Nejrychlejší čas na kolo třídy MotoGP v GP Japonska

Nejrychlejší kolo pro Lorenza, maximální rychlost pro Pedrosu.

Klepněte pro větší obrázekDnešní závod královské kubatury v Japonsku naštěstí neovlivnil déšť a my tak mohli sledovat velmi zajímavý závod na dráze, kde nikdo z jezdců od konce září 2008 nezávodil ani netestoval.

Nejrychlejší kolo jezdci zajeli v pořadí, v kterém dokončili závod až na Colina Edwardse, jenž byl celkově v pořadí jezdců v cíli dvanáctý, ale dokázal na pneumatice s tvrdou směsí zajet šesté nejrychlejší kolo a celkově byl také pátým nejrychlejším jezdcem na závodní dráze v Motegi.

Velmi zajímavý výsledek z pohledu dnešního závodu je vidět u Marca Melandriho, který jede s Kawasaki ZX-RR sice bez tovární podpory, ale s obrovským nadšením a talentem, což je v této fázi šampionátu na výsledcích jezdce Hayate Racing znát.

Naprosto excelentním způsobem se s dnešní Grand Prix Japonska vypořádali dva odvěcí rivalové Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Jorge Lorenzo v druhém podniku zvítězil a připsal si na konto nejrychlejší kolo závodu. Dani Pedrosa po startu z jedenácté pozice projel cílem na třetím místě a byl jezdcem s nejvyšší maximální rychlostí.

Nejrychlejší čas na kolo v GP Japonska - třída MotoGP:

P.   Jezdec                    Motocykl     Čas Ztráta V kole km/h
1. Klepněte pro větší obrázek Jorge Lorenzo Yamaha 1'48.477 - 15 159.329
2. Klepněte pro větší obrázek Valentino Rossi Yamaha 1'48.563 + 0.086 23 159.203
3. Klepněte pro větší obrázek Dani Pedrosa Honda 1'48.602 + 0.125 15 159.146
4. Klepněte pro větší obrázek Casey Stoner Ducati 1'48.635 + 0.158 20 159.097
5. Klepněte pro větší obrázek Andrea Dovizioso Honda 1'48.732 + 0.255 11 158.955
6. Klepněte pro větší obrázek Colin Edwards Yamaha 1'49.397 + 0.920 15 157.989
7. Klepněte pro větší obrázek Marco Melandri Kawasaki 1'49.703 + 1.226 11 157.549
8. Klepněte pro větší obrázek Loris Capirossi Suzuki 1'49.727 + 1.250 11 157.514
9. Klepněte pro větší obrázek Mika Kallio Ducati 1'49.816 + 1.339 11 157.386
10. Klepněte pro větší obrázek Chris Vermeulen Suzuki 1'49.893 + 1.416 5 157.276
11. Klepněte pro větší obrázek Toni Elías Honda 1'49.949 + 1.472 5 157.196
12. Klepněte pro větší obrázek Randy de Puniet Honda 1'50.127 + 1.650 10 156.942
13. Klepněte pro větší obrázek Alex de Angelis Honda 1'50.141 + 1.664 9 156.922
14. Klepněte pro větší obrázek Sete Gibernau Ducati 1'50.349 + 1.872 11 156.626
15. Klepněte pro větší obrázek James Toseland Yamaha 1'50.470 + 1.993 6 156.455
16. Klepněte pro větší obrázek Niccolo Canepa Ducati 1'51.713 + 3.236 15 154.714