Na okruhu v Argentině hořelo

Argentinský okruh Termas de Rio Hondo tento týden zasáhl silný požár.
Na okruhu v Argentině hořelo

Na okruhu Termas de Rio Hondo, kde se jezdí motocyklová Grand Prix Argentiny, tento týden hořelo. Nejvíce zasaženými oblastmi jsou boxy, tiskové středisko, sídlo ředitelství závodu a VIP zóna.

„Celá budova boxů byla bohužel zničena požárem,“ sdělil Héctor Farina, generální ředitel autodromu Termas de Rio Hondo. „Tento sektor zahrnoval také tiskové středisko, ředitelství závodu a VIP salonky,“ upřesnil Farina. „Muzeum a kontrolní věž, které jsou umístěny na okrajích, spolu s dalšími kancelářemi a mininemocnicí, nejsou nijak významně poškozené,“ dodal ředitel argentinského okruhu.

Změny v kalendáři – na úvod dva závody v Kataru a poté jeden v Portugalsku

Změny v kalendáři – na úvod dva závody v Kataru a poté jeden v Portugalsku

Generální ředitel dále zdůraznil, že okruh byl plně pojištěn proti požáru, takže tím budou škody na majetku pokryty. Od pondělí se začne s opravami, které budou trvat několik měsíců. „Od nynějška budeme usilovně pracovat a jsme přesvědčeni, že s vynaloženým úsilím a odhodláním dosáhneme cíle znovu uspořádat Grand Prix MotoGP v Argentině,“ uzavřel Farina.

Příčina požáru je zatím předmětem vyšetřování. V době požáru v budově nikdo nebyl, takže naštěstí nikdo neutrpěl újmu na zdraví.

Velká cena Argentiny se měla původně jet v dubnu, ale vzhledem k pokračující pandemii koronaviru musela být odložena na neurčito s tím, že by se eventuálně mohla konat v závěrečné fázi letošní sezóny, pokud to epidemiologická situace dovolí.

Požár na okruhu Termas de Rio Hondo - video zde

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.