Na testech v Barceloně byl nejrychlejší Lorenzo a vrací se Suzuki

Celkem devatenáct jezdců ještě zůstalo v Barceloně. Zúčastnili se tam testů, v nichž zajel nejrychlejší kolo vítěz včerejšího závodu - Jorge Lorenzo.

Jorge Lorenzo včera vyhrál závod na katalánském okruhu a výborně se mu na tomto okruhu dařilo i dnes, kdy se s časem 1:41,904s stal nejrychlejším jezdcem dnešních testů. Se ztrátou 0,051s skončil za Lorenzem Nicky Hayden a pomyslné pódium uzavřel Stefan Bradl. Do první pětice se vešli i bývalí týmoví kolegové – Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow.

Testů v Barceloně se účastnili i naši závodníci – Karel Abraham a Lukáš Pešek. Abraham obsadil čtrnácté místo a Pešek devatenácté.

Nejvíce kol v testech (73) odjeli Nicky Hayden a Randy de Puniet. Nejméně se na trati ukázal Bradley Smith, ten absolvoval jen 25 kol. Smith se stále potýká se zraněním z Mugella a po dnešních testech odjel do nemocnice na operaci. Bylo potřeba našít kožní štěp na levý malíček a zafixovat šroubem člunkovou kost.

Zajímavostí dnešních testů je návrat Suzuki. Už v květnu testoval motocykl Suzuki (na okruhu Motegi) Randy de Puniet a nyní se s tímto motocyklem objevil i na katalánském okruhu, kde zajel osmý nejrychlejší čas. Další testy motocyklu Suzuki se konají už ve středu v Aragonsku. Kromě Suzuki si v Aragonsku zajezdí i jezdci týmu Repsol Honda (ti už od úterý) a dále se zúčastní tým tovární Yamahy a LCR Honda.