Nejlepší čas a maximální rychlost třídy Moto2 v GP Kataru

Nejrychlejší kolo v historicky prvním závodu střední kubatury Moto2 zajel v neděli Thomas Lüthi s Moriwaki, v maximální rychlosti dominoval Mattia Pasini s prototypem Motobi.

Vítěz závodu Shoya Tomizawa byl v nedělním závodu skutečně rychlý, protože zajel druhý nejlepší čas na kolo a v maximální rychlosti figuroval s údajem 274,8 km/h jako osmý v pořadí za českým závodníkem Lukášem Peškem.

Zklamáním můžeme označit výkon Niccola Canepy, který jakožto bývalý jezdec královské kubatury dokázal zajet až jednatřicátý čas na kolo a také jeho maximální rychlost 266,9 km/h byla za hranicí dvacítky.

Dvojice českých jezdců měla naprosto vyrovnané časy na kolo. Lukáš Pešek zajel v desátém kole sedmnáctý čas 2´03,575 sekundy a Karel Abraham už v šestém 2´03,605 sekundy, což v konečném hodnocení znamená osmnáctý čas.

Nejrychlejší čas na kolo v GP Kataru 2010 - Moto2:


Jezdec Země Tým Motocykl Čas V kole Kol Ztráta
1. Thomas LUTHI SWI Interwetten Moriwaki Moto2 MORIWAKI 2'02.537 4 20
2. Shoya TOMIZAWA JPN Technomag-CIP SUTER 2'02.728 10 20 + 0.191
3. Yuki TAKAHASHI JPN Tech 3 Racing TECH 3 2'02.738 7 7 + 0.201
4. Toni ELIAS SPA Gresini Racing Moto2 MORIWAKI 2'02.758 7 20 + 0.221
5. Roberto ROLFO ITA Italtrans S.T.R. SUTER 2'02.784 5 20 + 0.247
6. Jules CLUZEL FRA Forward Racing SUTER 2'02.878 7 20 + 0.341
7. Alex DEBON SPA Aeroport de Castello - Ajo FTR 2'03.045 3 20 + 0.508
8. Simone CORSI ITA JIR Moto2 MOTOBI 2'03.049 6 20 + 0.512
9. Gabor TALMACSI HUN Fimmco Speed Up SPEED UP 2'03.155 6 20 + 0.618
10. Mattia PASINI ITA JIR Moto2 MOTOBI 2'03.192 13 20 + 0.655
11. Ratth. WILAIROT THA Thai Honda PTT Singha BIMOTA 2'03.219 4 20 + 0.682
12. Alex BALDOLINI ITA Caretta Technology Race I.C.P. 2'03.371 8 20 + 0.834
13. Yonny HERNANDEZ COL Blusens-STX BQR-MOTO2 2'03.399 3 3 + 0.862
14. Kenny NOYES USA Jack & Jones by A.B. PROMOHARRIS 2'03.440 3 20 + 0.903
15. Sergio GADEA SPA Tenerife 40 Pons PONS KALEX 2'03.453 6 20 + 0.916
16. Andrea IANNONE ITA Fimmco Speed Up SPEED UP 2'03.561 6 20 + 1.024
17. Lukáš PEŠEK CZE Matteoni CP Racing MORIWAKI 2'03.575 10 20 + 1.038
18. Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing RSV 2'03.605 6 20 + 1.068
19. Raffaele DE ROSA ITA Tech 3 Racing TECH 3 2'03.640 2 2 + 1.103
20. Dom. AEGERTER SWI Technomag-CIP SUTER 2'03.641 4 20 + 1.104
21. Mike DI MEGLIO FRA Mapfre Aspar Team RSV 2'03.747 2 20 + 1.210
22. Arne TODE GER Racing Team Germany SUTER 2'03.752 4 20 + 1.215
23. Anthony WEST AUS MZ Racing Team MZ-RE HONDA 2'03.772 5 8 + 1.235
24. Fonsi NIETO SPA Holiday Gym G22 MORIWAKI 2'03.811 6 20 + 1.274
25. Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team SUTER 2'03.874 5 20 + 1.337
26. Anthony DELHALLE FRA Qatar Endurance Racing BQR-MOTO2 2'03.911 3 20 + 1.374
27. Claudio CORTI ITA Forward Racing SUTER 2'04.157 3 20 + 1.620
28. Hector FAUBEL SPA Marc VDS Racing Team SUTER 2'04.258 10 20 + 1.721
29. Valentin DEBISE FRA WTR San Marino Team ADV 2'04.333 5 20 + 1.796
30. Vladimir IVANOV UKR Gresini Racing Moto2 MORIWAKI 2'04.419 5 20 + 1.882
31. Niccolo CANEPA ITA RSM Team Scot FORCE GP210 2'04.450 3 20 + 1.913
32. Mashel AL NAIMI QAT Blusens-STX BQR-MOTO2 2'04.602 5 20 + 2.065
33. Axel PONS SPA Tenerife 40 Pons PONS KALEX 2'04.614 3 3 + 2.077
34. Vladimir LEONOV RUS Vector Kiefer Racing SUTER 2'04.922 7 7 + 2.385
35. Joan OLIVE SPA Jack & Jones by A.B. PROMOHARRIS 2'05.051 5 20 + 2.514
36. Robertino PIETRI VEN Italtrans S.T.R. SUTER 2'05.934 2 20 + 3.397
37. Bernat MARTINEZ SPA Maquinza-SAG Team BIMOTA 2'06.112 7 20 + 3.575
38. Yannick GUERRA SPA Holiday Gym G22 MORIWAKI 2'06.214 3 20 + 3.677

Maximální rychlost v GP Kataru 2010 - Moto2:


Jezdec Země Motocykl Km/h
1. Mattia PASINI ITA MOTOBI 277.5
2. Andrea IANNONE ITA SPEED UP 277.4
3. Sergio GADEA SPA PONS KALEX 276.1
4. Dominique AEGERTER SWI SUTER 276.1
5. Jules CLUZEL FRA SUTER 276.1
6. Arne TODE GER SUTER 276.0
7. Lukáš PEŠEK CZE MORIWAKI 274.9
8. Shoya TOMIZAWA JPN SUTER 274.8
9. Kenny NOYES USA PROMOHARRI 274.4
10. Scott REDDING GBR SUTER 274.2
11. Gabor TALMACSI HUN SPEED UP 273.6
12. Alex DEBON SPA FTR 273.6
13. Hector FAUBEL SPA SUTER 273.4
14. Axel PONS SPA PONS KALEX 273.1
15. Thomas LUTHI SWI MORIWAKI 272.7
16. Mike DI MEGLIO FRA RSV 272.7
17. Claudio CORTI ITA SUTER 272.5
18. Vladimir LEONOV RUS SUTER 272.3
19. Mashel AL NAIMI QAT BQR-MOTO2 272.1
20. Yuki TAKAHASHI JPN TECH 3 272.0
21. Simone CORSI ITA MOTOBI 272.0
22. Valentin DEBISE FRA ADV 272.0
23. Fonsi NIETO SPA MORIWAKI 271.8
24. Robertino PIETRI VEN SUTER 271.5
25. Vladimir IVANOV UKR MORIWAKI 271.4
26. Joan OLIVE SPA PROMOHARRI 271.0
27. Yonny HERNANDEZ COL BQR-MOTO2 270.6
28. Toni ELIAS SPA MORIWAKI 270.5
29. Karel ABRAHAM CZE RSV 270.0
30. Alex BALDOLINI ITA I.C.P. 269.5
31. Anthony WEST AUS MZ-RE HONDA 269.2
32. Raffaele DE ROSA ITA TECH 3 268.2
33. Niccolo CANEPA ITA FORCE GP210 266.9
34. Anthony DELHALLE FRA BQR-MOTO2 266.5
35. Yannick GUERRA SPA MORIWAKI 265.9
36. Ratthapark WILAIROT THA BIMOTA 265.0
37. Bernat MARTINEZ SPA BIMOTA 262.5
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18:51 | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
18:20 | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
17:47 | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.
15. října | Warm upy jsou zkráceny na 15 minut. Odkládají se i starty závodů.

Harmonogram

GP Japonska, Motegi
Pátek 13. října
Moto3 1. trénink   02:00–02:40
MotoGP 1. trénink   02:55–03:40
Moto2 1. trénink   03:55–04:40
Moto3 2. trénink   06:10–06:50
MotoGP 2. trénink   07:05–07:50
Moto2 2. trénink   08:10–08:55
Sobota 14. října
Moto3 3. trénink   02:00–02:40
MotoGP 3. trénink   02:55–03:40
Moto2 3. trénink   03:55–04:40
Moto 3 kvalifikace   05:35–06:15
MotoGP 4. trénink   06:30–07:00
MotoGP 1. kvalifikace   07:10–07:25
MotoGP 2. kvalifikace   07:35–07:50
Moto2 kvalifikace   08:05–08:50
Neděle 15. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00