MotoGP: Zkrácenému závodu dominoval Márquez

Závod MotoGP musel být zkrácen kvůli včerejšímu problému s Reddingovou pneumatikou, nutná byla i výměna gum během závodu. Na podiu nakonec skončili Marquez, Rossi a Pedrosa.
MotoGP: Zkrácenému závodu dominoval Márquez

Z první řady se do argentinského závodu vydávali Márquez, Rossi a Lorenzo. Po startu se do čela dostal Lorenzo. Poté jej vystřídal Dovizioso.  V následující fázi se Lorenzo propadal a Rossi a Márquez zůstali těsně za vedoucím Doviziosem a rozhodně se nechtěli smířit se svými pozicemi. Márquez se snažil útočit na druhého Rossiho. Rossi zase tlačil na Doviho.

Dlouho v závodě nevydržel Cal Crutchlow. Jezdec upadl a přišel tak o veškeré naděje, že by mohl zopakovat svůj loňský úspěch v podobě umístění na podiu. Zároveň s Crutchlowem upadl i Aleix Espargaro. Oba se po nehodách rozběhli ke svým strojům a pokračovali v jízdě.

Osmnáct kol před cílem zkráceného závodu zaútočil Márquez na Rossiho a předjel jej. Hned poté se pustil i do Doviho a dostal se i před něj. Dovi se sice ještě snažil s Márquezem bojovat. Při jednom z útoků se málem před Márqueze dostal, ale nakonec klesl na třetí místo za Rossiho.

MotoGP: Z pole position se raduje Márquez

MotoGP: Z pole position se raduje Márquez

V té době skončil na zemi Jack Miller. Závodník je v pořádku, ale jeho stroj udělal několik kotrmelců.

Lorenzo se v závodě propadal a nakonec skončil na zemi. V té chvíli bylo jisté, že Lorenzo nenaváže na svou katarskou výhru a že v Argentině uvidíme jiného vítěze.

I čtrnáct okruhů před cílem vedl Márquez. Rossi byl druhý. O třetí místo bojovali jezdci Ducati – Dovizioso a Iannone. Za nimi kroužil Maverick Viňales. A byl to právě Viňales, kdo se zaradoval, protože předjel oba jezdce Ducati a dostal se na provizorní podium. Mezitím se odehrávaly boje mezi Rossim a Márquezem o první místo. Rossi předjel Márqueze v devátém z dvaceti kol, ale Márquez se rychle vrátil zpět vpřed.

Kvůli potížím s Reddingovou pneumatikou, k nimž došlo v sobotu, bylo nutné vydat speciální opatření, což znamenalo zkrácení závodu na dvacet kol a povinnou výměnu pneumatik během závodu. K této výměně došlo zhruba v polovině závodu. Jezdci zamířili do boxů a přeskočili na motocykly s novými pneumatikami. Vlivem výměn pneumatik se na okamžik na provizorním podiu objevil Esteve Rabat, ale pak se pořadí opět srovnalo.

Devět kol před cílem vedl Márquez, Rossi byl druhý a Viňales třetí. Za Viňalesem byli oba jezdci Ducati.

Postupem času se Márquezovi podařilo ujet Rossimu. Viňales držel třetí místo a navíc nebyl příliš daleko od druhého Rossiho. Musel si však dávat pozor i na jezdce Ducati, kteří se stále drželi nedaleko za ním.

Pět kol před závěrem zastavil u trati Scott Redding. Jednalo se o technický problém. Jezdec se rozčiloval.

O kolo později se Viňales pokusil zaútočit na rovince na Rossiho, ale Rossi nakonec dokázal udržet jednadvacetiletého Španěla za sebou. Pak si spíše musel Viňales dávat pozor na Iannoneho, který se dostal před svého kolegu Doviho a měl snahu postupovat ještě dále. Nakonec ani nemusel Iannone Viňalese předjet, protože Viňales těsně před Italem upadl. Viňales je v pořádku. Iannone se dostal na třetí místo těsně za Rossiho. Bylo evidentní, že Iannone by se rád dostal před Rossiho. Marc Márquez již byl v té době daleko v předu.

V předposledním kole předvedla trojice Italů (Rossi, Iannone a Dovi) velký souboj. Iannone se dostal před Rossiho, pak se do předjíždění pustil Dovi a do posledního kola najížděl na druhém místě právě Dovi. Iannone byl třetí a Rossi až čtvrtý.

MotoGP: Do nové sezóny vstoupil nejlépe Lorenzo

MotoGP: Do nové sezóny vstoupil nejlépe Lorenzo

Rossi se ovšem nechtěl smířit s tím, že by ani tentokrát nebyl na podiu, a tak se snažil, co to šlo. Boj měl nakonec takové rozuzlení, že oba jezdci Ducati skončil na zemi  a Rossi dojel druhý. Iannone totiž při předjíždění Doviziosa upadl a smetl i Doviho. Jejich incident je vyšetřován.

Z výhry se raduje Marc Márquez, který na stupních vítězů upadl. Rossi skončil druhý a na podium se po pádu jezdců Ducati dostal Dani Pedrosa.

Eugene Laverty si zajistil bramborovou medaili. První pětici uzavřel Hector Barbera. Za Barberou dorazil do cíle jeho krajan Pol Espargaro. Týmový kolega mladšího z bratrů Espargarových – Bradley Smith dokončil závod za svým kolegou. Body za deváté místo si z Argentiny veze Esteve Rabat. Elitní desítku uzavřel Alvaro Bautista.

Dovizioso nakonec svůj stroj do cíle dotlačil na třináctém místě.

Další závody se pojedou již za týden v Austinu.

GP Argentiny - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Marc MARQUEZ Honda 168,4 34'13,628
2 Valentino ROSSI Yamaha 167,8 7,679
3 Dani PEDROSA Honda 166,2 28,1
4 Eugene LAVERTY Ducati 165,5 36,542
5 Hector BARBERA Ducati 165,5 36,711
6 Pol ESPARGARO Yamaha 165,4 37,245
7 Stefan BRADL Aprilia 165,1 41,353
8 Bradley SMITH Yamaha 164,4 50,709
9 Tito RABAT Honda 164,4 50,983
10 Alvaro BAUTISTA Aprilia 163,6 +1'01,388
11 Aleix ESPARGARO Suzuki 163 +1'08,868
12 Michele PIRRO Ducati 162,2 +1'18,987
13 Andrea DOVIZIOSO Ducati 161,1 +1'33,419
Neklasifikováni    
  Andrea IANNONE Ducati 167,8 1 kolo
  Cal CRUTCHLOW Honda 164,2 1 kolo
  Maverick VINALES Suzuki 167,5 3 kola
  Scott REDDING Ducati 165,2 5 kol
  Loris BAZ Ducati 161,7 8 kol
  Jorge LORENZO Yamaha 167,9 15 kol
  Jack MILLER Honda 166,8 17 kol
  Yonny HERNANDEZ Ducati 164,1 18 kol
4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz