Nakagami podstoupil další operaci ruky

Nakagami podstoupil další operaci ruky

Takaaki Nakagami si v Aragonii při kolizi s Marcem Márquezem poranil pravou ruku a s následky se potýká dosud. Nyní podstoupil další operaci.

Takaaki Nakagami se letos v září v Aragonii dostal do kolize s Marcem Márquezem. Japonec tehdy upadl a zranil si pravou ruku. Navzdory zranění absolvoval následující Velkou cenu v Japonsku. O domácí závod totiž nechtěl přijít, ale stav jeho ruky mu nedovolil podat takový výkon, jaký si představoval. Navíc se mu během japonského závodního víkendu zranění ruky zhoršilo.

Po Velké ceně Japonska tedy musel Nakagami podstoupit operaci a následně vynechal závody v Thajsku, Austrálii a Malajsii. Do posledního závod roku, který se jel ve Valencii, už Nakagami nastoupil, přestože stále nebyl zcela v pořádku.

Nyní musel Nakagami podstoupit další operační zákrok.  Během operace byla jezdci vyztužena šlacha a extenzor digiti minimi (tj. sval ze zadní skupiny svalů předloktí neboli natahovač malíku). Nyní bude jezdec rehabilitovat, aby byl připraven na únorové předsezónní testy.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud