MotoGP ve Velké Británii 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

V neděli jezdci absolvovali závod na britském okruhu Silverstone. Z výhry se raduje Andrea Dovizioso. Druhý dojel Maverick Viňales a třetí Valentino Rossi. Marc Márquez musel odstoupit kvůli poruše motoru. Do vedení šampionátu se tak vrátil Dovi.
MotoGP ve Velké Británii 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Ital Dovizioso zvítězil už před dvěma týdny v Rakousku, čímž se posunul na druhé místo v šampionátu a nyní ve Velké Británii přidal další výhru (v této sezóně už je to Doviho čtvrtá výhra). Do té doby vedoucí jezdec šampionátu – Marc Márquez – musel odstoupit kvůli poruše, tudíž nebodoval. Dovi se tak posunul do vedení šampionátu. Druhý Márquez ztrácí devět bodů. „Mám opravdu velkou radost z tohoto vítězství, je to mé čtvrté letošní vítězství. Každý závod, který jsme vyhráli, byl jiný než ostatní, což znamená, že jsme vážně silní a jsme schopni bojovat o šampionát“ prohlásil Dovi po závodě. „Závod byl náročný, protože všichni naši soupeři měli výbornou formu. Marquez měl tentokrát smůlu, ale my jsme odjeli skvělý závod. Ačkoliv jsme nebyli těmi nejrychlejšími hned od začátku, dokázali jsme to schopni přetavit v nejlepší možný způsob a dojet pro vítězství. Z toho plyne, že jsme přes víkend odvedli výbornou práci a také moje závodní strategie byla skvělá, protože se mi podařilo dostat se ve správný čas na správné místo. Letos je každý závod dost jedinečný a klíčovou roli vždy hrají pneumatiky. My se však velmi soustředíme na naše pracovní postupy, které produkují výsledky,“ dodává Dovi.

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Viňales odstartoval jako čtvrtý. Držel se v bojích o podium. V závěru předjel svého kolegu Rossiho a pak chtěl útočit i na Doviho, ale nakonec dojel těsně druhý. „Bylo to náročné, ale řekl bych, že jsme tento závod zvládli opravdu dobře, zejména z hlediska elektroniky, ale silní jsme byli ve všech oblastech. Řekl bych, že jsme odvedli dobrou práci,“ hodnotí nedělní závod Viňales. „Tento víkend jsme se dostali zpátky vpřed, opět jsme se cítili silní, což je pozitivní, k zlepšení došlo hlavně v závěrečné fázi závodu, ve které jsme dříve až tak silní nebyli. Tentokrát se nám nejvíce dařilo v závěrečných kolech, takže vyvineme snahu, abychom v dalších závodech byli ještě konkurenceschopnější a silnější. V posledních kolech jsem si tentokrát byl vědom toho, že je má motorka opravdu dobrá, takže jsem se prostě snažil držet tempo a soustředěnost a také jsem se snažil šetřit pneumatiky až do konce. Určitě jsem mohl jet už na začátku hodně dobrá kola, ale to by se mi pneumatika hodně opotřebovala, takže jsem přemýšlel o dalším postupu: jet na začátku pomaleji a přitlačit na to na až ke konci a tak jsem to tedy tak udělal v tomto závodě. Přibližoval jsem se Dovimu v posledním kole a snažil jsem se maximálně. V posledním kole jsem zajel jedno z nejlepších kol, takže jsem vážně udělal všechno pro to, abych ho dohnal, ale upřímně řečeno, to druhé místo bylo tentokrát to nejlepší, co jsme mohli vyjet. Musíme být spokojení, že znovu pracujeme správně,“ prohlašuje Viňales.

MotoGP: Dlouho vedl Rossi, ale vítězí Dovi a ujímá se vedení v šampionátu

MotoGP: Dlouho vedl Rossi, ale vítězí Dovi a ujímá se vedení v šampionátu

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Valentino Rossi dlouho dobu vedl závod, ale pár kol před koncem jej překonal jeho krajan Andrea Dovizioso a nakonec se před Rossiho dostal i jeho týmový kolega Maverick Viňales. Rossi tak nakonec svůj třístý závod v královské kubatuře oslavil třetím místem. „Jsem spokojený, pro mě to byl skvělý závod. Po skvělém startu jsem dokázal jet opravdu hodně dobře, udržel jsem se na čele a jel jsem na limitu, aniž bych chyboval, takže jsem si po dobu sedmnácti kol dost užíval,“ vypráví Rossi. „Myslím, že jsem tedy dobře oslavil 300. závod v královské kubatuře. Na druhou stranu jsem však i trochu frustrovaný, protože jsem věděl, že mi potíž bude dělat opotřebení zadní pneumatiky, ale řekl bych, že o tomto víkendu nebyl tento problém až tak výrazný jako dříve. Stále ještě nejsme na čele, musíme se zlepšit, pokud budeme chtít vyhrát, ale tohle byl dobrý víkend,“ uzavírá Ital.

Cal Crutchlow (LCR Honda) – 4. místo

Cal Crutchlow před domácím publikem ovládl druhý páteční trénink. V samotném závodě se letos na stupně vítězů nepodíval, dojel čtvrtý. „Je to frustrující, když jsem zde chtěl vyhrát“, smutnil po domácím závodě Crutchlow. „Člověk se samozřejmě snaží vyhrát pokaždé, ale tento víkend byl speciální, loni jsem se zde cítil dobře a stejně tak tomu bylo i letos, ale nakonec to nestačilo. Jiní jezdci byli rychlejší než já. Odvedl jsem však tu nejlepší práci, jakou jsem mohl, což dnes stačilo na čtvrté místo. Domácí pódium by bývalo bylo dobré, takže musím přiznat, že jsem zklamaný. Jezdcům na čele patří velké uznání – Dovi jel opravdu skvěle,“ dodává Brit.

Jorge Lorenzo (Ducati Team) – 5. místo

Jorge Lorenzo dojel v Rakousku jako čtvrtý a ve Velké Británii si o jedno místo pohoršil. Po těžkém víkendu je ovšem s tímto výsledkem spokojený. „Tentokrát jsem měl konzervativnější start než obyčejně, což asi zpomalilo můj progres v úvodních kolech,“ hodnotí závodník z Mallorky. „Samozřejmě, že po tak náročném víkendu, v němž se nám v podstatě vůbec nepodařilo najít ten správný rytmus, musíme být spokojeni, protože jsem v závodě dokázal dobře zvládnout plyn a šetřit pneumatiky. Díky tomu si zadní pneumatika udržela konzistentnost. Nebylo to sice dostačující k tomu, abych dohnal první skupinu, ale stačilo to na snížení ztráty, takže v tomto ohledu jsem získal svůj nejlepší výsledek sezóny. Věřím, že v Misanu by to mohlo být ještě lepší. Musím pogratulovat Andreovi, který jel opravdu mistrovský závod. Jeho výsledek mluví sám za sebe: čtyři vítězství a vedení v šampionátu. To dělá celému týmu radost,“ uzavírá Lorenzo.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

26. června | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
26. června | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
26. června | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
26. června | Dnešní podium v Assenu: odkaz
26. června | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz