Na Edwardse velmi zapůsobily pneumatiky Bridgestone

Američan si vyzkoušel simulaci závodu, Toseland hledal jistotu.
Tým Monster Yamaha Tech 3 v úterý pozdě večer dokončil své úspěšné vystoupení v druhém předsezonním testu v Kataru. Colin Edwards vypadal během třídenního testu velmi uvolněně a pravidelně se umisťoval v první polovině výsledkové listiny. James Toseland po svém pádu ve vysoké rychlosti během posledního testu v Sepangu, zase získával zpátky potřebnou jistotu v jízdě na své satelitní Yamaze.

Colin Edwards se opravdu brilantně vypořádal s přechodem na pneumatiky japonského výrobce Bridgestone a od prvního testu v Malajsii je vidět, že mu prostě sedí. Úterní devátý Američanův nejlepší čas 1:57,515 sekundy byl jen o 0,291 sekundy pomalejší než čas čtvrtého Chrise Vermeulena.

Vzhledem k tomu, že se v Kataru už za měsíc pojede první závod sezóny, hodně jezdců si poslední večer v Losail vyzkoušelo simulaci závodu. Ne jinak tomu bylo v případě amerického jezdce Monster Yamaha Tech 3, který si zajel všech dvaadvacet kol a nejen, že jeho časy byly velmi konzistentní, ale v posledním kole dokonce nastavil nejlepší čas simulace.

„Jsem opravdu spokojený s tímto testem,“ uvedl později Edwards. „Musím říct, že kombinace Yamahy a Bridgestone je velmi působivá. Právě jsem se soustředil na vhodné nastavení pro závod, třebaže očekáváme o něco vyšší teploty, když se tady vrátíme zpátky, ale věříme si.“

„Nemohl jsem uvěřit simulaci závodu,“ pokračoval Edwards. „Přilnavost pneumatik Bridgestone je skutečně neuvěřitelná a opravdu na mě zapůsobily.Čím déle jedete tím se přilnavost zlepšuje a můj nejlepší čas na kolo jsem zajel v posledním kole simulace. To je něco, na co nejsem vůbec zvyklý. Cítím se silnější a mnohem více motivovanější než kdykoliv před tím,“ řekl závěrem Colin Edwards.

Jeho týmový kolega, britský závodník James Toseland v Kataru postupně získával potřebnou jistotu, ale i když se postupně zlepšoval, znamenalo to většinou umístění ve spodní části výsledkové listiny.

Nicméně po třech dnech v Kataru Toseland odjíždí v mnohem lepší náladě než tomu bylo minule v Malajsii, když uvedl: „Nebyl to jednoduchý test, ale poslední večer jsem měl pocit, že jsme nalezli dobrý směr a já se cítil na motocyklu daleko více pohodlněji. Nehoda v Sepangu zasáhla mou sebedůvěru a chvíli mi trvalo než jsem našel svůj rytmus, ale mám pocit, že už nyní můžu jet rychleji. Jen potřebuji jezdit na motocyklu.“Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz