MotoGP: Vítězem prvního virtuálního závodu se stal Alex Márquez

Deset jezdců MotoGP dnes absolvovalo první virtuální závod v Mugellu. Z pole position startoval Fabio Quartararo. Vítězem se stal Alex Márquez.

Dnes se jel první virtuální závod MotoGP. Závodilo se na dráze v Mugellu. Nejprve jezdci absolvovali pětiminutovou kvalifikaci a následně jeli šestikolový závod.

Virtuálního závodu se zúčastnilo deset jezdců z aktuálního startovního pole, jmenovitě to byli Marc a Alex Márquezovi, Francesco Bagnaia, Iker Lecuona, Miguel Oliveira, Aleix Espargaro, Joan Mir, Alex Rins, Maverick Viňales a Fabio Quartararo.

V kvalifikaci si nejlépe vedl Fabio Quartararo, na což už jsme zvyklí ze skutečných závodů. Hned po startu ovšem Quartararo upadl a s sebou vzal i svého budoucího týmového kolegu Viňalese. Naštěstí je to virtuální závod, takže se nikomu nemohlo nic zlého stát a jezdci se zase velmi rychle připojili zpět do závodu.

V neděli 29. března se pojede první virtuální závod MotoGP

V neděli 29. března se pojede první virtuální závod MotoGP

Vedení se ujal Alex Márquez. Obzvlášť v úvodu na mladšího z bratrů Márquezových hodně útočil Francesco Bagnaia. Chvíli se i ukázal před ním, ale Alex se brzy zase vrátil zpátky na první pozici a tam pak zůstal až do cíle.

Alex Márquez se tedy raduje z vítězství v prvním virtuálním závodě. Francesco Bagnaia dorazil do cíle jako druhý. Třetí skončil Maverick Viňales a jako čtvrtý dojel Fabio Quartararo, přestože oba v úvodu upadli. Padali ovšem i jiní jezdci a mnozí z nich skončili na zemi i několikrát.

Jako pátý dorazil do cíle Marc Márquez. Další jezdci se seřadili následovně: Alex Rins skončil šestý, Joan Mir sedmý, Miguel Oliveira osmý, Iker Lecuona devátý a na Aleixe Espargara zbylo poslední místo.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz
20. září | Nagashima zajel nejlepší čas dnešního warm upu a následně drsně upadl. odkaz
20. září | Tatsuki Suzuki má po pádu v kvalifikaci zlomené levé zápěstí, do závodu tedy nenastoupí. odkaz
19. září | Xavi Vierge sice v kvalifikaci upadl, ale do závodu odstartuje jako třetí. odkaz