MotoGP: Vítěz německého závodu se opět jmenuje Márquez

Márquez vítězí na Sachsenringu už od roku 2010 bez přerušení a nic se na tom nezměnilo ani nyní. Na podium se s Márquezem vydali i Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso.
MotoGP: Vítěz německého závodu se opět jmenuje Márquez

Už sedmý rok v řadě vyrážel na Sachsenringu z prvního místa Marc Márquez. Jako druhý startoval Hector Barbera a z třetí pozice vyjížděl Valentino Rossi. Po startu to bylo velmi těsné, ale vedení se ujal Márquez. Valentino Rossi se však značně snažil útočit a nedlouho po startu Márqueze překonal. Později Márquez klesl i za Doviho a za Petrucciho. Za druhým jmenovaným však dlouho nezůstal, protože mu předjetí rychle vrátil. Barbera po startu z druhého místa klesl na páté.

MotoGP: Z pole position na Sachsenringu vyrazí Márquez

MotoGP: Z pole position na Sachsenringu vyrazí Márquez

Boje mezi Petruccim a Márquezem pokračovaly a míchal se do nich i Barbera. Rychlý byl i za nimi jedoucí Miller – vítěz nizozemského závodu.

Daleko se na Sachsenringu nedostal Yonny Hernandez. Kolumbijec, který relativně dlouhou dobu vedl mokrý závod v Assenu, než upadl, tentokrát upadl už nedlouho po startu.

Sedmadvacet kol před cílem vedl Dovi, ale zle na něj dotíral Danilo Petrucci, kterému se na mokré dráze obyčejně daří. Rossi byl třetí, Márquez čtvrtý. Ještě během téhož kola dokázal Petrucci předjet svého krajana Doviho, ale Dovi se rozhodně nevzdával.

Vpřed se prodíral Miller – dvaadvacet kol před koncem už byl čtvrtý před Márquezem.

Dvacet kol před závěrem upadl z vedení Danilo Petrucci. Vedení se tak dostal Andrea Dovizioso. Výlet mimo trať si udělal Marc Márquez, ale ten se dokázal vrátit na trať, klesl však na deváté místo. Velkou rychlost nabral Hector Barbera, který se dostal na třetí místo.

Sedmnáct kol před cílem zamířil do pit lane na výměnu motocyklu Andrea Iannone, který před tím evidentně měl problém.

V dalším průběhu závodu se Hector Barbera prodral na druhé místo před Rossiho.

Čtrnáct okruhů před šachovnicí držel první místo Dovi. Barbera byl druhý a Rossi třetí. Na Sachsenringu v té době již nepršelo, trať osychala a jezdci jezdili na výměny motocyklů. O kolo později si pozice opět prohodili pozice Rossi a Barbera. Na první pozici se nic nedělo. V následujícím kole upadl Pol Espargaro, ale naštěstí je v pořádku.

MotoGP: Ve čtvrtém tréninku se do čela vrátil Iannone

MotoGP: Ve čtvrtém tréninku se do čela vrátil Iannone

Postupem času se k Barberovi přiblížil i Cal Crutchlow, který tak bojoval o umístění na podiu. Vysoké tempo v té době měl Valentino Rossi, který na druhém místě jezdil rychleji než v té době vedoucí Dovi. Celkově se čelo závodu začalo poměrně sjíždět. Rossi byl už relativně blízko Doviho a nedaleko za Rossim byli Barbera, Crutchlow a Miller.

Marc Márquez, který už měl za sebou výměnu motocyklu, postupoval vpřed. Devět kol před závěrem již byl šestý před Lorenzem a Pedrosou. V té době Barbera přišel o provizorní podium – klesl za Crutchlowa a Brit dokonce začal útočit i na Rossiho.

Sedm kol před cílem zamířili do boxů na výměnu Dovi, Rossi, Barbera, Crutchlow. Do vedení se tak dostal Miller, který ještě neměl vyměněno. Na druhou příčku se posunul Márquez, který naopak už vyměnil motocykl dávno a každým kolem snižoval svou ztrátu na přední jezdce, kteří nakonec po výměně klesli za něj. Na trati pak Márquez předjel Millera, kterého výměna motocyklu teprve čekala.

Šest kol před cílem byl třetí Redding, ale jak se Miller dále propadal, dostal se Redding na druhé místo. Na třetí se posunul Dovi. Čtyři kola před koncem už byl Miller až osmý.

Tři okruhy před šachovnicovým praporkem Crutchlow hodně dotíral na v té době třetího Doviho. V následujícím okruhu se Britovi podařilo Itala překonat a odsunout ho tak mimo podium.

MotoGP: Přerušený nizozemský závod ovládl Miller

MotoGP: Přerušený nizozemský závod ovládl Miller

Vedení držel Márquez a měl obrovský náskok před dvacet vteřin. Druhý byl Redding, ale Crutchlow s tím evidentně nesouhlasil. V nájezdu do posledního kola předjel Crutchlow Reddinga. Poté se před Reddinga dostal i Dovi.

Marc Márquez si vyjel další vítězství na Sachsenringu – je to jeho sedmé vítězství v řadě na tomto okruhu. Crutchlow skončil druhý. Na podium se dostal i Dovi. Na Reddinga nakonec zbyla nepopulární bramborová medaile. První pětici uzavřel Iannone. Jako šestý do cíle dorazil Dani Pedrosa. Následovali Miller, Rossi a Barbera. Bautista uzavřel desítku.

Nyní mají jezdci letní přestávku. Další závod se pojede až v polovině srpna v Rakousku.

GP Německa - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Marc MARQUEZ Honda 140,4 47'03,239
2 Cal CRUTCHLOW Honda 139,9 9,857
3 Andrea DOVIZIOSO Ducati 139,8 11,613
4 Scott REDDING Ducati 139,8 11,992
5 Andrea IANNONE Ducati 139,3 22,755
6 Dani PEDROSA Honda 139,1 25,92
7 Jack MILLER Honda 139,1 26,043
8 Valentino ROSSI Yamaha 139,1 26,449
9 Hector BARBERA Ducati 139,1 26,614
10 Alvaro BAUTISTA Aprilia 138,8 31,274
11 Eugene LAVERTY Ducati 138,4 41,208
12 Maverick VINALES Suzuki 138,3 42,158
13 Bradley SMITH Yamaha 137,3 +1'03,129
14 Aleix ESPARGARO Suzuki 137,2 +1'06,091
15 Jorge LORENZO Yamaha 136,6 +1'17,694
16 Tito RABAT Honda 133,5 1 kolo
17 Loris BAZ Ducati 128,3 2 kola
18 Yonny HERNANDEZ Ducati 125,1 3 kola
Neklasifikováni    
  Pol ESPARGARO Yamaha 137,5 13 kol
  Danilo PETRUCCI Ducati 126,4 18 kol