Nejlepší čas a maximální rychlost Velké ceny Španělska

V závodu MotoGP zajel ve španělské Grand Prix nejrychlejší kolo Dani Pedrosa z Repsol Hondy, nejvyšší maximální rychlost patří Melandrimu z Gresiniho týmu San Carlo.

První závod mistrovství světa motocyklových prototypů v Evropě již tradičně přivítal na svém závodním okruhu jihošpanělský Jerez. Počasí všem přálo a závodníci královské kubatury vyrazili do sedmadvaceti kol v době, kdy teplota dráhy dosahovala čtyřiačtyřiceti stupňů.

Nejrychlejší čas na kolo zajel druhý muž výsledkové listiny a vítěz sobotní kvalifikace Dani Pedrosa už v druhém kole závodu Velké ceny Španělska. Ve stejném kole byl rychlý také Valentino Rossi z Fiat Yamahy, který byl pomalejší jen o dvě tisíciny sekundy. Třetí Casey Stoner již na Pedrosův čas ztratil přes dvě desetiny, když v třetím kole zajel čas 1´39,988 sekundy, což byl také poslední čas pod hranicí jedné minuty a čtyřiceti sekund.

Vítěz Velké ceny Španělska Jorge Lorenzo měl čtvrtý čas na kolo, ale pro ten si zajel až v neuvěřitelném čtyřiadvacátém kole závodu, což bylo v době, kdy do konce zbývaly jen tři kola a jezdec Yamahy razantně umazával z náskoku vedoucího Pedrosy. Těžko si dokážeme představit, jaká to asi musela být jízda, když jeho pneumatiky již musely být značně opotřebované.