MotoGP: Viñales si připsal další výhru ve sprintu

MotoGP: Viñales si připsal další výhru ve sprintu

Maverick Viñales vyhrál druhý sprint v řadě. Spolu s ním se dnes na podium podívali i jeho krajané Marc Márquez a Jorge Martin.

Americký sprint třídy MotoGP byl vypsán na 10 kol. Z první pozice do něj startoval Maverick Viñales. Spolu s ním vyráželi z první řady také Pedro Acosta a Marc Márquez.

Po startu se vedení ujal Viňales. Na druhé místo se posunul Marc Márquez. Acosta klesl na třetí příčku. Krátce po startu skončil na zemi Takaaki Nakagami. A ještě během prvního kola se zakouřilo od stroje Fabia di Giannantonia. Ital tím pádem musel odstoupit. Daleko dnes nedojel ani Augusto Fernandez. Španěl ukončil své počínání pádem.

Devět kol před koncem pokračoval na první pozici Viňales. Marc Márquez držel druhé místo. Nic se neměnilo ani na třetí pozici, kde jezdil Acosta. První tři jezdci jeli těsně za sebou. Čtvrtý Bastianini již měl menší ztrátu. Bastianini ovšem čtvrté místo dlouho neudržel. Brzy se před něj dostal Martin, jemuž se dnes nepovedla kvalifikace zrovna ideálním způsobem – dvakrát během ní upadl a nakonec se musel smířit s šestým místem na roštu.

Sedm kol před závěrem upadl Joan Mir. Pořadí na prvních třech místech se neměnilo. Viňales si ovšem v čele vybudoval náskok. Marc Márquez sice zůstával druhý, ale Acosta s Martinem rozhodně nevypadli, že by chtěli zůstat za ním. První pětku uzavíral Bastianini, nicméně ten na trojici bojující o druhé místo ztrácel čím dál více.

Pět kol před koncem se Acosta pokusil zaútočit na Márqueze, ale neuspěl, naopak jej o něco málo později předjel Martin.

V nájezdu do dalšího kola vedl Viňales zhruba i 1,8 s před Marcem Marquezem. Třetí byl Martin, jemuž se ve sprintech tradičně daří. Acosta jezdil na čtvrté pozici. První pětku uzavíral Aleix Espargaro. Na zemi skončil Johann Zarco. Jezdec naštěstí odešel po svých.

Do předposledního kola najel jako první Viňales s více než dvousekundovým náskokem před Marcem Márquezem. Třetí Jorge Martin byl přibližně sekundu za Márquezem.  Nováček Acosta pokračoval na čtvrté pozici. Aleix Espargaro uzavíral první pětku

V posledním kole se bojovalo hlavně na pozicích od šestého do třináctého místa, kde to bylo poměrně dost těsné. V první pětce se nic nezměnilo. Viňales nedal nikomu šanci a dojel si pro druhou sprintovou výhru v řadě. Marc Márquez obsadil druhé místo. Jorge Martin skončil třetí. Následovali Acosta a Espargaro. Šesté místo vybojoval Bastianini.

Martin zůstává v čele šampionátu, což by ovšem po dnešním sprintu zůstal v každém případě, protože před startem vedl o osmnáct bodů před Binderem a ve sprintu se rozdává jen dvanáct bodů. Nyní se na druhé místo průběžného pořadí šampionátu posunul Bastianini, jenž aktuálně na Martina ztrácí 24 bodů.

GP Amerik - MotoGP, sprint

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Maverick Viñales Aprilia 20'27,825
2 Marc Marquez Ducati 2,294
3 Jorge Martin Ducati 4,399
4 Pedro Acosta KTM 6,48
5 Aleix Espargaro Aprilia 6,657
6 Enea Bastianini Ducati 8,621
7 Jack Miller KTM 9,237
8 Francesco Bagnaia Ducati 9,349
9 Raul Fernandez Aprilia 9,637
10 Franco Morbidelli Ducati 9,894
11 Miguel Oliveira Aprilia 10,364
12 Brad Binder KTM 10,724
13 Marco Bezzecchi Ducati 11,549
14 Alex Marquez Ducati 15,468
15 Fabio Quartararo Yamaha 15,574
16 Alex Rins Yamaha 18,146
17 Luca Marini Honda 22,989
Neklasifikováni
  Johann Zarco Honda 12'29,006
  Joan Mir Honda 06'18,290
  Augusto Fernandez KTM  
  Takaaki Nakagami Honda  
  Fabio Di Giannantonio Ducati  

Foto: Aprilia

Doporučujeme

Články odjinud