Návrat Moto GP do Maďarska vypadá reálně

Velká cena Maďarska v minulém roce vypadla z kalendáře závodů mistrovství světa, protože nový závodní okruh Balatonring nebyl postaven v termínu, letos je ale situace příznivější.

V Maďarsku naposledy pořádali závod Grand Prix silničních motocyklů v roce 1992 a spuštěním nového maďarského okruhu se prestižní seriál mistrovství světa po osmnácti letech vrátí zpátky do země, která každoročně pořádá podnik světové série formule 1.

Loni byli Maďaři nuceni odvolat premiérovou Velkou cenu, což pro šampionát znamenalo, že namísto plánovaných osmnácti závodů sezony se jich tentokrát jelo jen sedmnáct, protože tehdy FIM maďarský podnik bez náhrady zrušila.

Letos vypadá situace mnohem lépe, protože jak uvedli představitelé Moto GP pro britský Motorcycle News, byli maďarskými kolegy ujištěni, že ve věci Grand Prix s datem devatenáctého září, probíhá vše podle plánu.

„V poslední době se práce zastavily kvůli sněhu, ale vypadá to, že si jsou jistí tím, že vše bude dokončeno v termínu,“ řekl Mike Trimby z Mezinárodní asociace závodních týmů. „Investovali do toho takovou spoustu peněz, že by přerušení v tomto momentě nemělo cenu.“

Do výstavby Balatonringu se rovněž zapojila maďarská vláda, která tento projekt podpoří finančně, takže by už snad nic nemělo stát v cestě, aby se v letošním roce maďarská Velká cena konečně uskutečnila.

V každém případě je letos v záloze španělský okruh Motorland Aragon, kde by v případě problémů s Balatonringem jezdci a týmy světového šampionátu čtrnáctý podnik sezony 2010 absolvovali v plánovaném termínu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz