MotoGP ve Valencii 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Letošní ročník MotoGP už je za námi. O titul se bojovalo až do posledního závodu. Doviho šance pohasla kvůli pádu a Marc Márquez se tak raduje ze čtvrtého titulu v MotoGP. Spolu s tituly z nižších tříd už jich má šest. Závod vyhrál Pedrosa.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 1. místo

Španěl Pedrosa v závěru závodu svedl boj se Zarcem a ve Valencii vybojoval vítězství. „Byl to skvělý den, protože být zpět na nejvyšším stupínku je báječný pocit,“ zhodnotil Pedrosa. „Myslím, že pro můj tým, fanoušky, rodinu a přátele je velmi důležité, že jsme sezónu uzavřeli takto, protože v mnoha závodech jsem měl problémy, byly to náročné dny, takže teď bylo skvělé, že jsem jim všem mohl dát toto vítězství. Tým vyhrál Pohár konstruktérů a Marc je šampionem v soutěži jednotlivců, takže to jsou výborné výsledky. Letos bylo hodně náročné vyhrát závod. Měli jsme, myslím si, dobrý technický komplet na stupně vítězů, ale Marc s Dovim měli lepší komplet k tomu, aby zvítězili. Dnes jsme vyhráli letos podruhé a je to naprosto báječný pocit,“ shrnul Pedrosa.

Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) – 2. místo

Zarco byl ve Valencii hodně blízko svému prvnímu vítězství v MotoGP, ale nakonec jej v závěru poratil Pedrosa, přesto Francouz tolik nesmutní. „Závod hodnotím pozitivně, protože jsem byl dostatečně konkurenceschopný na to, abych mohl bojovat o vítězství v závodě,“ řekl Zarco. „Jak jsem již řekl v sobotu, věděl jsem, že mohu bojovat o výhru, protože mám vše potřebné k vítězství. Když jsem viděl Márqueze, který byl hodně silný, držel jsem vše pod kontrolou, ale nechtěl jsem ho nechat ujet. On musel jet dost podobně, pomýšlel jsem na vítězství a pak jsem se před něj dostal. Z tohoto důvodu jsem moc šťastný a to, zda jsem dokončil závod první nebo druhý, tím už se tolik nemění. Užíval si tento okamžik a podobně na tom mohl být i Dani. Předjel mě v první zatáčce posledního kola, jenže pak trošku počkal, takže jsem nemohl najet do zatáčky efektivněji. O dost jsem tam přišel. Pak jsem se ho snažil dojet, ale málem jsem při tom spadl. Každopádně toto druhé místo je tím nejlepším způsobem jak uzavřít tuto sezónu,“ dodává Francouz.

MotoGP: Ve Valencii vítězí Pedrosa, šampionem je Márquez

MotoGP: Ve Valencii vítězí Pedrosa, šampionem je Márquez

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 3. místo

Do Valencie přijel Márquez s náskokem jednadvaceti bodů na Doviho, což znamenalo, že titul neměl jistý. Během závodu měl Márquez horký okamžik, kdy málem upadl, ale dokázal situaci ustát, vrátil se se ztrátou zpět. Před ním pak upadli oba jezdci Ducati, čímž bylo o titulu rozhodnuto. Márquez dojel třetí. „Prožívám sen, protože šest titulů jsou opravdu velká slova. Jsem nesmírně šťastný, protože jsme letos pracovali velmi usilovně a poslední závod byl velmi napínavý a vzrušující. Byl takový, jak bych tak řek v Márquezovském stylu,“ vypráví šampion. „Chyboval jsem, ale zároveň jsem předvedl i svůj nejlepší zákrok roku. Po té chybě jsem už pak prostě jen chtěl dojet závod na dobré pozici. Je mi líto Andrey, který závod nedokončil, protože by si to býval zasloužil. Měl skvělý rok a velmi rád bych s ním byl teď na stupních vítězů. V tomto roce byla klíčovou složkou naše mentalita. Bylo velmi důležité, abychom zůstali pozitivní a motivovaní v náročných chvílích. Něco se stalo už v úvodu roku, ale našli jsme vhodné řešení. Gratulace patří Hondě a celému týmu k trojitému vítězství. Je to velký úspěch. Vyhrát titul v posledním závodě sezony a to vše před domácími fanoušky je jedna z nejlepších věcí, opravdu je to velmi zvláštní okamžik. Teď si to musím s týmem a s rodinou jednoduše pořádně užít a pak se začneme pracovat, abychom se co nejlépe připravili na nový ročník,“ slibuje Márquez.

Alex Rins (Suzuki Ecstar) – 4. místo

Rins si ve Valencii dojel pro čtvrté místo, což je jeho zatím nejlepší výsledek v královské kubatuře. „Celkově tento víkend hodnotím pozitivně. Zlepšovali jsme se s každým dalším tréninkem a dostali jsme se přímo do druhé kvalifikace,“ říká mladý Španěl. „V kvalifikaci jsme doufali v lepší výsledek, ale jinak se nám dařilo dobře. Ve warm upu jsme měli dobré tempo a byl jsem si jistý, že budu schopen zajet dobrý závod. Na startu jsem chyboval a přišel jsem o několik pozic, takže jsem musel hned od začátku hodně tlačit na pilu a snažit se vše napravit. Myslím, že tento výsledek je dobrým způsobem, jak zakončit sezónu. Nyní již myslím na posezónní testy a na přípravu na další rok,“ uzavírá Rins.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 5. místo

Valentino Rossi dojel poslední závod roku na pátém místě a na témže místě skončil i v šampionátu. Klesl za Daniho Pedrosu, který ve Valencii vyhrál. „Chtěli jsme na tom být lépe, to rozhodně, ale závod to byl podle mého očekávání, protože jsem si byl vědom toho, že se budeme potýkat s problémy, protože mé tempo během víkendu nebylo nijak skvělé. Chyběla nám přilnavost a měli jsme různé potíže. Předsezónní testy budou hodně důležité, budeme muset snížit ztrátu, vylepšit nastavení a zkusit se co nejlépe připravit na příští sezónu,“ prohlásil Rossi po posledním závodě roku.

Foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře