MotoGP ve Valencii: Ohlasy z pódia

V závěrečném závodě ročníku 2013 na okruhu Ricarda Torma vyhrál Lorenzo před Pedrosou a Márquezem, kterému třetí místo stačilo k zisku prvního titulu mistra světa v MotoGP hned v premiérové sezoně.
MotoGP ve Valencii: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 1. místo
Malorčan poosmé v sezoně vyhrál, ale na obhajobu titulu mistra světa mu nakonec ani tento výsledek nestačil. "Trochu jsem zpomalil start závodu, ale myslím, že to nefungovalo, protože Bautista, Valentino Crutchlow a další by potřebovali zůstat o několik desetin déle. Zkusil jsem první, poslední, závod jsem zvládal docela dobře, ale nedařilo se mi vepředu dlouho udržet. Když jsem se ohlédl, viděl jsem, že Valentino byl velmi daleko. Říkal jsem si, že bude lepší koncentrovat se na vítězství v závodě a počkat, jestli Marc neudělá chybu," přiznal. "Teď musíme oslavovat druhé místo v klasifikaci, což je dobré umístění. Musíme Marcovi pogratulovat, protože si titul opravdu zaslouží. Večer uděláme párty."

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 2. místo
Katalánec se v úvodu hodně předjížděl s Lorenzem. "Začátek byl obtížný. Bojovali jsme na hraně, dokud jsem se nedostal mimo trať a neztratil přilnavost. Především chci dnes pogratulovat Marcovi. Odvedl během této sezony výbornou práci a měl skvělou sezonu," sportovně uznal. "Měli bychom před ním smeknout, protože dosáhl něčeho historického. Vyhrát titul v MotoGP jako nováček je neuvěřitelné."

Marc Márquez (Repsol Honda) - 3. místo
Rodákovi z katalánské Cervery třetí místo bohatě stačilo k získání titulu mistra světa třídy MotoGP. Je nejmladším šampiónem královské kubatury v historii. Navázal na své tituly ze stopětadvacítek (2010) a Moto2 (2012). "Byl to dlouhý závod, možná nejdelší v mé kariéře. Na startu jsem byl velmi nervózní. Vím, že jsem říkal, že jsem nervózní nebyl, ale abych byl upřímný, opravdu jsem byl. Jorge měl velmi dobrý start. Jako obvykle jsem si nebyl jistý jakou zvolit taktiku. Sledoval jsem Jorgeho a Daniho a začal se dostávat do závodu. Ke konci jsem se rozhodl netlačit, protože jsem věděl, že moje pozice mi zajišťovala šampionát," přiznal. "Byl to fantastický rok, pořád jsem ve snu. Na začátku jsem to opravdu neočekával, jsem vážně šťastný. Takže děkuji celému týmu, rodině a samozřejmě Hondě a všem našim dalším sponzorům. Podpora od každého ze všech mých fanoušků po celém světě je neuvěřitelná. Šampionát věnuji vám všem."

Novopečený mistr světa Márquez získal ve své první sezoně v MotoGP 334 bodů, kromě mistra světa je letos také nováčkem roku. Druhé místo obsadil v šampionátu dvojnásobný mistr světa a obhájce titulu Lorenzo s 330 body, třetí skončil Pedrosa s 300.


16:30 | Gabriel Rodrigo bude muset vynechat závod ve Valencii, protože má opět zlomenou klíční kost. Nahradí jej Alcoba.
16:29 | Tento týden bylo oficiálně potvrzeno, že se v roce 2020 závod MotoGP v Brně pojede.
8. listopadu | Mika Kallio dnes slaví 37 let.
6. listopadu | Lorenzo Baldassarri dnes slaví 23 let.
3. listopadu | Gabriel Rodrigo je po dnešním pádu v pořádku. odkaz