zdravotní stav nakonec nedovolí start v závodě.