Nejlepší čas a maximální rychlost třídy Moto2 v GP Itálie

Nejrychlejší kolo závodu Moto2 v italské Grand Prix zajel Andrea Iannone s motocyklem Speed Up, nejvyšší maximální rychlosti dosáhl Alex Debon na FTR.

Ital Iannone měl v Mugellu svůj den, protože vyhrál závod po startu z pole position a ještě k tomu zajel nejlepší kolo závodu. Jezdec týmu Fimmco Speed Up závodí s šestistovkovým prototypem Speed Up, což je vlastně upravená verze motocyklu britského výrobce FTR.

Nejlepší čas Lukáše Peška je šestnáctý, což ukazuje, že měl v Itálii motocykl připravený dobře a pád ve třetím kole závodu byl pro českého jezdce Matteoni CP Racing jedna velká smůla, protože na jeho časech z ranního warm-upu je jasně vidět, že tentokrát měl na to, aby zajel mnohem výraznější výsledek.

V pátém kole zajel sedmadvacátý nerychlejší čas závodu Karel Abraham z Cardion AB Motoracing. Český motocyklový závodník je na motocyklu FTR rychlejší než na předchozí značce RSV, ale s novým strojem se stále seznamuje a po startu z dvacáté pozice nakonec obsadil sedmnáctou příčku.

Nejlepší čas na kolo GP Itálie - Moto2:

P. Jezdec                                          
Země Tým                                             
Motocykl Čas V kole Ztráta
1. Andrea IANNONE ITA Fimmco Speed Up SPEED UP 1'55.647 2
2. Shoya TOMIZAWA JPN Technomag-CIP SUTER 1'56.213 2 0.566
3. Hector FAUBEL SPA Marc VDS Racing Team SUTER 1'56.227 3 0.580
4. Sergio GADEA SPA Tenerife 40 Pons PONS KALEX 1'56.248 3 0.601
5. Thomas LUTHI SWI Interwetten Moriwaki Moto2 MORIWAKI 1'56.263 2 0.616
6. Alex DEBON SPA Aeroport de Castello - Ajo FTR 1'56.335 3 0.688
7. Simone CORSI ITA JIR Moto2 MOTOBI 1'56.376 2 0.729
8. Gabor TALMACSI HUN Fimmco Speed Up SPEED UP 1'56.534 2 0.887
9. Julian SIMON SPA Mapfre Aspar Team SUTER 1'56.548 3 0.901
10. Toni ELIAS SPA Gresini Racing Moto2 MORIWAKI 1'56.594 2 0.947
11. Jules CLUZEL FRA Forward Racing SUTER 1'56.640 3 0.993
12. Alex DE ANGELIS RSM RSM Team Scot GP210 1'56.657 2 1.010
13. Stefan BRADL GER Viessmann Kiefer Racing SUTER 1'56.735 10 1.088
14. Mike DI MEGLIO FRA Mapfre Aspar Team SUTER 1'56.780 3 1.133
15. Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda PTT Singha SAG BIMOTA 1'56.827 12 1.180
16. Lukáš PEŠEK CZE Matteoni CP Racing MORIWAKI 1'56.837 2 1.190
17. Fonsi NIETO SPA Holiday Gym G22 MORIWAKI 1'56.842 3 1.195
18. Yuki TAKAHASHI JPN Tech 3 Racing TECH 3 1'56.874 2 1.227
19. Alex BALDOLINI ITA Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'56.973 8 1.326
20. Xavier SIMEON BEL Holiday Gym Racing MORIWAKI 1'57.058 3 1.411
21. Vladimir IVANOV UKR Gresini Racing Moto2 MORIWAKI 1'57.102 7 1.455
22. Axel PONS SPA Tenerife 40 Pons PONS KALEX 1'57.258 4 1.611
23. Raffaele DE ROSA ITA Tech 3 Racing TECH 3 1'57.330 2 1.683
24. Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team SUTER 1'57.335 3 1.688
25. Dominique AEGERTER SWI Technomag-CIP SUTER 1'57.338 14 1.691
26. Yonny HERNANDEZ COL Blusens-STX BQR-MOTO2 1'57.411 3 1.764
27. Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing FTR 1'57.473 5 1.826
28. Roberto ROLFO ITA Italtrans S.T.R. SUTER 1'57.503 3 1.856
29. Robertino PIETRI VEN Italtrans S.T.R. SUTER 1'57.526 2 1.879
30. Valentin DEBISE FRA WTR San Marino Team ADV 1'57.622 7 1.975
31. Mattia PASINI ITA JIR Moto2 MOTOBI 1'57.625 3 1.978
32. Claudio CORTI ITA Forward Racing SUTER 1'57.833 11 2.186
33. Vladimir LEONOV RUS Vector Kiefer Racing SUTER 1'57.897 6 2.250
34. Kenny NOYES USA Jack & Jones by A.Banderas PROMOHARRIS 1'57.898 3 2.251
35. Bernat MARTINEZ SPA Maquinza-SAG Team BIMOTA 1'58.051 4 2.404
36. Niccolo CANEPA ITA RSM Team Scot GP210 1'58.104 3 2.457
37. Arne TODE GER Racing Team Germany SUTER 1'58.106 4 2.459
38. Anthony WEST AUS MZ Racing Team MZ-RE 1'58.248 3 2.601
39. Anthony DELHALLE FRA Blusens-STX BQR-MOTO2 1'58.283 2 2.636
40. Yannick GUERRA SPA Holiday Gym G22 MORIWAKI 1'58.311 3 2.664

 

Alex Debon z Aeroport de Castello - Ajo byl v italské Grand Prix nejrychlejším v maximální rychlosti, když na stroji FTR dosáhl rychlosti 290,1 kilometrů v hodině. Nejlepším jezdcem na Suteru byl Švýcar Aegerter a na Moriwaki Toni Elías z Gresini Moto2.

Karel Abraham figuruje v tabulce maximálních rychlostí na čtvrtém místě, což je velmi příjemná změna od doby, kdy se s italským podvozkem RSA pravidelně umisťoval ve spodní části tabulky. Lukáš Pešek byl v pořadí sedmým nejrychlejším, když měřeným úsekem projel rychlostí 284,1 kilometrů v hodině.

Maximální rychlost GP Itálie - Moto2:

P. Jezdec                                              
Země Motocykl                   
Km/h
1. Alex DEBON SPA FTR 290.1
2. Dominique AEGERTER SWI SUTER 287.9
3. Ratthapark WILAIROT THA BIMOTA 286.3
4. Karel ABRAHAM CZE FTR 286.0
5. Toni ELIAS SPA MORIWAKI 285.0
6. Raffaele DE ROSA ITA TECH 3 284.4
7. Lukáš PEŠEK CZE MORIWAKI 284.1
8. Axel PONS SPA PONS KALEX 283.8
9. Vladimir IVANOV UKR MORIWAKI 283.3
10. Robertino PIETRI VEN SUTER 282.9
11. Yuki TAKAHASHI JPN TECH 3 282.8
12. Simone CORSI ITA MOTOBI 281.5
13. Roberto ROLFO ITA SUTER 280.4
14. Claudio CORTI ITA SUTER 280.4
15. Stefan BRADL GER SUTER 280.2
16. Mattia PASINI ITA MOTOBI 279.4
17. Thomas LUTHI SWI MORIWAKI 278.7
18. Julian SIMON SPA SUTER 278.6
19. Bernat MARTINEZ SPA BIMOTA 278.6
20. Gabor TALMACSI HUN SPEED UP 278.4
21. Sergio GADEA SPA PONS KALEX 278.4
22. Scott REDDING GBR SUTER 277.4
23. Mike DI MEGLIO FRA SUTER 276.9
24. Shoya TOMIZAWA JPN SUTER 276.6
25. Kenny NOYES USA PROMOHARRI 276.4
26. Fonsi NIETO SPA MORIWAKI 276.0
27. Arne TODE GER SUTER 275.9
28. Alex DE ANGELIS RSM FORCE GP210 275.8
29. Anthony DELHALLE FRA BQR-MOTO2 275.6
30. Yonny HERNANDEZ COL BQR-MOTO2 275.4
31. Hector FAUBEL SPA SUTER 275.3
32. Jules CLUZEL FRA SUTER 274.9
33. Valentin DEBISE FRA ADV 274.7
34. Xavier SIMEON BEL MORIWAKI 274.4
35. Vladimir LEONOV RUS SUTER 274.0
36. Andrea IANNONE ITA SPEED UP 273.2
37. Yannick GUERRA SPA MORIWAKI 272.2
38. Niccolo CANEPA ITA FORCE GP210 270.5
39. Alex BALDOLINI ITA I.C.P. 270.4
40. Anthony WEST AUS MZ-RE HONDA 267.5
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00