Na dráze jsou sice nerovnosti, ale to je stejné pro všechny, říká Melandri

Oba jezdci Gresiniho týmu San Carlo zvládli páteční trénink s časy v první desítce a stejně jako ostatním vadí nerovná část původního okruhu, která klade zvýšené nároky na nastavení.

Marco Melandri zvládl téměř šestikilometrové kolo za 2´07,588 sekundy, což dnes stačilo na sedmou pozici ve výsledkové listině prvního volného tréninku. „Je to neuvěřitelný okruh a jízdu si tam opravdu užíváte, ale je škoda těch hrbolů, kterých tam je dost, ale to je stejné pro všechny,“ řekl Marco Melandri. „Přesto doufám, že se na to v budoucnu zaměří, protože jinak je to bezvadná dráha.“

„Odvedli jsme dobrou práci, začali s nastavením z Mugella a potom jej postupně přizpůsobovali požadavkům tohoto nového okruhu. V závěru jsem na dráhu vyjel s tvrdou zadní pneumatikou a měl velmi dobrý pocit, ale zrovna začalo pršet a musel se vrátit do boxů. Věřím si a těším se na zítřek,“ řekl závěrem Melandri.

Melandriho týmový kolega Marco Simoncelli zajel devátý čas, ale jak sám uvedl věří, že se už v sobotu výrazně zlepší, protože v době, kdy začalo na okruhu pršet měl rozjeté velmi rychlé kolo. „Tak bylo to poměrně dobré jen škoda toho deště, protože ten nám o něco dříve ukončil trénink,“ konstatoval Marco Simoncelli.

„Mám pocit, že jsem ke konci mohl jet rychleji, zvlášť v momentě, kdy začalo pršet, protože jsem byl za Doviziosem a získal jasnější představu o závodní stopě, ale jinak cítím spokojenost a jistotu,“ pokračoval Ital. „Dráha je skvělá, jen škoda těch několika hrbolů, ale na tom ještě musíme zapracovat s nastavením, abychom je bez problému zvládli. Chceme rovněž změnit převodové poměry, protože nyní jsou příliš dlouhé.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz