Na pokrytí ztráty letošní Velké ceny dá Brno 4,7 milionu a kraj 9,4 milionu

Aktuálně se řeší pokrytí ztráty GP České republiky. Výše ztrát je 31 milionů korun. Brno počátkem tohoto týdne schválilo, že na pokrytí ztrát poskytne částku 4,7 milionu korun. Jihomoravský kraj dnes schválil, že přidá 9,4 milionu korun. Zhruba 17 milionů je však ještě nutné sehnat.
Na pokrytí ztráty letošní Velké ceny dá Brno 4,7 milionu a kraj 9,4 milionu

Celkové náklady na pořádání letošního ročníku GP České republiky byly 170 milionů. Brno poskytlo částku 10 milionů korun, kraj dal 20 milionů a z ministerstva přišlo 39 milionů, 70 milionů se vybralo na vstupném, z čehož vyplývá, že 31 milionů chybí. Pořadatelský spolek nyní řeší, jak pokrýt tuto ztrátu.

Zastupitelé města Brna už počátkem tohoto týdne schválili, že Brno poskytne 4,7 milionu korun. Jihomoravský kraj dnes schválil poskytnutí částky 9,4 milionu korun. Stále však zbývá zhruba 17 milionů korun, které je třeba sehnat. Tato částka by měla přijít od ministerstva školství. Ministerstvo ovšem nepočítá s tím, že by peníze poskytlo, protože dle vyjádření ministerstva výši dotace pro rok 2018 již nelze po uzavření dotačního řízení změnit.

Opět se řeší financování GP České republiky

Opět se řeší financování GP České republiky

Primátorka města Brna Markéta Vaňková k tomu řekla, že pořadatel nechce změnit výši dotace, ale požádat o vyrovnávací platbu, což je něco jiného. Pokud ministerstvo výše zmíněnou částku nakonec nedodá, budou se muset hledat jiné způsoby, jak částku uhradit. V nejhorším bude částka zaplacena z rozpočtů města a kraje.

Financování GP České republiky se rozhodně neřeší poprvé. Příští rok by se ovšem mohla situace s financováním závodu zlepšit. Ministerstvo pro místní rozvoj by totiž mohlo pro příští ročník poskytnout až 60 milionů. MMR o této částce jedná s ministerstvem financí.

Příští ročník GP České republiky se pojede ve dnech 2. až 4. srpna 2019. Bude se jednat o čtvrtý ročník pořádaný Spolkem. Předprodej vstupenek byl zahájen počátkem prosince.

Zdroj: sport.cz, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.