MotoGP: Viñales se raduje ze své první výhry ve sprintu

MotoGP: Viñales se raduje ze své první výhry ve sprintu

Maverick Viňales si dojel pro svou první výhru ve sprintu. Druhý skončil Marc Márquez. Třetí místo obsadil Jorge Martin. Francesco Bagnaia delší dobu vedl, ale po výletu mimo trať klesl na čtvrté místo, na němž nakonec i skončil.

Do portugalského sprintového závodu, který byl vypsán na 12 kol, se z první pozice vydával Enea Bastianini. Spolu s ním z první řady vyráželi i Viňales a Martin.

Po startu se do čela dostal Miller a hned si v čele začal budovat menší náskok. Na druhé místo se v prvním kole dostal Bagnaia. Třetí byl Viňales. Následovali Marc Márquez a Enea Bastianini.

V druhém kole závodu pokračoval na první pozici Miller, ale Bagnaia už byl těsně za ním. Viňales a Marc Márquez se drželi těsně za vedoucími jezdci.

Deset kol před koncem upadl Alex Rins. Jezdec se naštěstí zdál být po nehodě v pořádku. Ve stejném kole došlo i ke změně v čele. Vedení se ujal Bagnaia. Marc Márquez překonal Viňalese a následně předjel i Millera, takže se rázem dostal na druhou pozici. Miller ztrácel i dále. O kolo později už byl za Viňalesem mimo provizorní podium. Na zemi skončil Zarco, jenž ovšem nebyl v bojích o nejvyšší pozice. Jezdec je naštěstí v pořádku.

Pádům bohužel nebyl konec. Záhy po Zarcovi upadl Binder a pak také di Giannantonio. Všichni se zdáli být v pořádku.

Bagnaia pokračoval na první pozici i v další fázi závodu a dařilo se mu budovat náskok. Viňales se posunul na druhé místo před Marca Márqueze. Jorge Martin jezdil na čtvrtém místě a první pětku uzavíral Miller. Bastianini, jenž startoval z prvního místa, byl po šesti odjetých kolech šestý. Nováček Acosta jezdil na sedmé pozici.

Pět kol před závěrem se nic neměnilo na první pozici, kterou stále držel Bagnaia. Druhý Viňales byl zhruba osm desetin za ním. Do rychlého tempa se dostal Jorge Martin, jenž už byl v tuto chvíli třetí a snažil se vyvíjet tlak na Viňalese.

V následujícím kole se do té doby vedoucí  Bagnaia dostal do problému. Vyjel mimo dráhu a klesl až na čtvrté místo těsně před Millera. Vedení převzal Viňales. Těsně za Viňalesem zůstával Martin. Na třetí místo se dostal Marc Márquez, ten ovšem v této chvíli nebyl v nejtěsnějším kontaktu s vedoucí dvojicí.

Do předposledního kola najel jako první Viňales. Martina měl těsně za zády. Nicméně v posledním kole už to bylo zase jinak. Viňales měl v čele náskok zhruba 0,6 sekundy. Jorge Martin dokonce klesl na třetí místo za Marca Márqueze.

Viňales si dojel pro svou první výhru ve sprintu. Druhý skončil Marc Márquez, jenž byl v portugalském sprintu na podiu i v loňském roce, když ještě jezdil na Hondě. Jorge Martin, který je považován za krále sprintů (loni jich vyhrál hned devět), tentokrát obsadil třetí místo. Bagnaia dorazil do cíle jako čtvrtý a zůstává v čele šampionátu. První pětku v dnešním sprintu uzavřel Miller.

GP Portugalska - MotoGP, sprint

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Maverick Viñales Aprilia 19'49,636
2 Marc Marquez Ducati 1,039
3 Jorge Martin Ducati 1,122
4 Francesco Bagnaia Ducati 4,155
5 Jack Miller KTM 4,329
6 Enea Bastianini Ducati 4,384
7 Pedro Acosta KTM 5,088
8 Aleix Espargaro Aprilia 6,161
9 Fabio Quartararo Yamaha 7,501
10 Raul Fernandez Aprilia 8,484
11 Marco Bezzecchi Ducati 9,529
12 Miguel Oliveira Aprilia 10,519
13 Alex Marquez Ducati 11,458
14 Joan Mir Honda 14,035
15 Augusto Fernandez KTM 14,853
16 Franco Morbidelli Ducati 16,049
17 Takaaki Nakagami Honda 16,398
18 Luca Marini Honda 24,907
Neklasifikováni
  Johann Zarco Honda 09'16,362
  Fabio Di Giannantonio Ducati 05'02,729
  Brad Binder KTM 05'00,299
  Alex Rins Yamaha 03'21,674

Foto: Aprilia

Doporučujeme

Články odjinud