Na startu na tom musím být mnohem lépe, říká Karel Abraham

V Itálii absolvoval Karel Abraham teprve druhý závod s motocyklem FTR a po startu z dvacáté pozice projel cílem klání třídy Moto2 sedmnáctý, což znamená, že ani v dnešním závodu nezískal ani jeden bod.

Po startu z dvacáté pozice se propadl na sedmadvacátou příčku a tam začala jeho cesta zpět. Podařilo se mu dostat na sedmnáctou pozici, když v závěru předjel zkušeného Itala Roberta Rolfa. K patnácté bodované pozici to už ale nešlo stihnout, protože patnáctý Fonsi Nieto měl před českým závodníkem náskok ve výši pěti sekund.

„Po dvou závodech, kdy jsem skončil po pádu na zemi, jsem dojel do cíle, ale samozřejmě spokojený být nemohu,“ uvedl Karel Abraham. „Za sedmnácté místo se body nedostávají. V kvalifikaci jsem sice zajel v Mugellu svůj nejlepší výsledek, ale pokud chci získávat body, musím na tom být na startu mnohem lépe.“

„Dnes jsem startoval v polovině jezdeckého pole a v první zatáčce klesl asi o sedm míst. Byla to opět obrovská mačkanice a po dvou pádech jsem byl přece jen opatrnější. Pak to nebylo úplně špatné, postupoval jsem dopředu, i když přední kolo odskakovalo a chvílemi jsem musel dost bojovat.“

„Co mi určitě v Mugellu pomohlo, byl rozhovor s Alexem Debonem, který jede také s FTR, ale musíme si toho příště říct ještě víc,“ řekl závěrem jezdec brněnského týmu Cardion AB Motoracing, který měl s Alexem Debonem v Itálii hned dvě schůzky.


18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz