Nakagami v Austrálii nepojede, nahradí jej Nagashima

Takaaki Nakagami se zotavuje ze zranění prstů. Do závodu v Austrálii tedy nenastoupí. Nahradí jej jeho krajan Tetsuta Nagashima.

Japonec Takaaki Nakagami upadl v aragonském závodě po kolizi s Marcem Márquezem. Japonec si při pádu poranil dva prsty pravé ruky. Krátce po nehodě podstoupil operaci. Navzdory bolestivosti zranění nakonec dokázal pár dní po operaci nastoupit do svého domácího závodu v Japonsku. Následně ovšem musel podstoupit další operaci, takže musel vynechat závod v Thajsku.

Při druhé operaci byla Nakagamimu transplantována kůže s cílem zacelit rány na prsteníčku a malíčku. Jezdec strávil několik dnů v nemocnici. Začátkem tohoto týdne pak absolvoval lékařskou kontrolu. Lékaři mu ovšem zatím ještě nařídili odpočinek. V Austrálii tedy nebude moci závodit. Nahradí jej jeho krajan Tetsuta Nagashima.

Nakagami věří, že do závodu, který se jede příští týden, už bude moci nastoupit, ale samozřejmě záleží na tom, co mu řeknou lékaři. Další kontrolu bude mít Nakagami příští pondělí.

„Po závodě v Japonsku jsem byl na další operaci prstů,“ sdělil Nakagami v tiskovém prohlášení. „Už se to hodně zlepšilo, ale stále je pro mě trochu náročné uchopit některé předměty. Cítím se dobře, nebolí mě to, ale doktor mi doporučil, abych si minimálně dva týdny odpočinul, což znamená, že vynechám GP Austrálie. Příští pondělí mě čeká další lékařská prohlídka, kde mi vyndají stehy a pak se rozhodneme, jestli budu moci závodit v Malajsii,“ dodal Japonec.

Zdroj: motogp.com Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře