Na Ducati byl podán protest kvůli jednomu aerodynamickému prvku

Ducati nasadila do závodu v Kataru nový aerodynamický prvek. Po závodě pak konkurenční výrobci podali protest.
Na Ducati byl podán protest kvůli jednomu aerodynamickému prvku

Během tréninků v Kataru otestoval Danilo Petrucci nový aerodynamický prvek. Jednalo se konkrétně o nový prvek na kyvné vidlici (tzv. winglet). Zařízení bylo umístěno těsně před zadní pneumatikou a předpokládá se, že by mělo sloužit k jejímu chlazení. V závodě pak tento prvek nasadili oba jezdci tovární Ducati – tedy Petrucci i Dovizioso. Dovizioso následně závod vyhrál.

Konkurenční výrobci (konkrétně Honda, Suzuki, Aprilia a KTM) pak podali stížnost k ředitelství závodu a žádali o posouzení, zda tento nový prvek na strojích Ducati odpovídá pravidlům.

MotoGP v Kataru: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Kataru: Ohlasy prvních pěti v cíli

Pochybnosti ohledně legálnosti tohoto prvku panovaly už dříve, nicméně bez oficiálního protestu nemohli techničtí komisaři nic dělat. Až po oficiálním protestu si vyžádali vydání těchto součástek k prozkoumání.

Petrucciho šesté místo a Doviho vítězství tedy bylo nějakou dobu v ohrožení, nicméně teď už se fanoušci těchto jezdců nemusejí ničeho obávat. Komisaři došli k závěru, že žádná pravidla nebyla porušena, takže výsledky závodu v Kataru už jsou oficiálně potvrzeny.

Zdroj: motorsport.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.