MotoGP ve Valencii 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Valencie byla posledním závodem letošní sezóny a pro mnohé jezdce byla posledním závodem před přestupem do jiného týmu. Tak to například měl i vítěz závodu – Jorge Lorenzo, či třetí jezdec v pořadí – Andrea Iannone.
MotoGP ve Valencii 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Závod ve Valencii byl Lorenzovým posledním závodem v sedle Yamahy. Příští rok již bude u Ducati. Nakonec se závodníkovi z Mallorky podařilo ukončit účinkování u Yamahy vítězstvím v kvalifikaci i závodě. „Celkově to byl neuvěřitelný víkend, měl jsem pole position, nejrychlejší kolo a vítězství,“ zhodnotil Lorenzo po závodě. „Do MotoGP jsem přišel ve 20 letech a svou první pole position jsem získal hned v prvním závodě. Po téměř deseti letech odcházím od Yamahy s pole position a vítězstvím. Řekl bych, že jsem Yamaze za její podporu a za tu tvrdou práci, kterou v průběhu let odváděli, nemohl dát lepší dárek. Vždy jsme měli konkurenceschopnou a motorku, s níž se dalo vyhrávat. Teď si budu tyto vzpomínky užívat. Dnes si na párty užiju poslední okamžiky se svým týmem. V závodě stráví člověk 45 minut v naprostém soustředění na to, co dělá, aby mohl ovládat správně motorku, takže když projede cílem, nepřijdou ještě ty správné myšlenky a emoce. Člověk zkrátka potřebuje čas, aby se z toho všeho vzpamatoval. Po dvou nebo třech minutách jsem začal vzpomínat na své nejlepší okamžiky kariéry a také na ty nejhorší, takže v parc fermé to pak s týmem bylo hodně emotivní. Určitě to dneska bude jedna z mých největších a nejšílenějších oslav, protože dnes má prostě skvělý den. Musíme si vychutnat všechny ty zážitky a zejména poslední chvíle společně s Yamahou,“ dodává závodník z Mallorky.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Marc Márquez se sice v závěru závodu snažil dohnat Lorenza. Dařilo se mu hodně snížit Lorenzův náskok, ale nakonec svého krajana předjet nedokázal. Letošní šampion tak sezonu uzavřel druhým místem. Z jezdců na podiu je Márquez jediným, kdo zůstává u svého současného týmu i v příštím roce. S výsledkem závodu je mladý Španěl spokojený. „Uzavřel jsem sezonu na podiu, takže jsem spokojený. Kvůli potíži se spojkou jsem na startu přišel o několik pozic. Pak jsem ztratil zbytečně hodně času za Rossim a Iannonem. Jak včera Valentino řekl, předjíždění je zde obtížné. Přestože jsem se dokázal dostat blízko, nebylo jednoduché se dostat před ně. Ztrácel jsem totiž při zrychlování a při brzdění jsem byl docela na limitu. Čekal jsem na okamžik, kdy výkon začne ovlivňovat stav pneumatik. Postupně jsem se zlepšoval, až jsem nakonec našel příležitost k předjetí. Poté jsem dokázal zrychlovat. Možná, kdyby závod trval o trochu déle, bych Lorenza dohnal,“ domnívá se jezdec. „Gratuluji Lorenzovi k tomuto výsledku. Sezóna byla náročný, ale máme titul už od Japonska a navíc jsme tento víkend zajistili titul i pro výrobce, což je výborné,“ uzavírá jezdec.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 3. místo

Iannone v neděli odjel svůj poslední závod v sedle červeného stroje. Příští rok už bude závodit na Suzuki. S italským týmem se rozloučil na stupních vítězů, takže může být spokojený. „Dnes to byl skvělý závod. Start se mi podařil a pak následovala neskutečná bitva s Marquezem a Rossim. Jsem si jistý, že se dnes museli všichni diváci dobře bavit, ať už se dívali přímo na okruhu nebo doma u televize,“ pravil po závodě Ital. „Přestože závěr šampionátu nebyl podle mých očekávání, tak mám radost aspoň z toho, že jsem ve svém posledním závodě s týmem Ducati dokázal dojet na stupně vítězů,“ vypráví dále jezdec. „Po čtyřech letech se bohužel naše cesty rozdělí, chci tedy Ducati poděkovat za to, jak mě vždy maximálně podporovala. Dále mé díky patří všem inženýrům, mechanikům, ostatním členům týmu a fanouškům Ducati. Nikdy nezapomenu na tuto báječnou velkou rodinu. Část mého srdce navždy zůstane u Ducati,“ říká Iannone.

MotoGP: Lorenzo uzavřel své působení u Yamahy výhrou

MotoGP: Lorenzo uzavřel své působení u Yamahy výhrou

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Rossi, který se letos opět stal vicemistrem světa, se ve Valencii nedostal na stupně vítězů. Během závodu hodně bojoval s Iannonem, ale tentokrát na něj nestačil. „Dělal jsem maximum od začátku do konce,“ sdělil Rossi, který je spokojený s první polovinou závodu, kdy se držel na druhém místě. „Nedokázal jsem si však vybudovat náskok, což mi v druhé části dost dělalo potíže. Marquez jel hodně rychle, dostal se na druhé místo. Pak jsem sváděl bitvu s Iannonem. Bohužel mě porazil, protože byl rychlejší, takže dnes na mě zbylo pouze čtvrté místo, ale závod to byl docela dobrý,“ hodnotí Rossi. Pozitivně Ital hodnotí i celou letošní sezónu, v níž získal druhé místo v šampionátu a dodává, že by příští rok rád vyhrál více závodů než letos.

Maverick Viňales (Team Suzuki Ecstar) – 5. místo

Španěl Viňales je dalším z jezdců, který po závodě ve Valencii mění tým. Od Suzuki se přesouvá k Yamaze, kde nahradí Lorenza. Letošní rok uzavřel Viňales pátým místem ve Valencii. „Závod byl těžký. Abych byl upřímný, čekal jsem od něj víc. Domníval jsem se, že stupně vítězů budou v našich možnostech, ale v závěru závodu bylo velmi náročné držet tempo,“ smutní jezdec. „V úvodu jsem do toho dal všechno, ale pak jsem musel zvolnit a snažit se alespoň udržet svou pozici až do cíle. Když mám zhodnotit své pocity z posledních dvou let u Suzuki, tak musím říct, že jsme odvedli hodně dobrou práci, když porovnám loňské boje a to jak jsme nyní v závěru sezóny pravidelně bojovali o pódium,“ uzavírá Viňales.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20:38 | Danny Kent v Německu nahradí zraněného Antonelliho. odkaz
10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz

Harmonogram

GP Německa, Sachsenring
Pátek 30. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 1. července
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 2. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |