Na okruhu v Argentině hořelo

Na okruhu v Argentině hořelo

Argentinský okruh Termas de Rio Hondo tento týden zasáhl silný požár.

Na okruhu Termas de Rio Hondo, kde se jezdí motocyklová Grand Prix Argentiny, tento týden hořelo. Nejvíce zasaženými oblastmi jsou boxy, tiskové středisko, sídlo ředitelství závodu a VIP zóna.

„Celá budova boxů byla bohužel zničena požárem,“ sdělil Héctor Farina, generální ředitel autodromu Termas de Rio Hondo. „Tento sektor zahrnoval také tiskové středisko, ředitelství závodu a VIP salonky,“ upřesnil Farina. „Muzeum a kontrolní věž, které jsou umístěny na okrajích, spolu s dalšími kancelářemi a mininemocnicí, nejsou nijak významně poškozené,“ dodal ředitel argentinského okruhu.

Generální ředitel dále zdůraznil, že okruh byl plně pojištěn proti požáru, takže tím budou škody na majetku pokryty. Od pondělí se začne s opravami, které budou trvat několik měsíců. „Od nynějška budeme usilovně pracovat a jsme přesvědčeni, že s vynaloženým úsilím a odhodláním dosáhneme cíle znovu uspořádat Grand Prix MotoGP v Argentině,“ uzavřel Farina.

Příčina požáru je zatím předmětem vyšetřování. V době požáru v budově nikdo nebyl, takže naštěstí nikdo neutrpěl újmu na zdraví.

Velká cena Argentiny se měla původně jet v dubnu, ale vzhledem k pokračující pandemii koronaviru musela být odložena na neurčito s tím, že by se eventuálně mohla konat v závěrečné fázi letošní sezóny, pokud to epidemiologická situace dovolí.

Požár na okruhu Termas de Rio Hondo - video zde

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud