Nejrychlejší čas katalánských testů zajel Márquez

Marc Márquez má v letošní sezóně na kontě sedm vítězství a vládne i testům. Dnes byl Márquez v katalánském testu nejrychlejší.

Po včerejším závodu v Katalánsku ještě jezdci královské kubatury zůstali na okruhu a dnes se zúčastnili testů. Dnešní den začal třicetiminutovým testem kratšího oblouku v zatáčce číslo 10. Jezdci měli za úkol posoudit, zda by nové uspořádání mohlo vést k lepší bezpečnosti v budoucnu.

Přestože odpoledne zahrozily tmavé mraky, déšť se na trať nesnesl. Většina testu proběhla pod slunečnou oblohou.

Závodníci zkoušeli nové přední pneumatiky Bridgestone, které by mohly být používány v pozdější fázi sezóny.

MotoGP: Ani v Katalánsku nikdo nepřerušil Márquezovu vítěznou sérii

Marc Márquez, nejrychlejší jezdec dnešního testu, se se svým týmem zaměřil na nastavení elektroniky. Jezdci Yamahy zkoušeli na nové specifikaci motoru pro rok 2015. Nový motor testoval i Randy de Puniet, v jeho případě se jednalo o motor pro Suzuki. Bradl pracoval na geometrii zavěšení.

Při dnešních testech zajelo měřené kolo celkem 23 závodníků. Mezi nimi byl i Karel Abraham, který zaznamenal šestnáctý nejlepší čas. Nejvíce se na trati ukazoval Dominique Aegerter. Švýcar dnes testoval stroj MotoGP poprvé a odkroužil 90 kol. Nejméně se svezl Broc Parkes (12 kol).