MotoGP v Texasu 2014: Ohlasy z pódia

Tým Repsol Honda obhájil ve Velké ceně USA loňský double, opět vyhrál Márquez před Pedrosou, třetí místo získal pro Ducati Andrea Dovizioso.
MotoGP v Texasu 2014: Ohlasy z pódia

Marc Márquez (Repsol Honda) - 1. místo
Španěl na Okruhu Amerik v Austinu při Velké ceně USA obhájil první místo na trati, kde loni získal své premiérové vítězství v královské kubatuře. „Jsem velmi šťastný, měl jsem opravdu dobrý start, ale viděl jsem Jorgeho, jak mě na čáře předjel. Nejdřív jsem měl trochu obavy, pak jsem viděl, že měl jump start. Byl to jiný závod oproti předchozím, protože jsem vedl od startu do cíle. I když se to zdá jednodušší, je to obtížné, protože musíte udržovat koncentraci,” upozornil. „Byl to perfektní víkend, který nám dodává sebedůvěru, přesto si jsme vědomi, že nadcházející závody budou odlišné. Vím, že závod byl trochu nudný pro fanoušky, ale občas jsou takové závody dobré pro jezdce. Doufejme, že příští bude víc vzrušující.”

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 2. místo
Katalánec zaostal za týmovým kolegou o čtyři sekundy. „Byl to obtížný závod, Marc byl trochu rychlejší než já. I když jsem se snažil v každé zatáčce zlepšovat, bylo obtížné držet se ho a vzdálenost mezi námi každým kolem narůstala. Nakonec byl ode mě příliš daleko. Za sebou jsem také nikoho neměl, takže jsem se jen snažil držet své tempo,” vysvětloval. „Naučil jsem se v tomto závodě několik věcí, budeme se je snažit aplikovat a maximálně se zlepšit, abychom mohli příště více bojovat.”

Andrea Dovizioso (Ducati Team) - 3. místo
Ital vystoupal na stupně vítězů poprvé s ducati a poprvé od Velké ceny Aragonska roku 2012. Ducati zaznamenalo poslední stupně vítězů ještě o závod dříve, když byl Valentino Rossi druhý v Misanu. „Jsem velmi potěšen, jak jsem zvládl závod, protože v úvodních kolech jsem neměl dobrou rychlost. Zůstal jsem klidný a držel stálé tempo, což se mi vyplatilo, protože jsem moc nepoškodil pneumatiky. Ke konci můj výkon klesal, ale pochopitelně méně než ostatním jezdcům, se kterými jsem soupeřil. To mi umožnilo absolvovat poslední část v dobrých podmínkách. Získal jsem drobný náskok na Bradla a Smithe, cílem jsem projel o téměř dvě sekundy dříve,” pochvaloval si a měl radost i za tým. „Už rok tvrdě pracujeme, dost se trápíme a pořád nejsme tak rychlí, jak bychom měli být. Dosažení takového výsledku v této fázi sezony je velmi důležité také pro inženýry a mechaniky ze závodní divize v Boloni, kteří na konkurenceschopnosti Desmosedici velmi tvrdě pracují.”

MotoGP: Márquez nedal nikomu šanci a dojel si pro výhru

MotoGP: Márquez nedal nikomu šanci a dojel si pro výhru

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře